GÖLBAŞI FASIL

blog yazısı ekle !

GÖLBAŞI FASIL

GÖLBAŞI FASIL

Öncelikle fasılın ne olduğuna bakarak başlayacak olursak, fasıl; Türk musikisinde bir icra şeklidir. Enstrüman olarak sazların kullanıldığı ve koro halinde türkülerin icra edilmesidir. Fasılın en önemli özelliğinden biri de tek makamda şarkıların ve türkülerin söylenmesidir.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl MekanlarıKısacası fasıl bu şekildeyken bir de fasıl müzik nedir bu konu hakkında açıklama yapacak olursak; aslına bakılırsa müzik ziyafeti anlamındadır. Yani Türk musikisi tarzında fakat başka çalgılarla oluşturulan müziklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan müzik ziyafetidir.

Ankara Fasıl Mekanları

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Meyzende Meyhane

Çayyolu

Ailecek keyifli vakit geçirip eğlenmek hatta özel günlerinizi kutlamak istiyorsanız Ankara'nın yeni nefesi MEYZENDE tam sizlik. Haftanın 4 günü canlı müzik eşliğinde tadı damağınızda kalacak mangal ateşi ile pişen yemek ve çok çeşitli enfes mezeler ile keyfinize keyif katacağız.
Şömine başında keyifli muhabbetler özel gün kutlamaları ile sizlere ayrıcalıklı ,nezih , lezzetli bir akşam vadediyoruz.

Sizleri ağırlamak için sabırsızlanıyoruz hiç vakit kaybetmeden rezervasyon yaptırın.
devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2866. Sokak 51/A Park Caddesi Çayyolu-Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara


Günümüzde Fasıl

Günümüzde en meşhur fasıl yayınını T.R.T. Ankara yapmaktadır. Yani aslına bakılırsa fasıl konusunda en başarılı şehrimiz Ankara'dır. Bu sebeple de fasıl yayınlarından ziyade canlı fasıl mekanları daha çok rağbet görmektedir. İşte Gölbaşı fasıl mekanları da bunlardan bazılarıdır. Diğer bir yandan Ankara çok eski zamanlardan beri birçok kültürün birleşim noktası olmuştur ve hala bu özelliğini devam ettirmektedir. Bu sebeple fasıl mekanları ayrı kültürlerin yemeklerini, mezelerini, içeceklerini ve hatta müziklerini bile barındırarak çok farklı kültürleri tek bir noktada buluşturabilmektedir.

Fasıl Müziğini Oluşturan Enstrümanlar

  • Kanun
  • Ut
  • Ney
  • Kemençe
  • Keman
  • Tef
  • Ritm saz
Bu enstrümanlar fasıl müziğinin olmazsa olmazlarındandır. İster tasavvufi fasıl, isterseniz rahatlatıcı fasıl olsun muhakkak bu çalgılar kullanılmaktadır. Ayrıca fasıl müziklerin bazı formları bulunmaktadır bunlar ise; ağır semai, saz semai, aksak semai ve yürük semaidir.

Gölbaşı Fasıl Yapan Kaliteli Mekanlar Hangileridir?

Fasıl mekanları tarihimizde her dönemde vaz geçilmez bir keyif mekânı olmuştur. Yoğun iş gündemi ve stresli trafiğin sıkıntısı her geçen gün insanlarda strese ve yaşama sevincinin azalmasına sebep olmaktadır. Bu da ortaya daha mutsuz ve daha karamsar bir toplumun çıkmasına sebep olmaktadır. İşte bu sebeple fasıl mekanları gibi mekanların önemi bir kez daha anlaşılmış oluyor.

Fasıl mekânı sıradan bir mekân olamaz. Güzel bir manzara, kaliteli bir mekân ve alanlarında başarılı müzisyenlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan fasıl keyfi izlenmeye değerdir. Muazzam Gölbaşı manzarası ve fasıl keyfi… işte bu eğlence için yerli yabancı birçok kişi Gölbaşı fasıl mekanlarını tercih etmektedir. Alkollü ya da alkolsüz içecekler, mezeler ve yemekler ile birlikte fasıl keyfi gerçekten bir farklı olmaktadır. Hele bir de sevdikleriniz, aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte bu ortamda bulunmanın keyfi gerçekten bir başka olmaktadır.

Ama her fasıl mekanına gitmek, bu keyfi size sunacakları anlamına gelmemektedir. Bu sebeple kaliteli ve gözde bir fasıl mekanını tercih etmelisiniz. Ankara Gölbaşı fasıl mekanlarını internet sitemizden bakarak size en uygun ve kaliteli olan ayrıca bu konuda en başarılı fasıl mekanlarına ulaşabilir ve istediğiniz bir mekânı tercih edebilirsiniz. Bu sayede fasıl keyfiniz yarıda kesilmez ve aradığınız konforu ve hizmeti de kolaylıkla bulabilirsiniz.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl Mekanları