GECE HAYATI - GECE HAYATI VE GİYİM

blog yazısı ekle !

GECE HAYATI - GECE HAYATI VE GİYİM

Gece hayatını seven bazı insanlar giyim kuşamına oldukça özen gösterir. Alış veriş yaptıkları yerlerden sırf geceleri şık görünmek için dolaplarını süsleyecek çok sayıda kıyafete yer verir. Eğer modayı takip etmiyor iseniz modanın size uyması daha doğru olur. Önemli olan tarzınızı belirlemek ve Ankara'nın gece hayatına doğru yol almak. Ciddi mi, spor mu, günlük mü, retro mu, rock mu karar verdikten sonra yani kendinizi hangi giyim şekline yakın hissediyorsanız öyle giyinin. Giyim tarzınız kesinlikle sıkıcı olmamalı yani aynı renk gömlek ve pantolon giymek yerine birbirine yakışan, kontrast yaratan farklı renklerde giyinmek sizi gecenin yıldızı yapabilir.

Ankara'daki tüm Gece Hayatı Mekanları için tıklayınız
Ankara Gece Hayatı Mekanları
Gidilecek mekanın neresi olduğuna bakılarak en uygun kıyafetler çok daha kolay bir şekilde seçilebilecektir. Yani Ankara'nın en hareketli mekanlarından bir tanesine giderek çok sivri topuklu bir ayakkabı giymeniz sonrasında ilk dansın ardından artık ayaklarınızda ciddi ağrılar oluşmaya başlayacaktır. Böylesi durumları engellemek için de Ankara içinde bir mekana giderken yanınıza mutlaka topuksuz ya da kalın topuklu yedek bir ayakkabıyı yanınızda götürün. Çünkü ne kadar oynamam derseniz deyin, Ankara içindeki bu mekanlarda çalınacak birbirinden hareketli parçalar sonrasında kendinizi ne kadar isterseniz istemeyin tutamayacaksınız. Ancak genel olarak daha ağır müzikli bir gece mekanına gideceksiniz, mümkün olan en şık halinizle bu mekana giderek keyifli bir şekilde vakit geçirebileceksiniz.

Aslında en uyumlu renklerin doğada gizli olduğunu unutmamak lazım. Sonbahar ve kış aylarında soluk, ilkbahar ve yaz aylarında ise daha sıcak renkler tercih edilmeli. Mesela kilolu olanların dar kıyafetler ve enine çizgili kıyafetler giymektense uzunlamasına çizgili olanları tercih ederse hem kilosunu gizler hem de boyu da daha uzun gösterir. Fit bir vücudunuz yoksa salaş ve sert gösteren ceketten, dökümlü kazaklardan kaçınmanız gerekmektedir. Ayakkabı ise insanların ilk dikkat ettiği unsurlardan. Tabi ki bu kıyafetleri aksesuarlarla da tamamlamak önemlidir. Ayrıca bakımlı bir saç ve güzel kokular da buna eklenebilir. Tüm bunlara dikkat ederek gece hayatının göz alıcı insanı siz olabilirsiniz.