TEKNE DÜĞÜNLERİ

blog yazısı ekle !

TEKNE DÜĞÜNLERİ

Yeni bir hayata farklı bir mekânda, farklı bir düğün organizasyonuyla başlamak isteyen çiftlerin düğün için tercih ettiği mekânlardan biri de teknelerdir. Denizin hafif dalgasında, iki mavinin ortasında, yosun kokusunda yapılacak bir düğünün tadına doyum olmayacağı kesin. Ankara'da yaşan bazı çiftler ise yeni hayatlarına denizin ortasında başlangıç yapmayı tercih ediyor. Teknede düğün sadece yaz aylarında tercih edilse de yine hava durumuna önceden bakılmalı ve rüzgârın olmadığı bir gün tercih edilmeli. Yoksa evliliğinizin ilk günlerinde hasta olmayı kim ister.Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Ayrıca karadan biraz uzaklaşacağınız için özellikle gelin ve damadın tüm ihtiyaç duyacağı malzemeleri mutlaka yanına alması ve bu konuda yakınlarının yardımcı olması gerekiyor. Tekne düğünlerinde diğer önemli bir konu da saattir. Çünkü tekneye dolan misafirler istedikleri zaman düğünden ayrılamayacaktır. O yüzden davetiyenizde düğünün başlangıç ve bitiş saatini yazmanız önem arz eder. Teknede yapılan bir düğünde konuklara neler ikram edilecekse önceden gelecek davetli sayısı kadar tedarik edilmelidir. Ayrıca deniz tutması yaşayacak konuklarınızın olacağını göz önünde bulundurarak mide bulantısı ilaçları ve ilk yardım çantası gibi bir dizi önlemlerinizi önceden almanız gerekiyor.

Yıldızların altında romantik bir şekilde ilk dansınızı yapacağınız teknede nikâhınızı da kaptana kıydırıp bu farklı anı yaşayabilirsiniz. Eğer teknenin canlı müzik yapan kendi personeli yoksa önceden müzisyenlerinizi ayarlamalı, servis yapacak personel konusunu gözden geçirmelisiniz. Tabi fotoğraf ve video çekim işlerini de önceden halletmiş olmanız gerecektir. Teknede giyilecek gelinlik ise diğer düğün mekânlarına göre daha dar ortamda yapılacağından hareketinizi kısıtlayacak özellikte olmamasına dikkat etmelisiniz. Çok uzun ve kabarık bir gelinlik tercih etmemelisiniz. Tabi rüzgârı da hesaba katarak gelinliğinize uygun şal bolero veya hırka da bulundurmalısınız.

Yalnızca gelin ve damat değil, aynı şekilde teknede yapılacak düğüne gelecek olan konukların da buna uygun olarak giyinmesi önemli. Topuksuz ayakkabılar, rahat kıyafetler sayesinde konuklar da en az çift kadar keyifli ve eğlenceli bir şekilde zaman geçirecektir. Bu günün sonunda da gerek çiftin gerekse konukların aklında düğün unutulmaz güzellikte hatırlanacaktır.