TUNALI HİLMİ BAHÇELİ MEKANLAR

blog yazısı ekle !

TUNALI HİLMİ BAHÇELİ MEKANLAR

Başkentte yaşamanın keyfi başkadır. Bir yanda büyük bir öğrenci nüfusunun, diğer yanda ise memur ve bürokratlardan oluşan seçkin bir kesimin yaşadığı Ankara'da özellikle hafta sonları dışarı çıkmayı sevenler için Tunalı Hilmi bahçeli mekânlar ideal seçeneklerdir.
Tunalı Hilmi Caddesi, yaklaşık bir buçuk kilometre uzunluğunda bir cadde olup, Kavaklıdere ile Küçükesat arasında yer almaktadır. Son derece renkli ve canlı bir yer olan Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde her zevke ve keseye uygun pek çok restoran bulunmaktadır. Özellikle yaz akşamları son derece keyifli geçen Ankara, bu anlamda gezmeyi sevenler için sayısız alternatifler sunan bir şehrimiz olarak dikkat çekmektedir.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A


Sahip olduğu pek çok mekân ile hem Ankara'nın yerlilerine hem de dışarıdan gelenlere hitap eden Tunalı Hilmi Caddesi'nin adı, Tunalı Hilmi Bey'den gelmektedir. Bu beyefendi Kurtuluş Savaşı mücadelesinin kahramanlarından olup aynı zamanda TBMM'de Zonguldak milletvekili olarak görev yapmış bir siyasetçi ve devlet adamıdır.

Üzerinde en lüks olanlarından en salaş olanlarına kadar pek çok keyifli meyhane de bulunan Tunalı Hilmi Caddesi'nin adı 1960'lı yılların sonuna kadar aslında Özdemir Caddesi iken, daha sonrasında değişiklik yapılmıştır. Caddenin bu denli popüler bir eğlence ve gezme mekânı haline gelmesi ve sayısız cafe açılması da bu tarihlerden sonra gerçekleşmiştir.

Tunalı Hilmi, rengârenk görüntüleri, köşe başlarını tutmuş olan sokak müzisyenleri, yoğun ve çeşitli insan kalabalığı, şık ve nezih bar, pub tarzı işletmeleri ile sadece Ankara'da değil Türkiye'nin her kentinde adı bilinen bir caddedir. Ankara'ya ilk defa gelen pek çok insanın, kente gelir gelmez önce buraya gelmek istemesi de bu yüzdendir.

Cadde ve civarında gezinmek de en az buradaki güzel işletmelerde oturup bir şeyler yiyip, içmek kadar keyiflidir. Tunalı Hilmi Caddesi'nin kendisi kadar, caddeye bağlı olan sokaklar da son derece işlek, canlı ve keyiflidir. Bu sokaklarda da aynı ana cadde üzerinde olduğu gibi bahçeli ya da kapalı, çeşitli yeme içme mekânları bulunmaktadır. Bu mekânlar da farklı konseptlere sahip, çeşitli zevklere hitap eden, her keseye uygun yerlerdir.