FASIL MEKANLARI - FASIL MÜZİĞİ NEDİR?

blog yazısı ekle !

FASIL MEKANLARI - FASIL MÜZİĞİ NEDİR?

FASIL MEKANLARI - FASIL MÜZİĞİ NEDİR?

Erkek, kadın ya da karma olarak icra edilen fasıl müziği eğlence tutkunlarının ortamlarında tercih ettiği bir müzik türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara'da fasıl yapan yerlerin sayısı bir hayli çok olmakla beraber, fasıl yapan grupların ortamı şenlendirmesine, kullandığı müzik aletlerine ve fasıl heyetinin eserleri yorumlama icrasına göre vatandaşların tercihleri farklılık göstermektedir. Fasıl, diğer tanımıyla din dışı Türk musikisi geleneğinde aynı makamda ve çeşitli formadaki eserlerin sıralanmasıyla yapılan konser anlamına da gelir.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl MekanlarıHer tabakadan halkın müzik zevki ve kültürüne seslenebilen bir tür olan fasıl, yüzyıllardan beri etkinliğini sürdürmektedir. Arapça bir kelime olan fasıl, kısım, ayırım, devre anlamına gelen 'fasl' kelimesinden gelmektedir. 20'nci yüzyıl başlarından itibaren şarkı formunun da popülerlik kazanmasıyla beraber fasıl icrasında kullanılan formlar da değişiklik göstermiştir. Şarkı, longa, sirto, oyun havası ve türkü gibi formlar da ilave edilmiştir. Fasıl müziği Osmanlı İmparatorluğu zamanında halktan saraya kadar her insanın ilgisini çeken bir icra şekli olduğu gibi günümüzde de bu özelliğini sürdürmektedir. Kısacası fasıl, her dönemin müziğidir.

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Farfara Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Armada Yaşam Sokağı Beştepeler Mah. Nergis Sokak A/2 Söğütözü - Ankara

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

devamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Barba Piru Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1546. Sokak No:10 Ümitköy - Ankara


Böyle olunca da artık her yaştan insan büyük bir beğeni ile dinledikleri müzikler sayesinde artık hiç olmadığı kadar keyifli bir şekilde vakit geçirebiliyor. Pek çok kişi fasıl müziklerinin çok ağır olduğunu düşünürler. Böyle olunca da ne kadar isterlerse istesinler bu müzik türünü dinleyemezler.

Fasıl müzikleri ağır ve hareketli olmak üzere ikiye ayrılıyor. Gruplar genel olarak bir mekanda çıkacakları zaman ilk olarak ağır müzikler ile performanslarına başlayabiliyorlar. Burada amaç insanların ortama ısınmasını sağlamak oluyor. Sonrasında gece ilerlemeye başladıktan sonra müzikte hızlanmaları görmek mümkün. Yani insanlar bir anda kendilerini hiç olmadıkları kadar eğlenceli bir vaktin içerisinde görmeye başlayabiliyorlar. Kimi mekanlarda ise hareketli başlayan gece biraz daha ağır tarzdaki müzikler ile devam edebiliyor. Burada önemli olan nokta, Ankara içindeki sizin kendi fasıl müziği tarzınıza en uygun olacağına inandığınız mekanları bulmak. Sonrasında da istediğiniz vakit bu mekanlarda hiç olmadığı kadar keyifli vakit geçirebiliyorlar.

Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl Mekanları