BİRBİRİNDEN GÜZEL ANKARA ÇOCUK MEKANLARI

blog yazısı ekle !

BİRBİRİNDEN GÜZEL ANKARA ÇOCUK MEKANLARI

Milyonlarca insanın yaşamış olduğu Ankara'da çocuklara özel olan mekanların mutlaka bulunması gerekiyor. Aileler genellikle hafta içinde çalıştığından dolayı ya uzun yaz akşamlarında dışarı çıkmayı tercih ediyorlar ya da hafta sonunda bir yerlere gitmeye çalışıyorlar. Fakat çocuklu olan aileler gayet iyi bilir ki çocuklarla birlikte bir plan yapılacaksa çok dikkat edilmeli. Çünkü Ankara çocuk mekanları tercih edilmediğinde çocuklar sıkılıyor ve bütün bir plan berbat olabiliyor.

Bu bakımdan incelendiğinde Ankara çocuk mekanları gerçekten geniş alternatiflere yer veriyor. Her yaştan çocuğun eğlenebileceği çok orijinal ve kaliteli mekanlar Ankara'da bulunuyor. İşletme sahipleri çok hassas davrandığı için nitelikli uygulamalarla beraber hem ailelerin hem de çocukların rahat etmesi sağlanıyor.

Çocuklar Parka Bayılır


Eğer iki buçuk üç yaş ve daha üzeri çocuklarınız varsa onlarla Ankara gidebileceğiniz çok farklı mekanlar bulunuyor. Ankara çocuk mekanları içerisinde parklarında özel bir yeri var. Ankara'da yüzlerce farklı Park çeşidi yer alıyor. Neredeyse her semtte onlarca farklı park bulunuyor ancak bazı parklar sadece Ankara'ya değil adeta bütün bir ülkeye hitap ediyor.

Çok kaliteli lunaparkların bulunmuş olduğu bu parklarda oyun alanları da geniş tutuluyor. Lunaparklarda güvenlik tertibatları ön plana çıkartılıyor. Geçmişte olduğu gibi amatörce değil bakımlı bir şekilde profesyonelce işletiliyor. Her türlü oyun opsiyonunun yer aldığı lunaparklarda yaş kategorilerine göre çeşitli oyuncaklar bulunuyor.

Eğer çocuğunuz sporlardan hoşlanıyorsa Ankara'daki parklar içerisinde çok fazla sportif alternatifi de yer alıyor. Futbol tutkunları için mini futbol sahaları bulunurken basketbol tenis kortları da Ankara çocuk mekanlar içerisinde yer alıyor. Ayrıca yüzme havuzlarının yer aldığı kapalı ve açık olan birçok mekanda bulunuyor.

Koşmaktan hoşlanmayan çocuk yoktur. Ailelerin çocuklarıyla beraber hafta sonunda koşup spor yapması diğer taraftan hava durumuna ve iklime göre piknik yapması mümkün olabiliyor. Ankara çocuk mekanları koşu parkurları ile ve doğa yürüyüşleri ile de size geniş alternatifler sunuluyor. Göl kenarında yer alan birçok park bulunuyor. Gölün kenarında yürümek koşmak dinlenmek çeşitli egzersizler yapmak eğlenceli oyunlar oynamak Ankara gibi bir metropolde bulunmaz bir fırsat oluyor.

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim. Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz.

Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.

Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Validebağ Cafe Restaurant

Eryaman

Düğün, nişan, kına gecesi, mezuniyet baloları ve doğum günleri gibi tüm özel davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirmek için buradayız. Siz hayal edin biz size hayallerinizi yaşatalım...

Validebağ Kına Evi, balo, kına, nişan, sünnet mezuniyet balosu, doğum günü partisi ve özel kutlamalar gibi etkinlikler için en doğru adrestir. Sunduğumuz kusursuz hizmet, bahçe içi merkezi konum, geniş otopark seçenekleri ile unutulmaz organizasyonların en ideal mekânıdır.

Deneyimli mutfak ekibi, özel menüleri ile organizasyonları aynı zamanda ziyafet şölenine çevirmektedir. Profesyonel organizasyon planlaması ordövrden pastaya, müzikten dekorasyona kadar tüm ayrıntıları kapsamaktadır.

Sonuç; siz düş kurun, biz düşünüzü ömür boyu sürecek anılara çevirelim.
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara

Waffle In Love

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Kapalı Oyun Parklarını Kışın Tercih Edebilirsiniz


Ankara'nın kışın ayazını bilmeyen yoktur. Oldukça soğuk hava kışın aylarca devam eder. Nisana kadar soğuk ortadan kalkmaz. Bu gibi durumlarda annelerin en büyük derdi çocuklarının gönlünü nerede eğlendireceği bilememesidir. Hâlbuki Ankara çocuk mekanları içerisinde kapalı oyun alanlarının ve farkları bulunduğu birçok işletme de yer alıyor.

Kapalı parklarda da geniş alternatifler bulunuyor. en küçük çocuklardan yetişkin çocuklara kadar birçok oyun opsiyon bu parklarda çocuklar için yerleştirilmiş durumda. Bir taraftan top havuzunda küçük çocuklar oyun oynarken diğer taraftan büyük olan çocuklar için tırmanma platformları çeşitli oyun parkurları hizmet veriyor.

Ayrıca çocukların teknolojiye ne kadar bağımlı hale geldiğini hepimiz biliyoruz. evde sürekli olarak teknoloji ile haşır neşir olan çocukların arkadaşları ile beraber geniş mekanlar içerisinde oyun oynamasına da izin verilmeli. Bu sırada anne baba bir taraftan oturup yemek yiyip kahvesini içebilir diğer taraftan da çocuklar oyun konsollarında dakikalarca eğlenebilirler ve bu işin ailenin bulduğu ve bir arada bulunduğu yerlerde yapılması da oldukça önemli.

Bahçeli Ankara Çocuk Mekanları


Özellikle bahar ve yaz mevsiminde dışarı çıkmak isteniyorsa güzel bir mekan tercih edilmeli. Ankara çocuk mekanları içerisinde bahçeli olan kafeterya ve restoranlar yer alıyor. Bu gibi yerlere gidildiğinde çocuklarınız doyasıya koşup eğlenebiliyor.

Cafe ve restoranlar kışın da hizmet veriyor. Kapalı mekanlarında oturup yiyip içip eğlenebiliyorsunuz. Fakat yaz ve bahar mevsiminde çocukların açık alanda olması en önemli unsurdur. Özellikle hafta sonu için plan yapılmış ve dışarı çıkılmışa çocukların bu güzel havada kapalı yerlere takılmasına gerek yok. kafeye ve restorana gittiğinizde bahçeye çocuğunuzu salmanız yeterli oluyor. Böylece çocuklar koşturup oynayıp eğleniyorlar.

Bazı restoranlar tabiatın tam ortasında bir yerde yer alıyor. Piknik yerlerinde göl kenarlarında bulunan bu restoranlar da oldukça kaliteli bir şekilde hizmet veriyor. Sadece bahar ve yaz aylarında çalıştırılmakta olan bu restoranlara gittiğinizde doğal bir ortamda piknik yapabiliyorsunuz. İşletme size her türlü opsiyonu da sunuyor. Tabii bu mekanların en güzel tarafı çocukların doyasıya koşturması bağırıp çağırması enerjisini atması.

Özellikle binalarda yetişen betondan başka hiçbir şey görmeyen baharın geldiğini sadece İnternet sitelerinden öğrenen çocuklar için bu gibi açık hava restoranlarına veya piknik alanlarına gitmek çocuğun psikolojik gelişimi açısından da son derece önemli. Bu yüzden birçok aile özellikle bahar ve yaz aylarında Ankara çocuk mekanları içerisindeki piknik alanlarını tercih ediyor.

Ayrıca bu gibi mekanlara gidildiğinde kalabalık gruplar halinde de kolaylık ve özenle ağırlanıyorsunuz. 3-5 aile bir araya gelip gittiğinizde çocuklar birbirini bulduğunda zaten sizi unutuyorlar. Böylece Siz dostlarla ve ailenizde rahatça sohbet ederken çocuklarınız da arzulanmış olduğu kalabalık yeşil ve doğal ortama kavuşmuş oluyor.

Çocuklar İçin Eğlence Mekanları


Ankara'da sadece çocukların gidip eğlenebileceği çok fazla mekan bulunuyor. Tabii ki bu mekanlarda çocuklar eğlenirken anne ve babalar da ihmal edilmiyor. Onlar da oturup yemeklerini yiyebiliyor çaylarını yudumlayabiliyorlar. Bu eğlence mekanlarında sınırsız alternatif yer alıyor.

Ankara çocuk mekanları içerisindeki eğlence mekanları farklı alternatif etkinliklere de yer veriyorlar. Küçük çocuklar için Palyaço gösterileri yapılırken kukla gösterisi Hacivat ve Karagöz gibi geleneksel olan oyunlarımız da bazı dönemlerde sergilenebiliyor. Çeşitli tiyatro kumpanyaları gelip orada gösterilerini sergiliyorlar. Çocuklara uygun olan konser gibi etkinlikler de her zaman yapılabiliyor.

Özellikle 23 Nisan 19 Mayıs haftalarında Ankara'da çocuklar için çok farklı alternatifler bulunuyor. Ankara çocuk mekanları da bu dönemde kesinlikle çocukları ihmal etmeyerek birbirinden güzel alternatif ve ekstrem etkinliklere yer veriyor. Bir taraftan kültürel ve sanatsal etkinlikler yer alırken diğer taraftan çocukların da katılabileceği çeşitli uygulamalara yer veriliyor. Resim atölyeleri tiyatro etkinlikleri bilgisayar oyun turnuvaları sportif faaliyetler ve daha pek çok organizasyon bu dönemde gerçekleştiriliyor.

Özellikle Altınpark gibi Ankara'nın artık gösteri merkezi haline gelmiş olan doğal yerlerindeki etkinlikler çok iyi takip edilmeli. Buralarda sürekli olarak bazı etkinlikler düzenleniyor. Çeşitli fuarlar da açılabiliyor. Bazı fuarlar çocuklara hitap ediyor. Oyuncakların tanıtıldığı fuarlar Ankara'nın vazgeçilmezidir diyebiliriz. Yaz ve kış aylarında açılan bu fuarlarda hem siz hem de çocuklarınız gezip eğlenebilir yeni gelişmeleri takip edebilir.

Doğum Günü Ve Mezuniyet İçin Ankara Çocuk Mekanları


Anaokulundan veya ilkokuldan mezun olmuş olan çocukların aileleri bu önemli anı hep birlikte kutlamak istiyorlar. Bunun için Parti Evi dediğimiz organizasyon mekanları bulunuyor. Ankara çocuk mekanları içerisindeki bu yerlerde çocuklara özel etkinlikler her zaman gerçekleştiriliyor. Siz sadece işletme sahibi ile önceden plan yapıp organizasyonunuzun şeklini belirliyorsunuz. Böylece o gün geldiğinde yenilip içeceklerden giyileceklere kadar her türlü alternatif düşünülüyor.

Ayrıca bu mekanlarda doğum günü kutlamak diş çıkma partisi yapmak baby shower etkinliklerinde bulunmak gibi artık bizim de geleneklerimiz arasında yerleşmiş olan çocuklara yönelik organizasyonlar da gerçekleştiriliyor. Ankara çocuk mekanları aradığınız her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek kapasiteye ve nezakete sahip.