ANKARA RAKI BALIK MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA RAKI BALIK MEKANLARI

İnsanlar gün boyu çalışmakta hem gündelik hem de iş hayatlarında bin bir sorun ile uğraşmaktadır. Bu kadar sorun, sinir ve stres arasında izin günlerinde de insanlar bir yerlere kaçmak ve dinlenmek istemektedir. Kısa süreli dinlenceler bile insana keyif ve moral vermekte yeniden enerji dolmasını sağlamaktadır. Ankara rakı balık mekanları ile güzel bir balık keyfi yapılmakta ve rakı yudumlanmaktadır.
Özellikle kişinin sevdiği arkadaşı, sevgilisi, eşi ile veya kalabalık arkadaş grupları ile yapılan organizasyon ve etkinlikler kişinin fiziksel ve psikolojik açıdan rahatlamasını sağlamaktadır. Ülkemizin her ilinde birbirinden güzel vakit geçirilebilecek yerler bulunmaktadır. İster yürüyüşler için parklar ister güzel bir kahvaltı için cafe ister kaliteli bir akşam yemeği için restoran. Kişi kendi zevk ve beğenisi dâhilinde pek çok mekan bulabilmektedir. Yeşil alan ve sahil kenarları insanın ruh durumuna daha farklı pozitif enerji yüklemektedir. Böylelikle hafta da 1 yapılan izinler bile kişiye ayrı moral vermektedir. Kimisi de özellikle balık ile rakı keyfi yapmak istemekte çalınan hafif tonda müzik ile eğlenceli saatler geçirmektedir.

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Kuytu Meze Balık

Tunalı

Kuytu aslında tam bir semt meyhanesidir diyebiliriz. Bol müdavimi olan, fonda Türk sanat müziği ve eski 45'likler eşliğinde birbirinizi duyarak sohbet edebileceğiniz şirin, butik bir meyhanedir. Kömür ateşinde pişen balıkların yanı sıra et, ciğer, kuzu kokoreç, İnegöl köfte menüleri de mevcuttur. Muhteşem arasıcakları, günlük olarak çıkan yirmiye yakın soğuk mezeleri ile sunum yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sıcak yaz aylarının vazgeçilmez mekanı Kuytu, açık havada yemek yemenin zevkini sunmaktadır.

Bestekar Sokak'ta ismiyle müsemma Kuytu Meze Balık, "Kuytudayız" sloganı ile hizmet veren, özellikle ara sıcakları ve soğuk mezeleri ile ön planda olan balık restoranında, İnegöl'den getirilen köftenin yanı sıra Balıkesir'den getirilen kuzu kokoreç ve yaprak ciğeri çok konuşulanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm yorumlarda karides köftenin ve levrek sarmanın baş rolde olduğunu görebilirsiniz. Müdavimlerinin bol olduğu, misafirlerinin yorumlarına önem veren tek tek ilgilenip fikirlerini soran şirin bir işletmedir Kuytu.

Ankara'nın ünlü isimlerinin konutlarında özel aşçılığı ve birçok tanınmış otel ve restoranın şefliğini yapmış Yasin Karataş şefimizin salonda tek tek misafirlerle ilgilenme anlarına tanık olunan anlar gecenin en keyifli sohbetlerinin döndüğü anlardır. Erkeğin midesine giden yol için verdiği tarifler birçok yuvayı kurtarmıştır diyebiliriz.

devamını oku...
Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Barba Piru Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1546. Sokak No:10 Ümitköy - Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara


İnsanoğlu o kadar değişken bir varlıktır ki dünya üzerinde kimse bir diğerine benzememektedir. Yaşayışları, eğlence anlayışları, hobileri, katıldıkları etkinlikler her şey farklı olmaktadır. İçkiyi seven kişiler özellikle genç yaşta olanlar bira der iken orta yaşlardaki kişiler rakı tercih etmektedir. Böylelikle gidilen ve tercih edilen yerlerde de farklılıklar görünmektedir.

Kimi insan rakı keyfi için meyhane tercih etmekte kimi insan bira içebilmek için bar ortamına gitmektedir. Bu iki yer haricinde özellikle İngiliz kültüründe yer alan Public House olarak geçmesine rağmen kısaltma olarak pub olarak bilinen ortamlar da tercih edilmekte insanlar boş vakitlerini geçirmek, dinlenmek ve ya bir arada olmak için buluşulan ortamlar olmaktadır. Bu ortamlarda da alkol tüketilmektedir.

Ülkemiz başkenti Ankara olmak üzere pek çok ilde bulunan bu ortamlar insanlar için vazgeçilmez yerler olmaktadır. Bu ortamlar turistik amaçlı da hizmet vermekte böylelikle insanlar eğlendikleri ve enerji kazandıkları gibi ülkemiz de hem turizm hem de ticari amaçlı kazanmakta ve kendini göstermektedir.