TEKNE DÜĞÜNLERİ

blog yazısı ekle !

TEKNE DÜĞÜNLERİ

Yeni bir hayata farklı bir mekânda, farklı bir düğün organizasyonuyla başlamak isteyen çiftlerin düğün için tercih ettiği mekânlardan biri de teknelerdir. Denizin hafif dalgasında, iki mavinin ortasında, yosun kokusunda yapılacak bir düğünün tadına doyum olmayacağı kesin. Ankara'da yaşan bazı çiftler ise yeni hayatlarına denizin ortasında başlangıç yapmayı tercih ediyor. Teknede düğün sadece yaz aylarında tercih edilse de yine hava durumuna önceden bakılmalı ve rüzgârın olmadığı bir gün tercih edilmeli. Yoksa evliliğinizin ilk günlerinde hasta olmayı kim ister.Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Ayrıca karadan biraz uzaklaşacağınız için özellikle gelin ve damadın tüm ihtiyaç duyacağı malzemeleri mutlaka yanına alması ve bu konuda yakınlarının yardımcı olması gerekiyor. Tekne düğünlerinde diğer önemli bir konu da saattir. Çünkü tekneye dolan misafirler istedikleri zaman düğünden ayrılamayacaktır. O yüzden davetiyenizde düğünün başlangıç ve bitiş saatini yazmanız önem arz eder. Teknede yapılan bir düğünde konuklara neler ikram edilecekse önceden gelecek davetli sayısı kadar tedarik edilmelidir. Ayrıca deniz tutması yaşayacak konuklarınızın olacağını göz önünde bulundurarak mide bulantısı ilaçları ve ilk yardım çantası gibi bir dizi önlemlerinizi önceden almanız gerekiyor.

Yıldızların altında romantik bir şekilde ilk dansınızı yapacağınız teknede nikâhınızı da kaptana kıydırıp bu farklı anı yaşayabilirsiniz. Eğer teknenin canlı müzik yapan kendi personeli yoksa önceden müzisyenlerinizi ayarlamalı, servis yapacak personel konusunu gözden geçirmelisiniz. Tabi fotoğraf ve video çekim işlerini de önceden halletmiş olmanız gerecektir. Teknede giyilecek gelinlik ise diğer düğün mekânlarına göre daha dar ortamda yapılacağından hareketinizi kısıtlayacak özellikte olmamasına dikkat etmelisiniz. Çok uzun ve kabarık bir gelinlik tercih etmemelisiniz. Tabi rüzgârı da hesaba katarak gelinliğinize uygun şal bolero veya hırka da bulundurmalısınız.

Yalnızca gelin ve damat değil, aynı şekilde teknede yapılacak düğüne gelecek olan konukların da buna uygun olarak giyinmesi önemli. Topuksuz ayakkabılar, rahat kıyafetler sayesinde konuklar da en az çift kadar keyifli ve eğlenceli bir şekilde zaman geçirecektir. Bu günün sonunda da gerek çiftin gerekse konukların aklında düğün unutulmaz güzellikte hatırlanacaktır.