ANKARA DÜĞÜN SALONLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA DÜĞÜN SALONLARI

Bizim kültürümüzde evlenecek çiftler bu mutlu anlarını ailesiyle, eşiyle, dostuyla, sevdikleriyle paylaşmak ister. Onun için merasimlerini güzel bir salonda gerçekleştirmek, sevdikleriyle beraber olmak kaçınılmazdır. İşte bu noktada düğün salonu konusunda Ankara'da oldukça bol alternatifler mevcut. Ortalama 500 kişilik salonlarla hizmet veren bu mekânların genelde otopark hizmeti de var. Ayrıca ışık ve ses sistemleri, düğünde konuklara dağıtılmak üzere kuru pasta, yaş pasta ve meşrubat servisi de artık modernleşen düğün salonlarında oldukça farklı bir hal almıştır.Eskiden bir düğün salonu tutulur, garsonlar ise düğün sahiplerinin yakınlarından oluşurdu. Gelişigüzel bir servis yapılır, boşalan tabaklarla ve meşrubat şişeleriyle ilgilenen pek olmazdı. Günümüzde bu konuda oldukça kendini geliştiren düğün salonları artık modern bir hizmet sunar hale geldi. Profesyonelleşen düğün salonlarında servis, sanatçı, ikramlar, fotoğraf ve video çekimleri genelde tek paket içerisinde sunulur. Böylece evlenecek çiftler zamandan tasarruf ettiği gibi her şey bir arada olduğu için indirimlerden de yararlanır. Ayrıca düğünün yaz aylarında mı yoksa kış aylarında mı yapılacağı da önemli bir husustur.

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA


Eğer düğün hazırlıklarınızı yaparken bütçenizi hesaplı harcamak istiyorsanız öncelik sırasına göre bir liste yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca düğününüze çağırdığınız insanların çoğunun eğlenmek için geldiğini de unutmamalısınız. Düğün hazırlıkları konusunda çevrenizden yardım almanız işlerinizi de büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Hayatınızın en anlamlı gününün kusursuz geçmesini istiyorsanız başlangıç dans müziğini önceden belirlemelisiniz. Çünkü içeride davetliler sizi büyük bir merakla bekliyor olacaktır.

Düğününüzde gözler sizin üzerinizde olacağından güvendiğiniz bir kuaförü tercih etmek gerginliğinizi biraz olsun azaltabilir. Düğünden birkaç gün önce istediğiniz modeli yaptırıp denemenizde fayda var. Çünkü düğün günü bir modeli belirleyip yaptırırsınız ama kendinize yakışmadığını düşünüp farklı bir modele yönelebilirsiniz. O yüzden bu önemli detayı atlamamak lazım.

Gelinlik tercihine gelince de modası geçmeyen kabarık gelinlikler genel tercih edilen modellerdendir. Özellikle kalçaları saklamak için birebir. Kabarık gelinlikle beraber aksesuarların doğru seçimi sizi gecenin yıldızı yapacaktır. Doğru beklentilerle yola çıktığınızda hayalinizdeki gelinliğe ulaşmanız çok kolay olacak. Askısız bir dekolte ya da tek omuzlu modellerle birleşen kabarık etekler sizi harika gösterecektir.