GÖLBAŞI FASIL

blog yazısı ekle !

GÖLBAŞI FASIL

GÖLBAŞI FASIL

Öncelikle fasılın ne olduğuna bakarak başlayacak olursak, fasıl; Türk musikisinde bir icra şeklidir. Enstrüman olarak sazların kullanıldığı ve koro halinde türkülerin icra edilmesidir. Fasılın en önemli özelliğinden biri de tek makamda şarkıların ve türkülerin söylenmesidir.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl MekanlarıKısacası fasıl bu şekildeyken bir de fasıl müzik nedir bu konu hakkında açıklama yapacak olursak; aslına bakılırsa müzik ziyafeti anlamındadır. Yani Türk musikisi tarzında fakat başka çalgılarla oluşturulan müziklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan müzik ziyafetidir.

Ankara Fasıl Mekanları

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Meşrep Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Cad. 3316. sokak Terra Site 2 / 12 Çayyolu - Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Rakıcı Ümitköy

Ümitköy

devamını oku... Adres: Galerya AVM Ümitköy - Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Gırnata Meyhanesi Fasıl

Çankaya

Bir masa hayal ettik.devamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 677. Cadde No:49/C Çankaya-Ankara

Gırgıriye Meyhane

Çayyolu

Gırgıriye Meyhane enfes mezeleri ve kömür ateşinde yapılan ızgara çeşitleri olan canlı Fasıl,Türkçe Pop Sahnesi olan Oryantali ve Dj ile birlikte Açık ve Kapalı alanı ile eğlencenin yeni yüzü.

Bahçe alanımız vardır.devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. Alacaatlı Cad. 3316. Sokak Terra Sitesi C Blok No: 2 - 1 Çayyolu - Ankara


Günümüzde Fasıl

Günümüzde en meşhur fasıl yayınını T.R.T. Ankara yapmaktadır. Yani aslına bakılırsa fasıl konusunda en başarılı şehrimiz Ankara'dır. Bu sebeple de fasıl yayınlarından ziyade canlı fasıl mekanları daha çok rağbet görmektedir. İşte Gölbaşı fasıl mekanları da bunlardan bazılarıdır. Diğer bir yandan Ankara çok eski zamanlardan beri birçok kültürün birleşim noktası olmuştur ve hala bu özelliğini devam ettirmektedir. Bu sebeple fasıl mekanları ayrı kültürlerin yemeklerini, mezelerini, içeceklerini ve hatta müziklerini bile barındırarak çok farklı kültürleri tek bir noktada buluşturabilmektedir.

Fasıl Müziğini Oluşturan Enstrümanlar

  • Kanun
  • Ut
  • Ney
  • Kemençe
  • Keman
  • Tef
  • Ritm saz
Bu enstrümanlar fasıl müziğinin olmazsa olmazlarındandır. İster tasavvufi fasıl, isterseniz rahatlatıcı fasıl olsun muhakkak bu çalgılar kullanılmaktadır. Ayrıca fasıl müziklerin bazı formları bulunmaktadır bunlar ise; ağır semai, saz semai, aksak semai ve yürük semaidir.

Gölbaşı Fasıl Yapan Kaliteli Mekanlar Hangileridir?

Fasıl mekanları tarihimizde her dönemde vaz geçilmez bir keyif mekânı olmuştur. Yoğun iş gündemi ve stresli trafiğin sıkıntısı her geçen gün insanlarda strese ve yaşama sevincinin azalmasına sebep olmaktadır. Bu da ortaya daha mutsuz ve daha karamsar bir toplumun çıkmasına sebep olmaktadır. İşte bu sebeple fasıl mekanları gibi mekanların önemi bir kez daha anlaşılmış oluyor.

Fasıl mekânı sıradan bir mekân olamaz. Güzel bir manzara, kaliteli bir mekân ve alanlarında başarılı müzisyenlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan fasıl keyfi izlenmeye değerdir. Muazzam Gölbaşı manzarası ve fasıl keyfi… işte bu eğlence için yerli yabancı birçok kişi Gölbaşı fasıl mekanlarını tercih etmektedir. Alkollü ya da alkolsüz içecekler, mezeler ve yemekler ile birlikte fasıl keyfi gerçekten bir farklı olmaktadır. Hele bir de sevdikleriniz, aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte bu ortamda bulunmanın keyfi gerçekten bir başka olmaktadır.

Ama her fasıl mekanına gitmek, bu keyfi size sunacakları anlamına gelmemektedir. Bu sebeple kaliteli ve gözde bir fasıl mekanını tercih etmelisiniz. Ankara Gölbaşı fasıl mekanlarını internet sitemizden bakarak size en uygun ve kaliteli olan ayrıca bu konuda en başarılı fasıl mekanlarına ulaşabilir ve istediğiniz bir mekânı tercih edebilirsiniz. Bu sayede fasıl keyfiniz yarıda kesilmez ve aradığınız konforu ve hizmeti de kolaylıkla bulabilirsiniz.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl Mekanları