BAHÇELİEVLER'DE YILBAŞINDA RESTORANLAR

blog yazısı ekle !

BAHÇELİEVLER'DE YILBAŞINDA RESTORANLAR

Yılbaşı gecesinde sanki yeni yılda yemek bulamayacakmışız gibi bir iştahla yiyeceklere sarılırız. Yılbaşı soframızda türlü türlü yiyecekler içecekler olsun, hepsiniz aynı anda tüketelim isteriz. Bu durum yeni yıl gecesi tercih ettiğimiz mekanların mönülerine de yansır.


Ankara Yılbaşı


Ankara'da Bahçelievler'de yılbaşı gecesi organizasyonu hazırlayan restoranlar da müşterilerinin bu talebini göz önünde bulundurarak kusursuz bir mönü hazırlamış durumdalar.

Ancak uzmanlara göre yılbaşı gecesinde sağlığımız için yemeği çok abartmamakta fayda var. Öncelikli olarak yılbaşını geçireceğiniz restorana gitmeden önce hafif bir kahvaltı tarzı atıştırmalık yapmanızı öneren uzmanlar, böylece bedeninize biranda yoğun bir besin yüklemesi yapmayacağınızı söylüyor.

Farfara Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Armada Yaşam Sokağı Beştepeler Mah. Nergis Sokak A/2 Söğütözü - Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

Fasıl, canlı müzik,birbirinden lezzetli mezeler,özel kokteyler,günün yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir mekandevamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara


Akşam Bahçelievler'deki seçkin restoranlara gittiğinizde de yemeği abartmamakta fayda var. Uzmanlara göre rahat uyumanız ve yeni yılın ilk sabahına dinç uyanmanız için her şeyden azar azar yiyip tıka basa dolmamak en iyisi.Çerez seçiminde de mide rahatlatıcı özelliği sebebiyle beyaz leblebiyi öneren uzmanlar, geceyi çorba ile sonlandırmanın hem yediklerinizi daha rahat sindirmenize hem de rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacağını söylüyorlar.