ANKARADA ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI İZLENEBİLECEK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARADA ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI İZLENEBİLECEK MEKANLAR

Taraflar için pek çok yeni mekân açıldı! Peki, siz bu mekânları henüz keşfetmediyseniz ve yakın zamanda gerçekleşecek olan mükemmel bir Şampiyonlar ligi atmosferinde, sizinle aynı heyecanı paylaşacak olan onlarca taraftar ile birlikte maç izleme keyfi yaşıyorsunuz, o halde en güzel Ankarada Şampiyonlar Ligi Maçları İzlenebilecek Mekanlar keşfetmeye başlamalısınız. Bu mekânlarda kimi zaman bir içecek ve benzeri türden atıştırmalıklar sunulurken, bazı mekânlar ise oldukça kalabalık ve bu durumdan rahatsız olan pek çok müşteri bulunuyor.

Tüm bu mekân sahipleri ve işletmeciler, bu duruma bir çözüm bulmakta ve artık son yıllarda gelişen mekân anlayışı ile birlikte ortaya çıkan daha havadar, temiz, rahat ve üstelik açık alan mekânlar ile müşteriler hem rahat bir şekilde atıştırmalarını yapıyor. Hem de açık bir havada kendisi ile birlikte onlarca taraftarla maç izlemenin keyfini yaşıyor. Hem de bu keyif özellikle şampiyonlar liginde daha üst seviyelere çıkıyor.

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


İster Ankara şehrine yeni gelmiş olun isterseniz de yıllar boyu zaten burada yaşıyor olun, bu büyük şehirde sizlere sunulan mekân çeşitlerini mutlaka keşfetmeniz gerekiyor. Özellikle yeni Ankarada Şampiyonlar Ligi Maçları İzlenebilecek Mekanlar dev bir ekran ve yüksek çözünürlük ile maç izleme keyfini sunar. Ankara mekan konusunda son derece zengin bir kent olmakla birlikte, aradığınız mekan türü, eğlence, zaman geçirme ya da özel bir buluşma için son derece ideal ortamlar bulunuyor.

Yemek yemek, yöresel lezzetleri tatmak ya da sadece açlığını gidermek isteyenler için en güzel Restoran tercihleri ve sunmuş olduğu fiyatları, kolay bir şekilde görebilir ve harita üzerinde, nerede bulunduğunu görerek, oldukça kısa bir sürede tek başınıza ya da sevdikleriniz ile birlikte yemek yeme keyfini çıkarabilirsiniz. Cafe sizin için çoğu zaman bir dinlenme yeri ya da özel bir buluşma mekânı olabilir. Bar Pub ile eğlenceyi yaşarsınız. Daha fazla eğlence için ise hiç tartışmasız Ankara'nın sunmuş olduğu en iyi eğlence ve gece mekânları Meyhane ve bu kentte pek çok meyhane bulunuyor! Özel eğlence Mekan ve çok daha fazlasını keşfet!