BAHÇELİEVLER'DE YILBAŞINDA RESTORANLAR

blog yazısı ekle !

BAHÇELİEVLER'DE YILBAŞINDA RESTORANLAR

Yılbaşı gecesinde sanki yeni yılda yemek bulamayacakmışız gibi bir iştahla yiyeceklere sarılırız. Yılbaşı soframızda türlü türlü yiyecekler içecekler olsun, hepsiniz aynı anda tüketelim isteriz. Bu durum yeni yıl gecesi tercih ettiğimiz mekanların mönülerine de yansır.


Ankara Yılbaşı


Ankara'da Bahçelievler'de yılbaşı gecesi organizasyonu hazırlayan restoranlar da müşterilerinin bu talebini göz önünde bulundurarak kusursuz bir mönü hazırlamış durumdalar.

Ancak uzmanlara göre yılbaşı gecesinde sağlığımız için yemeği çok abartmamakta fayda var. Öncelikli olarak yılbaşını geçireceğiniz restorana gitmeden önce hafif bir kahvaltı tarzı atıştırmalık yapmanızı öneren uzmanlar, böylece bedeninize biranda yoğun bir besin yüklemesi yapmayacağınızı söylüyor.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Pizza Sapore

Çiğdem Mahallesi

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1551. Cadde 3/15 Çankaya - Ankara


Akşam Bahçelievler'deki seçkin restoranlara gittiğinizde de yemeği abartmamakta fayda var. Uzmanlara göre rahat uyumanız ve yeni yılın ilk sabahına dinç uyanmanız için her şeyden azar azar yiyip tıka basa dolmamak en iyisi.Çerez seçiminde de mide rahatlatıcı özelliği sebebiyle beyaz leblebiyi öneren uzmanlar, geceyi çorba ile sonlandırmanın hem yediklerinizi daha rahat sindirmenize hem de rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacağını söylüyorlar.