ANKARA BAHÇELİEVLER MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA BAHÇELİEVLER MEKANLARI

Ankara'da Bahçelievler denilince akla bir 7'inci cadde bir de Deneme Lisesi gelir. Ankaralılar kendi aralarında 'Nereye gidelim?' sorusuna '7'ye' diye cevap verir ve güzel güzel anlaşırlar. Tabi eğer siz de bir Ankaralı değil iseniz '7'de ne ola ki?' diye düşünebilirsiniz.

Bahçelievler 7'inci cadde Ankaralılar için bir buluşma noktasıdır. Simit cafelerden, lezzetli pastanelere, hareketli publardan fasıl mekanlarına, giyim mağazalarından boncukçu mağazalarına kadar belirli bir kalitede ne ararsanız burada bulabilirsiniz.

Kızılay kadar kozmopolit değildir, Bahçelievler'in kendine has bir kitlesi vardır. Sokaklarında genellikle gençleri değil orta yaş ve üstü Ankaralıları da görebileceğiniz bir semttir. Dolayısıyla mekanlarında da bu semtin insanlarını ağırlamaktadır.

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Son yıllarda açılan yeni mekanlarla birlikte Anıtkabir'in paralelinde bulunan 3'üncü cadde de atağa geçmiş ve Ankaralı gençlerin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Hem 7 hem de 3'üncü caddelerde yol boyunca sağlı sollu araba park etmek mümkündür ancak trafik yoğunluğu bir süre sonra sizi bezdirebilir.

Merkezi bir noktada olduğu için Bahçelievler'de bulunan mekanlara rahatlıkla toplu taşım araçlarını kullanarak da ulaşabilirsiniz.