AYRANCI DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

AYRANCI DÖNERCİ

Döner milli fastfood yiyeceklerimizden biridir. Yüzlerce yıllık bir geçmişi olan döner her daim herkesin severek yediği bir yemek olmuştur. Döner; hayvanın iç yağı ve her yörenin damak tadına göre kendine has baharatlarla marine edilmiş etin bir şiş üzerine birer aralıklarla dizilerek dikey bir şekilde odun ateşinde pişirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Eriyen iç yağ etin üzerine akarak etin sürekli yumuşak ve en lezzetli şekilde kalmasını sağlar.
Döner Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde farklı lezzetlerinde keşfedilmesi ile birçok et türünden dönerin çeşitleri yapılabilmektedir. Ama en çok tercih edilen et döner ve tavuk dönerdir. Ayrıca onlarca çeşit olarak yapılan döneri isterseniz ayaküstü, isterseniz porsiyon yiyebildiğiniz gibi daha sayamadığımız onlarca çeşit döner yemeğini de yiyebilmeniz mümkündür. En çok tercih edilen her zaman olduğu gibi şimdilerde de yine et döner olmuştur. Çünkü döner denildiği zaman akıllara ilk olarak et döner gelir. Bu lezzeti tam anlamıyla alabilmeniz için etin lezzeti kadar yapan yerin ve ustanın da mahareti oldukça büyük önem arz etmektedir. Çünkü sadece iş ette bitmemekte ve ustanın döneri hazırlaması da en az etin lezzeti kadar önemlidir. En çok tercih edilen döner çeşitleri ise;

  • Yoğurtlu et ve tavuk döner
  • Dürüm et ve tavuk döner
  • Brioche et ve tavuk döner
  • Tombik et ve tavuk döner
  • Kilo ile et ve tavuk döner
  • Sandviç et ve tavuk döner
  • Pilav üstü et ve tavuk döner
  • Beyti et ve tavuk döner
  • Porsiyon et ve tavuk döner
  • İskender et ve tavuk döner
Olarak listeyi daha da uzatmamız mümkündür.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara


Neden Ayrancı Dönerci?

Özellikle Ankara gibi öğrenci ve memur nüfusunun en yoğun olduğu şehirlerimizde dönercilerin sayısı bir hayli fazladır . Bu da lezzetsiz dönerlerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu sebeplerden dolayı her yerde döner yemek hem sağlıklı hem de lezzetli olamayabiliyor. Her ne kadar bu tür mekânların denetimleri devlet tarafından çok sıkı da olsa çok sık denetlense de istenmeyen bazı durumlar her zaman karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle kesinlikle bildiğiniz dönercileri tercih etmeniz en uygun durum olacaktır.

Ayrancı'da ki en meşhur ve en iyi dönercileri internet sitemizde kolayca bulabilir ve istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Bu sayede gideceğiniz yer ile ilgili tüm yorumlara ve görüşlere de önceden ulaşabilme imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca yemek yediniz mekânlarda biraz daha seçici davranmak oldukça önemlidir. Yani canınız döner yemek istiyorsa Ayrancı Dönerci'de en gözde mekânlardan birini tercih ederek lezzetli dönerinizi keyifle ve içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Ayraca Ayrancı Dönerci, eve paket servisini de yapan birçok mekân bulunmaktadır. Bu sayede canınız döner istediği anda dışarıya çıkmadan istediğiniz zaman kolayca döner siparişi verebilir ve keyifle dönerinizi tüketebilirsiniz. Eve paket servisi, istediğiniz zaman ve istediğiniz yere kısa bir süre içinde siparişleriniz ulaştırılır. Sadece sizin yapmanız gereken telefonla sipariş vermek ve adresinizi bildirmektir.