ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

blog yazısı ekle !

ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

Ankara, başkent olması bakımından birçok faaliyetin yapılabilmesine zemin hazırlayan bir olgunluğu barındıran ildir. Böyle olması nedeniyle de birçok özellikleriyle karşımızda yer almaktadır. Bu yazıda Ankara doğum günü pastası yapan yerler hakkında bilgi verilerek bu gibi yerlerin daha çok nerelerde toplandığını anlatmak gerekli olacaktır. Ankara ilinde mekân çeşitliliği olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Böyle olması nedeniyle de bu mekânların birçok fonksiyonları bulunmaktadır. İşte onlardan bir tanesi de Ankara doğumgünü pastası yapan yerler olarak karşımıza çıkmış bulunmaktadır.Bu mekânlarda doğum günü pastaları usta pastacıların tarifleriyle eşsiz bir görsel şölenle ve muhteşem eşi benzeri olmayan leziz tatlarıyla karşınıza çıkmaktadır. Bu özgün tariflerin kaynağını da daha çok bu işleri kendilerine sanat edinmiş yerlerde bulabilmek mümkün olmaktadır. İşte bu yerlerden olan Kızılay ve Yüksel Caddesi bu işe kendisini adamış esnaflarla doludur. Yine hemen altında Necati bey caddesindeki pastacılar da gerçekten bu işin hakkını veren esnafların bulunduğu yerlere birkaç örnek verilebilir.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )


Bunun yanı sıra restoran mekânları da bir hayli fazlaca bulunmaktadır. Restoran denilince ilde en çok akla Çankaya restoranları gelir. Gerçekten de akla ilk oraların gelmesi haklı bir nedendir. Çünkü buradaki restoranlarda tamamen saf ve özgün tariflerle hazırlanmış yöresel lezzetleri bulmanın yanı sıra uzun süre yurtdışında ilgili yörenin mutfağında şeflik yapmış ustaların elinden dünya mutfağının leziz tatlarını da tatmak mümkün olabilmektedir.

Ayrıca gençlerin daha çok gittikleri ve arkadaşlarla, sevdikleriniz ile buluşulan, sosyal ortam olarak cafe mekanlar da Kızılay'da Meşrutiyet, Konur, Sakarya caddelerinde yoğunlaşarak gelen misafirleri ağırlamaktadır. Ayrıca bunun dışında yine bar pub mekânlar da Ankara'nın önde gelen eğlence merkezleri arasında yer almaktadır. Dünyadan içki çeşitlerinin ve moda parçaların eşliğinde gecenin ritmine eşlik edebilmeniz için Cebeci, Kızılay gibi yerlerdeki Ankara oyun havaları, gece kulüpleri, türkü ve halay barlar ile karaoke mekânları sizlerle buluşmaktadır.

Yine bir başka mekan türü olarak da meyhane yine kendisini belli etmektedir. Balık rakı servisi ve arkada arabesk parça eşliğinde sohbet bir yandan efkâr bir yandan dağıtacağınız güzel mekânlar yine Kızılay ve Ulus civarlarında daha çok meşhurdur.