ÜMİTKÖY - KONUTKENT - ÇAYYOLU RAKI BALIK MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ÜMİTKÖY - KONUTKENT - ÇAYYOLU RAKI BALIK MEKANLARI

Türk kültürünün Ege' den ve Akdeniz' den gelen o özel damak tadı rakı balık Ankaralıların da vazgeçilmezi arasında. Ankara' da olup da rakı balık konusun da özel bir mekân da yemek yemeyenler bu zevkten mahrum kalacaktır. Ümitköy -Konutkent -Çayyolu rakı balık mekanları bu konu da sizlere en iyisini sunmak için kapılarını açmakta.

Rakı balık Türk kültürünün oldukça eskiye dayandığı özel damak tatlarından birinin başını çekmekte. Milli içkimiz olan rakı, balık ile bir araya geldiğinde oldukça özel bir tat ortaya çıkmakta. Bu özel tat sayesinde akşamlar şenlenmekte ve nezih ortamlarda çok daha özel dakikalar yaşanmaktadır. Ümitköy, Konutkent, Çayyolu semtleri işte tam da bu konuda çok özel fırsatlar sağlamakta. Rakı balık denilince önde gelen mekan isimlerini bir araya getiren bu semtler sizler için özel rakı balık menüleri ile mükemmel bir akşam armağan etmekte.

Meşrep Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Cad. 3316. sokak Terra Site 2 / 12 Çayyolu - Ankara

Yarens Saklı Bahçe

İncek

Ankara Gölbaşı İncek mahallesinde 3 yıllık geçmişi olan, yeşillikler içinde bir mekan Yarens Saklıbahçe, Filiz Egin ve Hicran Gürsoy isimli iki kuzenin sahibi olduğu aile işletmesi Balıkesir'den getirdikleri kuzu etlerini ve Afyon'dan gelen dana etlerini hem kendir pişir kendin ye olarak sunuyor hem de arzu eden misafirlerine kendileri hazırlıyorlar. Mevsiminde hazırladıkları salatalar 4 farklı çeşitte sunulurken, zengin meze seçenekleri ise ızgaranın lezzet tamamlayıcısı oluyor. 250 kişilik açık alanda çardak ve kamelyalarla hizmet verirken kışın ise 60 kişilik kapalı alanında şömine sefasını misafirleriyle paylaşıyorlar.devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Gırgıriye Meyhane

Çayyolu

Gırgıriye Meyhane enfes mezeleri ve kömür ateşinde yapılan ızgara çeşitleri olan canlı Fasıl,Türkçe Pop Sahnesi olan Oryantali ve Dj ile birlikte Açık ve Kapalı alanı ile eğlencenin yeni yüzü.

Bahçe alanımız vardır.devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. Alacaatlı Cad. 3316. Sokak Terra Sitesi C Blok No: 2 - 1 Çayyolu - Ankara

Rakıcı Ümitköy

Ümitköy

devamını oku... Adres: Galerya AVM Ümitköy - Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara


Sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla, akrabalarınızla çıkacağınız bu özel akşam da hem rakı balık keyfini hem de bu ortamların farklı ambiyansının tadını çıkarabilirsiniz. Ümitköy, Konutkent, Çayyolu onlarca mekânı bu konu da sizlere sunmakta. Ankara semtleri içerisinde mekânları ile bilinen Ümitköy, Konutkent, Çayyolu rakı balık konseptini Ege' den ve Akdeniz' den Ankara' ya kadar taşımakta. Bu sayede herkes bu özel anı rahatlıkla yaşayabilmektedir.

Ankara içkili olan mekânları meyhane ortamlarında da rakı balık hizmeti vermektedir. Artık iyice kalıbına oturan meyhane ortamları herkesin ziyaret edebileceği nezih ortamlar haline gelmeyi başarmıştır. Bu sayede bu ortamlarda oldukça rahat bir şekilde eşiniz veya dostlarınızla rakı balık keyfini yaşayabilirsiniz.

Ankara artık cafe, restoran, bar pub ve çok daha fazlası ile eğlenin ismi haline gelmiş durumda. Cafe mekânlarında buluşabilir akşam için farklı bir plan yapmaya hazırlanabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile birlikte toplanıp bir bar pub mekânında kafa dağıtabilir yeni bir gün için daha enerjik bir duruma gelebilirsiniz. Sizler için artık Ankara her konu da imkânlar tanımakta ve bu imkânlar ile mutlu olmanız için bir adım atmakta. Sizde kendiniz için bir farklılık yapabilirsiniz.