TUNALI-GOP-KAVAKLIDERE SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLARI 1

blog yazısı ekle !

TUNALI-GOP-KAVAKLIDERE SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLARI 1

Tunalı Hilmi Caddesi'nde Sevgililer Günü

Ankara'nın en huzurlu caddelerinden biri şüphesiz ki Tunalı Hilmi Caddesi'dir. Sevgilinizin elinden tutup bir uçtan bir uca bile yürüseniz kendinizi gayet iyi hissedersiniz.
Ankara'nın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Karum'da kısa bir tur attıktan sonra karşıya geçip kuğulu parkın güzel kuğularını izlerken içiniz huzurla dolar. Yerdeki kar kalıntıları sevgilinizin düşmemek için size sıkı sıkıya sarılmasına sebep olur.

Sevgililer Günü'nde Kuğulu parkta biraz oturup sıcak bir şeyler içerek Kuğuları beslemek eminiz sizlere de çok keyif verecektir.

Kuytu Meze Balık

Tunalı

Kuytu aslında tam bir semt meyhanesidir diyebiliriz. Bol müdavimi olan, fonda Türk sanat müziği ve eski 45'likler eşliğinde birbirinizi duyarak sohbet edebileceğiniz şirin, butik bir meyhanedir. Kömür ateşinde pişen balıkların yanı sıra et, ciğer, kuzu kokoreç, İnegöl köfte menüleri de mevcuttur. Muhteşem arasıcakları, günlük olarak çıkan yirmiye yakın soğuk mezeleri ile sunum yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sıcak yaz aylarının vazgeçilmez mekanı Kuytu, açık havada yemek yemenin zevkini sunmaktadır.

Bestekar Sokak'ta ismiyle müsemma Kuytu Meze Balık, "Kuytudayız" sloganı ile hizmet veren, özellikle ara sıcakları ve soğuk mezeleri ile ön planda olan balık restoranında, İnegöl'den getirilen köftenin yanı sıra Balıkesir'den getirilen kuzu kokoreç ve yaprak ciğeri çok konuşulanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm yorumlarda karides köftenin ve levrek sarmanın baş rolde olduğunu görebilirsiniz. Müdavimlerinin bol olduğu, misafirlerinin yorumlarına önem veren tek tek ilgilenip fikirlerini soran şirin bir işletmedir Kuytu.

Ankara'nın ünlü isimlerinin konutlarında özel aşçılığı ve birçok tanınmış otel ve restoranın şefliğini yapmış Yasin Karataş şefimizin salonda tek tek misafirlerle ilgilenme anlarına tanık olunan anlar gecenin en keyifli sohbetlerinin döndüğü anlardır. Erkeğin midesine giden yol için verdiği tarifler birçok yuvayı kurtarmıştır diyebiliriz.

devamını oku...
Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara


Tunalı Hilmi Caddesi de hem konumu hem de havası gereği Ankaralıların en çok bulunmak istediği mekanları bünyesinde barındırır. Kalitesiz bir mekana rastlamak neredeyse imkansızdır.

Rock barından meyhanesine, kafesinden büfesine kadar her türlü mekanı bulabileceğiniz Tunalı Hilmi Caddesi'nde geçireceğiniz sevgililer gününden aklınıza kalan mutlu anlar olacaktır.

Üstelik merkezi bir noktada olduğu için ulaşımda da sorunlar yaşamazsınız. Kızılay'a da yürüme mesafesinde olan Tunalı Hilmi Caddesi'ne pek çok otobüs ve dolmuş gitmektedir.