AİLECEK GİDİLEN MEKÂNLARDA ÇOCUK OYUN ALANLARI OLMALI

blog yazısı ekle !

AİLECEK GİDİLEN MEKÂNLARDA ÇOCUK OYUN ALANLARI OLMALI

Ankara da yaşayan ya da ailecek Ankara'ya gezmeye gelen çocuklu bir ailenin gidebileceği yerler genellikle büyükler yemekten sonra oturup kahve eşliğinde sohbet ederken çocukları eğlendirecek bir alanları olan yerler olmalı.
Birlikte güzel bir yemek yemek için gidilen bir restourantta çocukların sevdikleri menüler yer almalı. Onların ilgisini çeken aperatif atıştırmalıklar olmalı. Böylece büyükler yemek yerken çocuklar büyükleri bunaltmadan, sorunsuz şekilde onların ilgilerini çeken lezzetli yemekleri yerler. Çocuklar yemek yemesi büyüklere nazaran daha hızlı olduğu için onlar yemekleri bittikten sonra büyüklerin aheste aheste yemek yiyerek sohbet etmelerinden sıkılırlar. Sıkılınca da büyükleri rahatsız ederler. Bu gibi durumlar da çocukları eğlendirmek için bir oyun alanı ya da palyaço gibi onları eğlendiren bir kişi olmalı. Böylece büyükler kafaları rahat şekilde yemeklerini yiyebilirler. Üstelik çocuklarının nerede olduklarını bildikleri için gönülleri de rahat eder.

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

Fasıl, canlı müzik,birbirinden lezzetli mezeler,özel kokteyler,ve dev ekranda canlı maç,derbi yayınlarıyla günün yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir mekandevamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Farfara Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Armada Yaşam Sokağı Beştepeler Mah. Nergis Sokak A/2 Söğütözü - Ankara

Kraz Cafe

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2818. Sokak No:9 G-2 Çayyolu - Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Barba Piru Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1546. Sokak No:10 Ümitköy - Ankara


Çocuklu mekânlarda ayrıca küçük çocukların kendi başlarına masada yer almaları için mama sandalyeleri olmalı. Mama sandalyeleri sayesinde çocukları o sandalyelere oturtan aile kendi yemeğini de rahat bir şekilde yer.

Müzikli cafe gibi mekânlar da çocuklar içinde müzikler yer almalı. Böylece çocuklar oyun alanların da oyunlar oynarken müziklere eşlik edip danslar edebilirler. Ankara çocuk oyun alanlarında onlar için tehlikeli alanlar olmamalı. Onların sallanmasını ya da bir büyüğe ihtiyaç duyması anında hemen anne ve babalarına seslenip onları rahatsız etmek yerine bir oyun ablaları olmalı. Böylece çocukların tehlikeli anların da ya da sallama gibi... Durumlarda hemen oyun ablaları yardımlarına koşar ve çocuklara yardım eder. Ayrıca çocukların ilgisini çeken oyunlar kurup çocukların dikkatini yoğuna odalaştırır. Böylece çocuklar oyun alanlarında eğlenirken sıkılmadan daha uzun şekilde vakit geçirirler.

Ankara canlı müzikli alanlarda gürültü yapıp orada ki kişileri çocukların rahatsız etmesini engellemek ayrıca çocukların sıkılmalarını da önlemek için fasıl, cafe gibi yerlerde kesinlikle oyun alanları olmalı. Aileleri gönül rahatlığı ile doya doya eğlenip yemek yemekleri için çocukların onları rahatsız etmemesi gerekiyor. Onun için de bu tür yerlerde çocuklar için oyun alanları olmalı.