EV YAPIMI HAMBURGER NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

EV YAPIMI HAMBURGER NEREDE YENİR?

Hepimizin yemeden vazgeçemediği aperatif atıştırmalık olan hamburger nedir? Diye düşündüğümüzde iki dilim küçük ekmek arasına ket ve sebzenin yerleştirilerek sunulduğu bir lezzettir. Hamburger kendine özgü bir yiyecek türü olup bu özelliğini kullanılan ekmeklere de vermiştir. Kullanılan ekmekler hamburger ekmeği diye adlandırılan küçük, yuvarlak, yumuşak ekmeklerdir. Arasına etten yapılan kızarmış köfte konulur. Ekstra olarak marul, chedar peyniri, turşu, ketçap, mayonez, soğan, hardal gibi malzemeler ile içerik zenginleştirilir.

Hamburger kırmızı etten köfte ile yapıldığı gibi tavuk eti tüketenler içinde köfte yapılarak sunulmaktadır.

Hamburger Türk Mutfağı İçin Yeni Bir Lezzet Mi?

Aslında hamburger kültürümüzde oldukça eski bir geçmişe sahip. Ama hamburger ismi ile kültürümüzde yeni olarak düşünebiliriz. Şöyle ki, hamburger ismi İngilizce olup kelime kökündeki ham domuz budundan elde edilen bir yemek anlamına gelmektedir. Tuzlanarak ve kurutularak yapılmaktadır.

Peki Türk mutfağında da mı böyle işlemler uygulanıyor? Sorusunun cevabı oldukça açıktır. Tatar Türkleri savaşçı yapıları ile bilinmektedir. Ve güçlerini yedikleri etlerden kazanmaktadır. Bu etin bir özelliği at eti olması ve çiğ tüketiliyor olmasıdır. Zaman içinde etin kolay tüketilmesini sağlamak için uzun mesafeli seferlerde atların eyerlere yerleştirdiklerinden küçük oranda piştiğini ve daha kolay çiğnendiğini keşfetmişlerdir. Lezzetini artırmak için tuz, soğan gibi ilave dokunuşlar ile daha lezzetli hale getirmişlerdir. Ve bu işlemin karşılığı tatar bifteği olarak bilinmektedir.

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Ev Yapımı Hamburger Lezzet Farkı İle Son Günlerin Yeni Trendi

Ev yapımından aslında hepimizin zihninde canlandığı ilk ifade anne elinin yemeklere kattığı lezzettir. Son yıllarda yemekler üzerine uygulanan kimyasallar, toplumun sağlığını bozmakta ve ciddi riskleri beraberinde getirmektedir. Ev yapımı hamburger tarifimizi paylaşalım:

Ev yapımı hamburgerin olmazsa olmazı hamburger ekmeğidir. Ama gidip de marketten hamburger ekmeği alıp içini evdeki malzemeler ile doldurmak bu değildir işin usulü. Hamburger ekmeği de ev yapımı olacak. Tuz ile un, maya ile şeker buluşarak kokusu davet oluşturacak mutfaklarda. Böylece taze ve sıcak ekmekleri mutfağınızda pişirebilirsiniz.

Ev yapımı hamburgerde sıra geldi köfteye. Köfte nasıl hazırlanır. etteki kaliteli ve doğru tercih köftenin lezzetinin önünü kapatmamalıdır. Kullanılacak et dana eti olmalıdır. Bıçak arası yöntemi ile kıyma haline getirilmelidir. Kıyma haline getirilen ete tuz ve karabiber eklenerek tadı güçlendirilir. Köfte haline getirilen et dolapta dinlendirilerek pişirmeye hazır hale getirilir.

Ev yapımı hamburgeri restoranlarda, kafelerde kısacası Ankara da hangi mekânda yemeliyim diye düşünenlere tavsiyemizi internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İnternet sayfamız sürekli güncel bi lgiler içermektedir. Böylece en yeni mekanlardan, en lezzetli menülere ulaşmanız artık çok kolay. Ev yapımı hamburger tarifine uygun anne eli değmişçesine hazırlanan menüye Ankara da bulabilirsiniz. Kısacası internet sayfamız Ankara'daki mekanlarda size yol gösterecektir.