AYRANCI DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

AYRANCI DÖNERCİ

Döner milli fastfood yiyeceklerimizden biridir. Yüzlerce yıllık bir geçmişi olan döner her daim herkesin severek yediği bir yemek olmuştur. Döner; hayvanın iç yağı ve her yörenin damak tadına göre kendine has baharatlarla marine edilmiş etin bir şiş üzerine birer aralıklarla dizilerek dikey bir şekilde odun ateşinde pişirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Eriyen iç yağ etin üzerine akarak etin sürekli yumuşak ve en lezzetli şekilde kalmasını sağlar.
Döner Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde farklı lezzetlerinde keşfedilmesi ile birçok et türünden dönerin çeşitleri yapılabilmektedir. Ama en çok tercih edilen et döner ve tavuk dönerdir. Ayrıca onlarca çeşit olarak yapılan döneri isterseniz ayaküstü, isterseniz porsiyon yiyebildiğiniz gibi daha sayamadığımız onlarca çeşit döner yemeğini de yiyebilmeniz mümkündür. En çok tercih edilen her zaman olduğu gibi şimdilerde de yine et döner olmuştur. Çünkü döner denildiği zaman akıllara ilk olarak et döner gelir. Bu lezzeti tam anlamıyla alabilmeniz için etin lezzeti kadar yapan yerin ve ustanın da mahareti oldukça büyük önem arz etmektedir. Çünkü sadece iş ette bitmemekte ve ustanın döneri hazırlaması da en az etin lezzeti kadar önemlidir. En çok tercih edilen döner çeşitleri ise;

  • Yoğurtlu et ve tavuk döner
  • Dürüm et ve tavuk döner
  • Brioche et ve tavuk döner
  • Tombik et ve tavuk döner
  • Kilo ile et ve tavuk döner
  • Sandviç et ve tavuk döner
  • Pilav üstü et ve tavuk döner
  • Beyti et ve tavuk döner
  • Porsiyon et ve tavuk döner
  • İskender et ve tavuk döner
Olarak listeyi daha da uzatmamız mümkündür.

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Neden Ayrancı Dönerci?

Özellikle Ankara gibi öğrenci ve memur nüfusunun en yoğun olduğu şehirlerimizde dönercilerin sayısı bir hayli fazladır . Bu da lezzetsiz dönerlerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu sebeplerden dolayı her yerde döner yemek hem sağlıklı hem de lezzetli olamayabiliyor. Her ne kadar bu tür mekânların denetimleri devlet tarafından çok sıkı da olsa çok sık denetlense de istenmeyen bazı durumlar her zaman karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle kesinlikle bildiğiniz dönercileri tercih etmeniz en uygun durum olacaktır.

Ayrancı'da ki en meşhur ve en iyi dönercileri internet sitemizde kolayca bulabilir ve istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Bu sayede gideceğiniz yer ile ilgili tüm yorumlara ve görüşlere de önceden ulaşabilme imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca yemek yediniz mekânlarda biraz daha seçici davranmak oldukça önemlidir. Yani canınız döner yemek istiyorsa Ayrancı Dönerci'de en gözde mekânlardan birini tercih ederek lezzetli dönerinizi keyifle ve içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Ayraca Ayrancı Dönerci, eve paket servisini de yapan birçok mekân bulunmaktadır. Bu sayede canınız döner istediği anda dışarıya çıkmadan istediğiniz zaman kolayca döner siparişi verebilir ve keyifle dönerinizi tüketebilirsiniz. Eve paket servisi, istediğiniz zaman ve istediğiniz yere kısa bir süre içinde siparişleriniz ulaştırılır. Sadece sizin yapmanız gereken telefonla sipariş vermek ve adresinizi bildirmektir.