ÇANKAYA-YILDIZ MEKANLARINDAKİ YILBAŞI MÖNÜLERİ

blog yazısı ekle !

ÇANKAYA-YILDIZ MEKANLARINDAKİ YILBAŞI MÖNÜLERİ

Yılbaşı gecesinin en önemli özelliğinden biri de görkemli sofraların kurulmasıdır. A'dan Z'ye herşey eksiksiz olmalı, her isteğe ve iştaha cevap veren bir mönü çıkartılmalıdır. Nedendir bilinmez ama yılbaşı gecelerinde herkesin iştahı iki hatta bazen üç katına çıkmaktadır. Sofra orda kalsın sabaha kadar yenilsin içilsin isterler.


Ankara Yılbaşı

İşte Ankara'daki mekanlar da sizlere yeni yıl geceleri için eksiksiz mönüler sunuyor. Çankaya ve Yıldız'daki restoran, bar, meyhane, cafe, bup ve kulüplerde her şey tek tek düşünülmüş durumda. Balıktan mangala, hindi dolmadan sucuk ekmeğe, çeşit çeşit mezeden ara sıcaklara kadar pek çok lezzetin sunulduğu yılbaşı gecesi mönüsünde yerli içki de sınırsız durumda.

Neredeyse tüm mekanlar gecenin sonunda midesini rahatlatmak isteyen müşterilerine çeşit çeşit çorba ikramında bulunuyor. İşkembeden mercimeğe, balkabağından balık çorbasından kadar pek çok çorba çeşidi de yılbaşı gecesi sofralarınız da oluyor.

Güzide Meyhane

Tunalı

CANLI FASIL HER CUMA CUMARTESİ GÖRÜŞMEK ÜZERE..
Taze ve lezzetli mezeler eşliğinde kalitenin keyfini Güzide Meyhane'de yaşayın.

Lezzetli yemekler, havaya kalkan kadehler ve dostlarla birlikte olmanın keyfini çıkarın. Güzide Meyhane'de yeriniz hazır.

Cuma ve Cumartesi akşamları fasıl eşliğinde nefis yemeklerimizin tadını çıkarın.

"Eğlence ve After Party'leriniz için de bekliyoruz."
devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi 106/5 - C Çankaya - Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Kuytu Meze Balık

Tunalı

Kuytu aslında tam bir semt meyhanesidir diyebiliriz. Bol müdavimi olan, fonda Türk sanat müziği ve eski 45'likler eşliğinde birbirinizi duyarak sohbet edebileceğiniz şirin, butik bir meyhanedir. Kömür ateşinde pişen balıkların yanı sıra et, ciğer, kuzu kokoreç, İnegöl köfte menüleri de mevcuttur. Muhteşem arasıcakları, günlük olarak çıkan yirmiye yakın soğuk mezeleri ile sunum yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sıcak yaz aylarının vazgeçilmez mekanı Kuytu, açık havada yemek yemenin zevkini sunmaktadır.

Bestekar Sokak'ta ismiyle müsemma Kuytu Meze Balık, "Kuytudayız" sloganı ile hizmet veren, özellikle ara sıcakları ve soğuk mezeleri ile ön planda olan balık restoranında, İnegöl'den getirilen köftenin yanı sıra Balıkesir'den getirilen kuzu kokoreç ve yaprak ciğeri çok konuşulanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm yorumlarda karides köftenin ve levrek sarmanın baş rolde olduğunu görebilirsiniz. Müdavimlerinin bol olduğu, misafirlerinin yorumlarına önem veren tek tek ilgilenip fikirlerini soran şirin bir işletmedir Kuytu.

Ankara'nın ünlü isimlerinin konutlarında özel aşçılığı ve birçok tanınmış otel ve restoranın şefliğini yapmış Yasin Karataş şefimizin salonda tek tek misafirlerle ilgilenme anlarına tanık olunan anlar gecenin en keyifli sohbetlerinin döndüğü anlardır. Erkeğin midesine giden yol için verdiği tarifler birçok yuvayı kurtarmıştır diyebiliriz.

devamını oku...
Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Yine Çankaya ve Yıldız'daki pek çok mekanda gece boyu bahçede sucuk ekmek keyfi, mangalda kestane keyfi, sıcak şarap, çay ve kahve keyfi de fix mönüde yer alıyor.