REÇELLİ RULO PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

blog yazısı ekle !

REÇELLİ RULO PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

Hayatın her konusunda olduğu gibi, yemek üretme ve ithal etme konusunda da gayet iddialıyız. Başarılı olma isteğimiz sayesinde hayatın bu noktasına yön verme arayışı içerisinde olmayı tercih ediyoruz.
Geçmişten beri sahip olduğumuz geleneklerimiz ve kültürümüz bizlere yansıma konusunda gayet bonkör bir özellik göstermektedir. Bu geleneksel ve kültürel özellikler şekilden şekle girmeyi sağlarken, bu özellikler tam olarak tüm ülkeye yansımakta ve insanlar arasında ciddi farklılıklar olarak kendisini göstermektedir. Bu farklılıklar hayattaki zevk ve beğenilerin oluşumunu da beraberinde getirmektedir. Yani insanların zevkleri ve beğenileri bu farklılıklar yüzünden ortaya çıkan soyut kavramlardır.

Bu durumda; farklılık durumları dışında bir de üretim aşamasındaki başarılı durumunun söz konusu olduğunu söylememiz bir zorunluluk haline geldi.

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Mesela ülkemiz sınırları içerisinde yüzlerce farklı yemek ve o yemeğe ait farklı tarifler bulunmaktadır. Bunu oluşturmak adına kullanılan temel kaynak geçmişten beri kullandığımız ve bugünlere kadar getirdiğimiz yemek kültürümüzdür. Ona aykırı bu durumda ya da tavırda bulunmak mümkün değildir.

Daha iyi anlaşılmak adına ve konunun ana hatlarını pekiştirmek adına olayı bir örnekle açıklamak istiyoruz. Bu örneğin temel konusunu ise pastalardan seçmek istiyoruz.

Bir doğum günü ya da özel gün kutlaması için sizden pasta istediklerini farz edelim, bu temel örneğimiz olsun. Bu isteği karşılamak için, gerek olan şansa sahip olmanız gayet kolay olarak görülen bir gerçektir.

İsteği yerine getirebilme konusunda; pastayı bulma şansınız aynen mevcut iken, pastayı bulma tarzınız ve imkânınız farklı şekillerde sirayet edecek ve kendisini gösterecektir.

Size örneklediğimiz bu pasta konusu hakkında olan ve bu enfes lezzetler içerisinde yer alan pastaların tarifleri arasında yer alan bir örneği sizlerle paylaşalım: Reçelli Rulo Pasta!

Yumurta, toz şeker, un, vanilya, kabartma tozu ve istediğiniz herhangi bir reçelden oluşan bu pasta; normal şekilde pişirilen kekin üzerine reçel ve krema sürülüp rulo haline getirilmesiyle oluşturuluyor.

Pastanın en büyük özelliklerinden bir tanesi ise istediğiniz gibi içeriğini değiştirebilmeniz. Bu sayede ister kendiniz isterse sevdikleriniz için özel reçelli rulo pastaları kolaylıkla hazırlayabileceksiniz.