FASIL YAPMAK

blog yazısı ekle !

FASIL YAPMAK

Fasıl yapmak, fasıl yapılan ortamlara girmek kimilerine göre dünyanın en zevkli vakit geçirme yöntemidir. Haksız da sayılmazlar. Sazlar eşliğinde şarkıları bir ağızdan söylemek, güzel mezeler eşliğinde rakıdan büyük bir yudum almak, efkârlandığımızda bir sigara yakmak çoğumuzun imrenerek baktığı bir vakit geçirme yöntemi olabilir. Tabi ki herkese uygun olmayabilir. Club tarzı mekânları ve müzikleri seven, Türk müziğinden ya da rakıdan haz etmeyen kişiler için can sıkıcı bir ortam gibi de düşünülebilir. Ankara her iki türde eğlence için uygun mekân bulabileceğiniz bir il. Ancak özellikle orta yaşlar civarında olanlar veya orta yaşı biraz geçmiş olanlar için fasıl yapılan mekânlarda vakit geçirmek tercih edilen bir eğlence türü olabilir.

Ankara'daki tüm Fasıl Mekanları için tıklayınız
Ankara Fasıl MekanlarıAslında bu tip müziği ve eğlenceyi bulabileceğiniz birçok işletme mevcut. Meyhane olarak adlandırılan iş yerlerinde yapılan fasıllara eşlik edebilirsiniz. Ya da farklı etkinlikler için özel programlar hazırlayan restaurant tarzı işletmelerde de benzer tipte geceler düzenlendiğini görebileceksiniz. Özellikle Ankara böyle özel gecelerin sıklıkla düzenlendiği bölgelerden biri. Çünkü devlet kademelerinde ve bürokrasi içinde çalışan insanların çoğu bar ortamında bulunmak yerine fasıl geceleri düzenlenen mekânlarda bulunmayı tercih ediyorlar. Tabi mekân da bu etkinlik için önemli bir unsur. Bir cafe ortamında ya da karanlık, zayıf aydınlatmalı bir mekânda düzenlenecek fasıla çok fazla kişi eşlik etmeyebilir. Ama Ankara bu nedenle sıkıntı yaşamak zorunda kalmayacağınız bir bölge.

Ankara bu konuda sıkıntı yaşamayacağınız bir yer derken sadece uygun mekânlar olmasından değil, adaba uyacak şekilde hareket eden mekân sahiplerinden de söz ediyoruz. Çünkü yapılan fasıllarda sadece müzik önemli değildir. Uygun yiyecek ve içeceklerin olması, etkinliğe eşlik eden kişilerin istedikleri zaman müziğe katılım yapabilmeleri ve o andaki duygularını yansıtabilmeleri önemli olacaktır. Ankara bu beklentilerinizi karşılayabilecek çeşitli mekânları bulabileceğiniz bir şehir. Fasıl keyfi için en doğru tercihleriniz arasında bir il olmaktadır. Hata bu tip etkinlikleri düzenleyen restoran ya da farklı isimlendirilmiş başka mekânlar olduğunu da göreceksiniz.