ANKARA MEKAN TAVSİYE

blog yazısı ekle !

ANKARA MEKAN TAVSİYE

Ankara oldukça büyük ve kalabalık bir şehirdir. Bu sebeple herkese hitap edebilecek kapasiteye sahip bir şehir olabilmelidir. Bu sebeple herkes istediği gibi bir mekân bulabilmelidir. Zaten bu kadar kalabalık bir nüfus için de her türde mekândan birer tane düşünmek imkansızdır. Yerli ve yabancı birçok insana ev sahipliği yapan Ankara bu şartlar altında da her kültüre ait bazı evrensel mekanlara da ev sahipliği yapabilmelidir. Zaten Ankara'yı diğer şehirlerden ayıran en büyük özelliği nitekim insanların aradığı her türde mekâna ev sahipliği yapabilmesidir.
Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Ankara'da Bulunan Ve En Çok Tercih Edilen Başlıca Mekanlar Hangileridir?

Ankara'da birçok farklı türden mekânın bulunduğundan bahsetmiştik. Şimdi genel itibari ile en çok tercih edilen Ankara mekanlarından bahsedelim.

 • Ankara cafe mekanları
 • Ankara restoran mekanları
 • Ankara meyhane mekanları
 • Ankara gece hayatı mekanları
 • Ankara fast food mekanları
 • Ankara kebapçı mekanları
 • Ankara yöresel yemek restoran mekanları
 • Ankara çorbacı mekanları
 • Ankara balık ve deniz ürünleri restoran mekanları
 • Ankara pastane mekanları
 • Ankara spor mekanları
 • Ankara güzellik salonu ve merkezi mekanları
 • Ankara giyim mekanları
 • Ankara eğlence mekanları
 • Ankara sanat mekanları
Ve bu listeyi daha uzatmak mümkündür. Herkese yönelik yapılacak muhakkak bir şeylerin bulunduğu Ankara mekanları da bir hayli fazladır. Bu sebeple bir etkinlik ya da herhangi bir şey yapmadan önce o alanda en iyi ve kaliteli Ankara mekanını belirleyerek ardından bu mekânı tercih etmelisiniz. Çünkü birçok açıdan kaliteli ve adından sıkça bahsedilen mekanların tercih edilmesi kişilerin o alanda çok daha iyi ve kaliteli bir hizmet alabilmesi anlamına gelmektedir.

Ankara Mekân Tavsiyeleri

Daha önceden de genel olarak yüzeysel bahsettiğimiz Ankara mekanları arasında mekân tavsiyeleri son derece önemlidir. Çünkü hiç kümse gittiği mekânda kötü bir sürprizle karşılaşmak i stemez. Hele de bu mekâna ailenizle, sevdiklerinizle ya da arkadaşlarınızla gittiyseniz bu kadar kalabalık arasında kötü ve olumsuz hiçbir gelişmenin yaşanmaması için olabildiğince dikkat edersiniz. Bu sebeple olabildiğince en iyi mekân tercihi yapmak için birçok yerden mekân tavsiyelerine başvururuz kimi zaman. Bu tavsiyeler bazen bir arkadaş tavsiyesi, bazen aile ortamında yapılan bir tavsiye, bazen bir ortamda geçen sohbet esnasında yapılan tavsiye olduğu gibi kimi zamanda internet siteleri üzerinden alınan tavsiyeler olabilmektedir.

Tabi bu tavsiyelerin bazı bizi zor durumda bırakmaya fazlasıyla yetecek cinsten olduğu unutulmamalıdır. Çünkü araştırmadan yapılan tavsiye ve yine araştırmadan aynen uygulanan bu mekân tavsiyeleri birçok kişiyi zor durumda bırakmaktadır. Fakat yine de iyi bir Ankara mekân tavsiyesi isterseniz internet sitemize bakarak istediğiniz Ankara mekânı hakkında tüm bilgilere ulaşabilir ve tavsiyeler alabilirsiniz. Böylece tavsiyeler daha yerinde ve güncel olacaktır.