ANKARA BAHÇELİEVLER MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA BAHÇELİEVLER MEKANLARI

Ankara'da Bahçelievler denilince akla bir 7'inci cadde bir de Deneme Lisesi gelir. Ankaralılar kendi aralarında 'Nereye gidelim?' sorusuna '7'ye' diye cevap verir ve güzel güzel anlaşırlar. Tabi eğer siz de bir Ankaralı değil iseniz '7'de ne ola ki?' diye düşünebilirsiniz.

Bahçelievler 7'inci cadde Ankaralılar için bir buluşma noktasıdır. Simit cafelerden, lezzetli pastanelere, hareketli publardan fasıl mekanlarına, giyim mağazalarından boncukçu mağazalarına kadar belirli bir kalitede ne ararsanız burada bulabilirsiniz.

Kızılay kadar kozmopolit değildir, Bahçelievler'in kendine has bir kitlesi vardır. Sokaklarında genellikle gençleri değil orta yaş ve üstü Ankaralıları da görebileceğiniz bir semttir. Dolayısıyla mekanlarında da bu semtin insanlarını ağırlamaktadır.

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Farfara Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Armada Yaşam Sokağı Beştepeler Mah. Nergis Sokak A/2 Söğütözü - Ankara


Son yıllarda açılan yeni mekanlarla birlikte Anıtkabir'in paralelinde bulunan 3'üncü cadde de atağa geçmiş ve Ankaralı gençlerin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Hem 7 hem de 3'üncü caddelerde yol boyunca sağlı sollu araba park etmek mümkündür ancak trafik yoğunluğu bir süre sonra sizi bezdirebilir.

Merkezi bir noktada olduğu için Bahçelievler'de bulunan mekanlara rahatlıkla toplu taşım araçlarını kullanarak da ulaşabilirsiniz.