ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

blog yazısı ekle !

ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

Ankara, başkent olması bakımından birçok faaliyetin yapılabilmesine zemin hazırlayan bir olgunluğu barındıran ildir. Böyle olması nedeniyle de birçok özellikleriyle karşımızda yer almaktadır. Bu yazıda Ankara doğum günü pastası yapan yerler hakkında bilgi verilerek bu gibi yerlerin daha çok nerelerde toplandığını anlatmak gerekli olacaktır. Ankara ilinde mekân çeşitliliği olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Böyle olması nedeniyle de bu mekânların birçok fonksiyonları bulunmaktadır. İşte onlardan bir tanesi de Ankara doğumgünü pastası yapan yerler olarak karşımıza çıkmış bulunmaktadır.Bu mekânlarda doğum günü pastaları usta pastacıların tarifleriyle eşsiz bir görsel şölenle ve muhteşem eşi benzeri olmayan leziz tatlarıyla karşınıza çıkmaktadır. Bu özgün tariflerin kaynağını da daha çok bu işleri kendilerine sanat edinmiş yerlerde bulabilmek mümkün olmaktadır. İşte bu yerlerden olan Kızılay ve Yüksel Caddesi bu işe kendisini adamış esnaflarla doludur. Yine hemen altında Necati bey caddesindeki pastacılar da gerçekten bu işin hakkını veren esnafların bulunduğu yerlere birkaç örnek verilebilir.

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Bunun yanı sıra restoran mekânları da bir hayli fazlaca bulunmaktadır. Restoran denilince ilde en çok akla Çankaya restoranları gelir. Gerçekten de akla ilk oraların gelmesi haklı bir nedendir. Çünkü buradaki restoranlarda tamamen saf ve özgün tariflerle hazırlanmış yöresel lezzetleri bulmanın yanı sıra uzun süre yurtdışında ilgili yörenin mutfağında şeflik yapmış ustaların elinden dünya mutfağının leziz tatlarını da tatmak mümkün olabilmektedir.

Ayrıca gençlerin daha çok gittikleri ve arkadaşlarla, sevdikleriniz ile buluşulan, sosyal ortam olarak cafe mekanlar da Kızılay'da Meşrutiyet, Konur, Sakarya caddelerinde yoğunlaşarak gelen misafirleri ağırlamaktadır. Ayrıca bunun dışında yine bar pub mekânlar da Ankara'nın önde gelen eğlence merkezleri arasında yer almaktadır. Dünyadan içki çeşitlerinin ve moda parçaların eşliğinde gecenin ritmine eşlik edebilmeniz için Cebeci, Kızılay gibi yerlerdeki Ankara oyun havaları, gece kulüpleri, türkü ve halay barlar ile karaoke mekânları sizlerle buluşmaktadır.

Yine bir başka mekan türü olarak da meyhane yine kendisini belli etmektedir. Balık rakı servisi ve arkada arabesk parça eşliğinde sohbet bir yandan efkâr bir yandan dağıtacağınız güzel mekânlar yine Kızılay ve Ulus civarlarında daha çok meşhurdur.