BİLKENT CAFE

blog yazısı ekle !

BİLKENT CAFE

Cafe'ye İnsanların Bakış Açısı

Farklı mekanlarda yemek yemek, dostlar ile, arkadaşlar ile bir şeyler içmek ve eğlenceli zaman geçirmeyi sevenler, boş zaman yakaladıklarında hemen soluğunu cafede almaktadır. İşten sonra, öğle arasında, hafta sonu tatilleri cafenin yoğun olduğu zaman aralıklarıdır.

Ev, okul, iş arasında zamanın büyük çoğunluğu bu ortamlarda geçmektedir. Ortam farklılığı oluşturmak isteyenler cafeyi tercih etmekteler. Eskilerin de söylediği bir söz vardır tebdil-i mekanda ferahlık vardır diye. Sürekli yaşam alanlarından yorulanlar yer değiştirerek ferahlar, rahatlar. Moral artar ve enerji olumluya döner. Çünkü her gün aynı mekanlarda bulunmak hayatı sıradanlaştırır ve monotonlaştırır. Tercih edilen mekanların ilk sırasında cafe yer almaktadır. Böylece cafe hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

Birçoğumuzun sürekli ve düzenli gittiği cafe yok değildir. Sık sık aynı cafeyi tercih etmekteki sebep başka mekânda aynı tadı, lezzeti bulamamaktır.

İnsanların Cafe Tercihinde Etkili Olan Faktörler Nelerdir?

  • Yemek kalitesi
  • Fiyat politikası
  • Servisteki düzen ve hız
  • Çalışanların ilgisi
  • Güler yüz
  • Ortamın müzik çeşitliliği ve tarzı
  • Müzik volümünün yüksek veya alçak olması vb. faktörleri çoğaltabiliriz.
Ama hangi nedeni sayarsak sayalım bütün maddelerin temelinde rahatlık ve konfor faktörü vardır. Sandalyelerin rahatlığından tutun da ortamın sıkışık olması gibi nedenler tercihleri etkilemektedir.

Kraz Cafe

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2818. Sokak No:9 G-2 Çayyolu - Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Cafenin Menü Çeşitliliği

1.Doğal ve organik besinler; genellikle kahvaltı seçenekleri ile ev yapımı börekler, ekmekler, köy reçeli, köy yumurtası vb. seçeneklerin bolca görülebileceği menüdür. Çayın demleme usulü yapılarak doğallığın hakkını vermektedir.

2.Fast food; zamanın sınırlı olduğu zamanlarda tercih edilen menü çeşididir. Ayaküstü yenir ve cafeden çıkılır.

Bilkent hakkında Genel Bilgi

Bilim kenti isminin kısaltması olarak Bilkent olarak ifade edilmektedir. Etrafında üniversitelerin varlığı semtteki öğrenci nüfusunu fazlası ile arttırmaktadır. Ayrıca etrafta ibadethanelerin varlığı kültürün çeşitlenmesinde oldukça aktiftir. Alışveriş merkezleri, ticaret alanlarının varlığı ekonominin canlanmasında önemli mekanlardır.

Ankara'nın önemli semtlerinin başında gelen Bilkent semti cafede de oldukça çeşitliliğe sahiptir. Mesela Bilkent'te cafeye sadece sokaklarda değil üniversite içerisindeki alanlarda geniş yer verilmiştir cafeye.

Günümüzde insanların en çok tercih ettiği mekanlar olarak cafeden bahsetmiştik. Ankara'da cafe işletmecileri mekan sayılarını artırarak her insanın ulaşabileceği, yakın mekanlardır. Böylece insanlar trafik sorunu yaşamadan Bilkent cafe mekanlarına kolayca uğrayarak mutlu olmaktalar.

Bilkent Cafe Mekanları Diğer Cafelerden Ayıran Yönleri Nelerdir?

Bilkent cafe mekanlarının menüleri hakkında bilgi verirken doğal malzemelerin kullanıldığından bahsetmiştik. İşte yemeklerin bu şekilde hazırlanması, yöresel lezzetlere yer verilmesi yemeklerin anne eli değmiş gibi hazırlanması siparişlerin sevgi ile hazırlanmasında etkilidir. Bu açıdan Bilkent cafe mekanları bu lezzetleri denemek isteyenlerin buluştuğu mekanlardır.

Bilkent cafe mekanları şehre gitme ihtiyacını ortadan kaldırarak sunduğu hizmetler ile ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Böylece semti canlandırarak şehrin karmaşasından kurtarmaktadır.