ORAN DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

ORAN DÖNERCİ

Döner her zaman yenilebilecek yemekler arasında ilk sıralarda yerini almıştır. Öğrencilerin ve memurların vaz geçilmez yemekleri arasında ki yerini her zaman koruyan döner günümüzde de yenilebilecek en lezzetli et yemeklerinden biridir. İster öğlen yemeğinde isterseniz de akşam yemeğinde yiyebileceğiniz en iyi yemek olabildiği gibi isterseniz ekmek arası isterseniz de porsiyon olarak tercih edebilirsiniz.


En çok Tercih Edilen Döner Çeşitleri Nelerdir?

Döner ustaları yıllarca en lezzetli döneri yapabilmek için birbirleriyle yarışmışlardır. Bu esnada ortaya çok farklı et marine işlemleri ve pişirme yöntemleri de çıkmıştır. Ayrıca bu kadarla sınırlı kalmayarak döner için kullanılan ve dönerin ana malzemesi olan kırmızı et bile farklı türde etlerle denenerek daha farklı lezzetlerin ortaya çıkması amaçlanmış ve neticede ortaya birçok çeşit döner çıkmıştır. Günümüzde dönerin her çeşidi beğenilerek yenilmektedir. Şimdi ise en çok sevilen ve tercih edilen başlıca döner çeşitlerini sıralayacak olursak;

 • Tam ekmek döner
 • Döner dürüm
 • Porsiyon döner
 • Beyti döner
 • Pilav üstü döner
 • Yarım ekmek döner
 • Tombik döner
 • Döner sandviç
 • İskender
Ve daha birçok çeşit döner bulunmaktadır. Ayrıca daha önceden de belirttiğimiz gibi farklı malzemelerden yapılan dönerlere de değinecek olursak;

 • Et döner
 • Tavuk döner
 • Sucuk döner
 • Hamsi döner

Şairin Yeri

Çankaya

devamını oku... Adres: Yakupabdal Mahallesi Elmadağ Kayak Merkezi Yolu No:1599 Çankaya - Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

Pars Garden Pool Wedding Gölbaşı ilçesinde,yaklaşık 70.000 m2 lik bir alanda, yenilikçi tarzı ve geniş kadrosuyla kaliteli bir hizmet sunma hedefiyle kurulmuş olup, bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Düğün, nişan ,mezuniyet ,doğum günü organizasyonları, toplantılar, yaz okulu, olimpik havuz, fitness, tenis, voleybol ve basketbol kulüplerini bünyesinde barındıran işletmemiz, bu geniş yelpazede siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini sağlamaya yönelik olarak hizmet kalitesini her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır.

Şehrin merkezinde mavi ve yeşili buluşturan işletmemizde yaşayacağınız bu eşsiz deneyime en kaliteli ve en şık konseptlerimizle ev sahipliği yapmak temel hedefimizdir.
devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Taraça Resto Pub

Çankaya

Taraça Resto-Pub 2012 'den bugüne faaliyetlerine Ankara Çankaya Cinnah caddesi Willy Brandt sokak 1A da devam etmektedir. Asaf Bey Silsüpür'ün kurduğu ve eşi Yeşim Silsüpür ile beraber evlerinde misafir ağırlar gibi işlettiği Taraça Resto-Pub misafirlerinden de evimizde gibiyiz yorumlarını sıklıkla almaktadır.

Yiyecek ve içecek kalitesine titizlikle önem verilen Taraça'da damak tadınıza ve tercihlerinize uygun mönümüzü sizlere, hafta sonları canlı müzik ve karaoke imkanı ile eğlenceli bir ortamla beraber sunmaktayız.

Butik bir işletme olan Taraça Resto Pub bugüne kadar pek çok şirket yemeği, doğumgünü, nişan, kına, grup organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Grup organizasyonları için gruba özel menü teklifleri alabilir ve tek başınıza bile rahatlıkla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın.


Promosyonlar

AnkaraRestoranları.com sitesinden bizi ziyaret eden misafirler için güncel mönü fiyatları üzerinden %10 indirim.

Doğum günü organizasyonlarında 6 kişi ve üzeri gruplara doğum günü pastası bizden.

40 ve üzeri rezervasyonlarda güncel mönü fiyatları üzerinden yiyeceklerde %15 içeceklerde %10 indirim.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkürler.devamını oku...
Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARALezzetli Döner Nasıl Yapılır?

Döner denildiği zaman ilk olarak akıllara kesinlikle kırmızı et ile yapılan et döner gelmektedir. Dana eti ile yapılabildiği gibi kuzu ve ya koyun eti ile yapılabilmektedir. Ama öncelikle ete marine işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem de birkaç farklı şekilde yapılabilmektedir. Ustaların deneyimi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış bir marine işlemi süt kullanılarak yapılanı, diğer ise zeytinyağı ve farklı baharat türlerinin kullanılarak bir gece bekletilerek yapılmaktadır. Daha sonrasında ise İki et arasına iç yağ serilerek bir şiş üzerine dizilir ve döndürülerek pişirilir. Ama diğer bir önemli husus ateşin odun ateşi olmasıdır. Kolaya kaçılarak LPG ocaklarının kullanılması dönerin tüm lezzetini götürdüğü gibi etin tam pişmemesine de sebep olmaktadır. Önemli olan et yavaş yavaş pişerken eriyen iç yağlar da etin üzerine doğru akar ve eti sürekli olarak yumuşak tutar. Yoksa et çok sert ve kuru olacaktır.

Oran Dönerci

Ankara, Türkiye'nin döner başkenti olarak kabul edilen beş şehrinden biridir ve ilk sıralarda yer almaktadır. Oran dönerci mekânları da adından sıkça söz ettirmektedir. Kalite, temizlik ve hijyenin yanı sıra daha iyi bir hizmet yapısıyla müşterilere daha kaliteli bir hizmet sunmayı vaat etmektedir. Birçok kaliteli ve nezih dönerci mekânlarına da ev sahipliği yapan Oran'da size en uygun dönerci mekânı arıyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânı kolayca bulabilirsiniz. Keyifle ve afiyetle istediğiniz çeşit döneri yiyebilirsiniz.

Afiyet olsun.