ÇUKURAMBAR AÇIK HAVA BRUNCH MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ÇUKURAMBAR AÇIK HAVA BRUNCH MEKANLARI

İnsanlar sevdikleri ile özel zamanlar geçirmek için hem kendilerinin hem de sevdiklerinin beğenebilecekleri yerleri özel olarak seçmek isterler. Bunun içinde seçilecek yerler zevke göre değişiklikler gösterebilmektedir. Çukurambar açık hava brunch mekanları her zaman için uzun süreli kahvaltıların ve yemeklerin yenmesini sağlamaktadır. Belirli zamanlarda yapılan bu keyif ile unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.
Ankara genel itibari ile en güzel yemekleri ile dikkat çeken yerlere sahip olmaktadır. Mekan seçimlerinizi yaparken ne istediğinize bilerek yapmanızda fayda vardır. Seçim yaparken tek başınıza ya da sevdiklerinizle ne istediğinizin kararını vermelisiniz. Eğer leziz yemekler yemek isterseniz harika yemek yapan ve sunumlarıyla öncelikle gözünüzü doyuracak olan restoran tercihi yapmalısınız.

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara


Yemekler damak tadınıza uygun olmaktadır. Masada olmasını istediğiniz her şeyi bir arada bulabilmektesiniz ve ücret bakımından da bütçenize çok uygun olmaktadır. Cafe seçimi yaptığınızda da kısa süre içerisinde hazırlanabilecek her şeyi bir arada bulabilmektesiniz. Dış ve iç mekanda oturabilme imkanına da sahip olabilmektesiniz. Hem yemek yemek hem de yanında içeceklerden size uygun olanını seçmek isterseniz de Bar Pub sizin için uygun olacaktır.

Hem görsel açıdan hem de hizmet bakımından kusursuz yerleri bir arada bulabilirsiniz. Bir kez dolaşmaya başladıysanız her zaman için bu yerler size çok daha cazip gelecektir. En yakın arkadaşınız ya da sevdiklerinizle daha eğlenceli bir yer istiyorsanız da meyhane ilk sırada yer alabilmektedir. Özel sanatçıların olduğu, özel meyve tabaklarının olduğu bir yer hem gözünüze hem de midenize hitap edecektir. Bazen de dertleşmek için kullanılan en sık yerler arasında yer almaktadır.

Aklınızdan geçen ne ise hayata geçirmek için zaman kaybetmemelisiniz. Çevrenizdekilerin düşünceleri ve istedikleri yerler sizin için önemliyse onların nereyi istediklerini ya da nasıl bir yerde rahat olacaklarını bilerek hareket etmelisiniz. Bu şekilde de hem siz hem de yanınızdaki insanlar mükemmel zaman geçirebilirsiniz. Birçok yer arasından size hitap eden yeri bulabilirsiniz. O kadar fazla yer arasından hangisini seçeceğinize karar veremeyebilirsiniz. İşte o zaman damak tadınıza en uygun olan yeri seçmelisiniz.