AİLECEK GİDİLEN MEKÂNLARDA ÇOCUK OYUN ALANLARI OLMALI

blog yazısı ekle !

AİLECEK GİDİLEN MEKÂNLARDA ÇOCUK OYUN ALANLARI OLMALI

Ankara da yaşayan ya da ailecek Ankara'ya gezmeye gelen çocuklu bir ailenin gidebileceği yerler genellikle büyükler yemekten sonra oturup kahve eşliğinde sohbet ederken çocukları eğlendirecek bir alanları olan yerler olmalı.
Birlikte güzel bir yemek yemek için gidilen bir restourantta çocukların sevdikleri menüler yer almalı. Onların ilgisini çeken aperatif atıştırmalıklar olmalı. Böylece büyükler yemek yerken çocuklar büyükleri bunaltmadan, sorunsuz şekilde onların ilgilerini çeken lezzetli yemekleri yerler. Çocuklar yemek yemesi büyüklere nazaran daha hızlı olduğu için onlar yemekleri bittikten sonra büyüklerin aheste aheste yemek yiyerek sohbet etmelerinden sıkılırlar. Sıkılınca da büyükleri rahatsız ederler. Bu gibi durumlar da çocukları eğlendirmek için bir oyun alanı ya da palyaço gibi onları eğlendiren bir kişi olmalı. Böylece büyükler kafaları rahat şekilde yemeklerini yiyebilirler. Üstelik çocuklarının nerede olduklarını bildikleri için gönülleri de rahat eder.

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Vicolo İtaliano

Çayyolu

devamını oku... Adres: Profesör Ahmet Tamer Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:9 G/2 Çayyolu-Ankara

Mustafa Meyhane

GOP

devamını oku... Adres: Kazım Özalp Mahallesi Kız Kulesi Sokak No:18/1 Çankaya - Ankara

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Ristorante Dante

GOP

Dante Restoran olarak 2022 Kasım ayında kapılarımızı açtık. Prensipte İtalyan mutfağı çalışıyoruz. Menümüz et ve tavuk yemekleri, makarna ve risotto çeşitleri, pizza & salata grubu ve tatlı seçeneklerinden oluşuyor.

Kalabalık masalar romantik yemekler eğlenceli arkadaş toplantıları, söz konusu bir araya gelme olunca Dante Ekibi misafirlerine hizmet etmekten mutluluk duyacaktır.devamını oku...
Adres: Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:96/13 Gop-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara


Çocuklu mekânlarda ayrıca küçük çocukların kendi başlarına masada yer almaları için mama sandalyeleri olmalı. Mama sandalyeleri sayesinde çocukları o sandalyelere oturtan aile kendi yemeğini de rahat bir şekilde yer.

Müzikli cafe gibi mekânlar da çocuklar içinde müzikler yer almalı. Böylece çocuklar oyun alanların da oyunlar oynarken müziklere eşlik edip danslar edebilirler. Ankara çocuk oyun alanlarında onlar için tehlikeli alanlar olmamalı. Onların sallanmasını ya da bir büyüğe ihtiyaç duyması anında hemen anne ve babalarına seslenip onları rahatsız etmek yerine bir oyun ablaları olmalı. Böylece çocukların tehlikeli anların da ya da sallama gibi... Durumlarda hemen oyun ablaları yardımlarına koşar ve çocuklara yardım eder. Ayrıca çocukların ilgisini çeken oyunlar kurup çocukların dikkatini yoğuna odalaştırır. Böylece çocuklar oyun alanlarında eğlenirken sıkılmadan daha uzun şekilde vakit geçirirler.

Ankara canlı müzikli alanlarda gürültü yapıp orada ki kişileri çocukların rahatsız etmesini engellemek ayrıca çocukların sıkılmalarını da önlemek için fasıl, cafe gibi yerlerde kesinlikle oyun alanları olmalı. Aileleri gönül rahatlığı ile doya doya eğlenip yemek yemekleri için çocukların onları rahatsız etmemesi gerekiyor. Onun için de bu tür yerlerde çocuklar için oyun alanları olmalı.