ANKARA MEKAN TAVSİYE

blog yazısı ekle !

ANKARA MEKAN TAVSİYE

Ankara oldukça büyük ve kalabalık bir şehirdir. Bu sebeple herkese hitap edebilecek kapasiteye sahip bir şehir olabilmelidir. Bu sebeple herkes istediği gibi bir mekân bulabilmelidir. Zaten bu kadar kalabalık bir nüfus için de her türde mekândan birer tane düşünmek imkansızdır. Yerli ve yabancı birçok insana ev sahipliği yapan Ankara bu şartlar altında da her kültüre ait bazı evrensel mekanlara da ev sahipliği yapabilmelidir. Zaten Ankara'yı diğer şehirlerden ayıran en büyük özelliği nitekim insanların aradığı her türde mekâna ev sahipliği yapabilmesidir.
Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Ankara'da Bulunan Ve En Çok Tercih Edilen Başlıca Mekanlar Hangileridir?

Ankara'da birçok farklı türden mekânın bulunduğundan bahsetmiştik. Şimdi genel itibari ile en çok tercih edilen Ankara mekanlarından bahsedelim.

 • Ankara cafe mekanları
 • Ankara restoran mekanları
 • Ankara meyhane mekanları
 • Ankara gece hayatı mekanları
 • Ankara fast food mekanları
 • Ankara kebapçı mekanları
 • Ankara yöresel yemek restoran mekanları
 • Ankara çorbacı mekanları
 • Ankara balık ve deniz ürünleri restoran mekanları
 • Ankara pastane mekanları
 • Ankara spor mekanları
 • Ankara güzellik salonu ve merkezi mekanları
 • Ankara giyim mekanları
 • Ankara eğlence mekanları
 • Ankara sanat mekanları
Ve bu listeyi daha uzatmak mümkündür. Herkese yönelik yapılacak muhakkak bir şeylerin bulunduğu Ankara mekanları da bir hayli fazladır. Bu sebeple bir etkinlik ya da herhangi bir şey yapmadan önce o alanda en iyi ve kaliteli Ankara mekanını belirleyerek ardından bu mekânı tercih etmelisiniz. Çünkü birçok açıdan kaliteli ve adından sıkça bahsedilen mekanların tercih edilmesi kişilerin o alanda çok daha iyi ve kaliteli bir hizmet alabilmesi anlamına gelmektedir.

Ankara Mekân Tavsiyeleri

Daha önceden de genel olarak yüzeysel bahsettiğimiz Ankara mekanları arasında mekân tavsiyeleri son derece önemlidir. Çünkü hiç kümse gittiği mekânda kötü bir sürprizle karşılaşmak i stemez. Hele de bu mekâna ailenizle, sevdiklerinizle ya da arkadaşlarınızla gittiyseniz bu kadar kalabalık arasında kötü ve olumsuz hiçbir gelişmenin yaşanmaması için olabildiğince dikkat edersiniz. Bu sebeple olabildiğince en iyi mekân tercihi yapmak için birçok yerden mekân tavsiyelerine başvururuz kimi zaman. Bu tavsiyeler bazen bir arkadaş tavsiyesi, bazen aile ortamında yapılan bir tavsiye, bazen bir ortamda geçen sohbet esnasında yapılan tavsiye olduğu gibi kimi zamanda internet siteleri üzerinden alınan tavsiyeler olabilmektedir.

Tabi bu tavsiyelerin bazı bizi zor durumda bırakmaya fazlasıyla yetecek cinsten olduğu unutulmamalıdır. Çünkü araştırmadan yapılan tavsiye ve yine araştırmadan aynen uygulanan bu mekân tavsiyeleri birçok kişiyi zor durumda bırakmaktadır. Fakat yine de iyi bir Ankara mekân tavsiyesi isterseniz internet sitemize bakarak istediğiniz Ankara mekânı hakkında tüm bilgilere ulaşabilir ve tavsiyeler alabilirsiniz. Böylece tavsiyeler daha yerinde ve güncel olacaktır.