ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

blog yazısı ekle !

ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

Ankara, başkent olması bakımından birçok faaliyetin yapılabilmesine zemin hazırlayan bir olgunluğu barındıran ildir. Böyle olması nedeniyle de birçok özellikleriyle karşımızda yer almaktadır. Bu yazıda Ankara doğum günü pastası yapan yerler hakkında bilgi verilerek bu gibi yerlerin daha çok nerelerde toplandığını anlatmak gerekli olacaktır. Ankara ilinde mekân çeşitliliği olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Böyle olması nedeniyle de bu mekânların birçok fonksiyonları bulunmaktadır. İşte onlardan bir tanesi de Ankara doğumgünü pastası yapan yerler olarak karşımıza çıkmış bulunmaktadır.Bu mekânlarda doğum günü pastaları usta pastacıların tarifleriyle eşsiz bir görsel şölenle ve muhteşem eşi benzeri olmayan leziz tatlarıyla karşınıza çıkmaktadır. Bu özgün tariflerin kaynağını da daha çok bu işleri kendilerine sanat edinmiş yerlerde bulabilmek mümkün olmaktadır. İşte bu yerlerden olan Kızılay ve Yüksel Caddesi bu işe kendisini adamış esnaflarla doludur. Yine hemen altında Necati bey caddesindeki pastacılar da gerçekten bu işin hakkını veren esnafların bulunduğu yerlere birkaç örnek verilebilir.

Taraça Resto Pub

Çankaya

Taraça Resto-Pub 2012 'den bugüne faaliyetlerine Ankara Çankaya Cinnah caddesi Willy Brandt sokak 1A da devam etmektedir. Asaf Bey Silsüpür'ün kurduğu ve eşi Yeşim Silsüpür ile beraber evlerinde misafir ağırlar gibi işlettiği Taraça Resto-Pub misafirlerinden de evimizde gibiyiz yorumlarını sıklıkla almaktadır.

Yiyecek ve içecek kalitesine titizlikle önem verilen Taraça'da damak tadınıza ve tercihlerinize uygun mönümüzü sizlere, hafta sonları canlı müzik ve karaoke imkanı ile eğlenceli bir ortamla beraber sunmaktayız.

Butik bir işletme olan Taraça Resto Pub bugüne kadar pek çok şirket yemeği, doğumgünü, nişan, kına, grup organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Grup organizasyonları için gruba özel menü teklifleri alabilir ve tek başınıza bile rahatlıkla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın.


Promosyonlar

AnkaraRestoranları.com sitesinden bizi ziyaret eden misafirler için güncel mönü fiyatları üzerinden %10 indirim.

Doğum günü organizasyonlarında 6 kişi ve üzeri gruplara doğum günü pastası bizden.

40 ve üzeri rezervasyonlarda güncel mönü fiyatları üzerinden yiyeceklerde %15 içeceklerde %10 indirim.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkürler.devamını oku...
Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

Pars Garden Pool Wedding Gölbaşı ilçesinde,yaklaşık 70.000 m2 lik bir alanda, yenilikçi tarzı ve geniş kadrosuyla kaliteli bir hizmet sunma hedefiyle kurulmuş olup, bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Düğün, nişan ,mezuniyet ,doğum günü organizasyonları, toplantılar, yaz okulu, olimpik havuz, fitness, tenis, voleybol ve basketbol kulüplerini bünyesinde barındıran işletmemiz, bu geniş yelpazede siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini sağlamaya yönelik olarak hizmet kalitesini her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır.

Şehrin merkezinde mavi ve yeşili buluşturan işletmemizde yaşayacağınız bu eşsiz deneyime en kaliteli ve en şık konseptlerimizle ev sahipliği yapmak temel hedefimizdir.
devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Bunun yanı sıra restoran mekânları da bir hayli fazlaca bulunmaktadır. Restoran denilince ilde en çok akla Çankaya restoranları gelir. Gerçekten de akla ilk oraların gelmesi haklı bir nedendir. Çünkü buradaki restoranlarda tamamen saf ve özgün tariflerle hazırlanmış yöresel lezzetleri bulmanın yanı sıra uzun süre yurtdışında ilgili yörenin mutfağında şeflik yapmış ustaların elinden dünya mutfağının leziz tatlarını da tatmak mümkün olabilmektedir.

Ayrıca gençlerin daha çok gittikleri ve arkadaşlarla, sevdikleriniz ile buluşulan, sosyal ortam olarak cafe mekanlar da Kızılay'da Meşrutiyet, Konur, Sakarya caddelerinde yoğunlaşarak gelen misafirleri ağırlamaktadır. Ayrıca bunun dışında yine bar pub mekânlar da Ankara'nın önde gelen eğlence merkezleri arasında yer almaktadır. Dünyadan içki çeşitlerinin ve moda parçaların eşliğinde gecenin ritmine eşlik edebilmeniz için Cebeci, Kızılay gibi yerlerdeki Ankara oyun havaları, gece kulüpleri, türkü ve halay barlar ile karaoke mekânları sizlerle buluşmaktadır.

Yine bir başka mekan türü olarak da meyhane yine kendisini belli etmektedir. Balık rakı servisi ve arkada arabesk parça eşliğinde sohbet bir yandan efkâr bir yandan dağıtacağınız güzel mekânlar yine Kızılay ve Ulus civarlarında daha çok meşhurdur.