KIZILAY DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

KIZILAY DÖNERCİ

Ateşin icadıyla birlikte dünya yeni bir düzene geçmiştir. Hiç şüphesiz bu yeni buluş en çokta et için güzel olmuştur. Zaman içerisinde gelişen et pişirme yöntemleri ve en sonunda da dönere kadar olan süreçle birlikte etin lezzeti daha artmıştır. Bu süreçle birlikte pişirme yöntemleri gelişirken diğer bir taraftan da ete lezzet veren terbiyeleme ve soslama çeşitleri de ortaya çıkmıştır.Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA


Kızılay Dönerci

Tamamen mutfak kültürümüzün bir ürünü olan döner çok uzun bir geçmişe sahip olsa da sınırları yeni yeni aşarak dünya mutfaklarında da kendine yer edinmeye başlamıştır. Bu durum hiç şüphesiz kaliteli ve lezzetli bir dönerciliğin eseri olacak ve Ankara gibi tüm dünyadan ziyaretçilere ev sahipliği yapan bir şehirle mümkün olabilmektedir. Tabi Ankara oldukça büyük ve son derece kalabalık bir şehirdir. Bu durum her ne kadar çok avantaj sağlasa da kontrollerin zorlaşması gibi dezavantajların da ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Kızılay her dönemde Ankara'nın e merkezi bölgelerinden biri olmuştur. Bu durum günümüzde de aynen devam etmektedir. Bu sebeple döner denildiği zaman her zamanki gibi yine akıllara Kızılay dönerci gelmektedir. Kendine has lezzetlerin yanı sıra farklı yöresel lezzetlerde döner de yiyebileceğiniz mekânların hepsini birden Kızılay dönercilerinde bulabilirsiniz.

Kızılay Dönercileri Diğer Dönercilerden Farkları

Kızılay daha önceden de bahsettiğimiz gibi Ankara'nın en merkezi bölgelerinden biridir. Bu da aslına bakılırsa birçok avantajı beraberinde getiriyor. Mesela Kızılay'da içiniz rahat bir şekilde dönerinizi istediğiniz mekânda yiyebilirsiniz. Çünkü denetimler çok sık olarak yapıldığı için Kızılay dönercileri temizlik ve hijyen konusuna azami ölçüde dikkat ettikleri gibi dönerin yapımında kullanılan malzemelerde özenle seçilerek yemekler hazırlanır. Bu da ortaya kaliteli ve lezzetli bir döner çıkması anlamına gelmektedir. Her şey bu kadar kusursuzken servisin kusurlu olması tabi düşünülemez. Bu sebeple bir mekâna oturduğunuzda sizi profesyonel ve güler yüzle karşılayan personel müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Böylece Kızılay Dönerci denildiği zaman akıllara diğer dönercilerden farklı mekânlargelmektedir.

Neden Kızılay Dönerci?

Kızılay'da döner yiyebileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bu kadar fazla mekân arasından size en uygun mekânı bulmak son derece önemlidir. Ama yine de iyi bir Kızılay dönerci mekânı önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânı bulabilir ve gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kısaca yemek konusu hele de döner gibi et yemekleri konusunda titiz davranmak hem sağlık için hem de damak tadı için çok önemlidir. Bu sebeple sürekli olarak tercih ettiğiniz Kızılay dönerci mekânlarının yanı sıra güvenirliği konusunda hiçbir şüphe barındırmayan mekânları tercih etmeniz çok önemlidir. Böylece ne sağlığınızdan ne de damak tadınızdan asla taviz vermemiş olursunuz.