KIZILAY DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

KIZILAY DÖNERCİ

Ateşin icadıyla birlikte dünya yeni bir düzene geçmiştir. Hiç şüphesiz bu yeni buluş en çokta et için güzel olmuştur. Zaman içerisinde gelişen et pişirme yöntemleri ve en sonunda da dönere kadar olan süreçle birlikte etin lezzeti daha artmıştır. Bu süreçle birlikte pişirme yöntemleri gelişirken diğer bir taraftan da ete lezzet veren terbiyeleme ve soslama çeşitleri de ortaya çıkmıştır.Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Güzide Meyhane

Tunalı

CANLI FASIL HER CUMA CUMARTESİ GÖRÜŞMEK ÜZERE..
Taze ve lezzetli mezeler eşliğinde kalitenin keyfini Güzide Meyhane'de yaşayın.

Lezzetli yemekler, havaya kalkan kadehler ve dostlarla birlikte olmanın keyfini çıkarın. Güzide Meyhane'de yeriniz hazır.

Cuma ve Cumartesi akşamları fasıl eşliğinde nefis yemeklerimizin tadını çıkarın.

"Eğlence ve After Party'leriniz için de bekliyoruz."
devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi 106/5 - C Çankaya - Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara


Kızılay Dönerci

Tamamen mutfak kültürümüzün bir ürünü olan döner çok uzun bir geçmişe sahip olsa da sınırları yeni yeni aşarak dünya mutfaklarında da kendine yer edinmeye başlamıştır. Bu durum hiç şüphesiz kaliteli ve lezzetli bir dönerciliğin eseri olacak ve Ankara gibi tüm dünyadan ziyaretçilere ev sahipliği yapan bir şehirle mümkün olabilmektedir. Tabi Ankara oldukça büyük ve son derece kalabalık bir şehirdir. Bu durum her ne kadar çok avantaj sağlasa da kontrollerin zorlaşması gibi dezavantajların da ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Kızılay her dönemde Ankara'nın e merkezi bölgelerinden biri olmuştur. Bu durum günümüzde de aynen devam etmektedir. Bu sebeple döner denildiği zaman her zamanki gibi yine akıllara Kızılay dönerci gelmektedir. Kendine has lezzetlerin yanı sıra farklı yöresel lezzetlerde döner de yiyebileceğiniz mekânların hepsini birden Kızılay dönercilerinde bulabilirsiniz.

Kızılay Dönercileri Diğer Dönercilerden Farkları

Kızılay daha önceden de bahsettiğimiz gibi Ankara'nın en merkezi bölgelerinden biridir. Bu da aslına bakılırsa birçok avantajı beraberinde getiriyor. Mesela Kızılay'da içiniz rahat bir şekilde dönerinizi istediğiniz mekânda yiyebilirsiniz. Çünkü denetimler çok sık olarak yapıldığı için Kızılay dönercileri temizlik ve hijyen konusuna azami ölçüde dikkat ettikleri gibi dönerin yapımında kullanılan malzemelerde özenle seçilerek yemekler hazırlanır. Bu da ortaya kaliteli ve lezzetli bir döner çıkması anlamına gelmektedir. Her şey bu kadar kusursuzken servisin kusurlu olması tabi düşünülemez. Bu sebeple bir mekâna oturduğunuzda sizi profesyonel ve güler yüzle karşılayan personel müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Böylece Kızılay Dönerci denildiği zaman akıllara diğer dönercilerden farklı mekânlargelmektedir.

Neden Kızılay Dönerci?

Kızılay'da döner yiyebileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bu kadar fazla mekân arasından size en uygun mekânı bulmak son derece önemlidir. Ama yine de iyi bir Kızılay dönerci mekânı önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânı bulabilir ve gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kısaca yemek konusu hele de döner gibi et yemekleri konusunda titiz davranmak hem sağlık için hem de damak tadı için çok önemlidir. Bu sebeple sürekli olarak tercih ettiğiniz Kızılay dönerci mekânlarının yanı sıra güvenirliği konusunda hiçbir şüphe barındırmayan mekânları tercih etmeniz çok önemlidir. Böylece ne sağlığınızdan ne de damak tadınızdan asla taviz vermemiş olursunuz.