ANKARA PUB

blog yazısı ekle !

ANKARA PUB

Genellikle İngiliz kültürüne ait olan pubları son yıllarda Türkiye'de de sıklıkla görmekteyiz. Arkadaşlarla bir araya gelinen, gelince de sohbetinizin yanında hem yemeğinizi yiyebileceğiniz hem de içkinizi yudumlayabileceğiniz bu mekanlar aslında bilindik kafe tarzının içki katılmış hali denilebilir.

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Vicolo İtaliano

Çayyolu

devamını oku... Adres: Profesör Ahmet Tamer Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:9 G/2 Çayyolu-Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Ankara'da da artık pek çok mekan bu tarza dönüşmekte desek pek de yanlış olmaz. Kızılay'da Konur sokakta bulabileceğiniz bu tarzdaki bilindik mekanlar her gün yüzlerce kişiye hizmet vermekte.

Ama hem dekorasyonu hem de tarzları açısından örnek gösterilebilecek publar Tunus, Tunalı Bahçeli 7 ve Park caddeleri ile Tepe Prime'da göze çarpıyor.

Gündüz genellikle çalışan kesimin tercih ettiği bu mekanlarda öğlen yemeği hizmeti başlıyor, iş ya da okul çıkışı akşam rehaveti dost sohbetiyle üzerlerinizden atılıyor. Özellikle sıcak yaz akşamlarında Tepe prime ve Park caddesindeki bu tarz mekanları tercih ederseniz kendisiniz sanki bir tatil kasabasında biranızı yudumlar gibi hissedebilirsiniz. Eğer tatil özlemi çekenleriniz de varsa öğlen sıcağının altında soğuk biralarınızı yudumlarken, kendinizi denizi göremeyen deniz kenarı kafelerinden birindeymiş gibi hissedebilirsiniz.