ANKARA GECE HAYATI MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA GECE HAYATI MEKANLAR

Ankara gün boyu canlı bir hayata sahiptir. Ankara gündüzleri ne kadar hareketli ve renkli ise gece hayatı da bu denli canlı ve renklidir. Eğer gün içerisinde zaman sıkıntısı yaşıyorsanız ve kendinize zaman ayıramıyorsanız Ankara'da gündüzlere alternatif olarak gece hayatı da yaşayabilirsiniz.Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

Fasıl, canlı müzik,birbirinden lezzetli mezeler,özel kokteyler,ve dev ekranda canlı maç,derbi yayınlarıyla günün yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir mekandevamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Barba Piru Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1546. Sokak No:10 Ümitköy - Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara


Herkese hitap edecek bir gece hayatına sahip olan Ankara'da herkesin bütçesine yönelik bir uğraş bulabilmek son derece kolaydır. Önemli olan gece hayatında ne yapmak istediğiniz ve zamanınızı nasıl değerlendirmek istediğinizdir. Kısacası Ankara göründüğünün aksine basit bir memur ve öğrenci şehri değil, istenildiği zaman harika gecelere de ev sahipliği yapabilecek bir potansiyele sahip bir şehirdir.

Ankara Gece Hayatında Neler Yapılabilir?

Gece hayatı denildiği zaman maalesef akıllara sadece basit birkaç fikir geliyor. Oysa ki gece hayatını ve gece eğlencesini bu kadar basite indirgemek oldukça yanlış ve Ankara gece hayatından alabileceğiniz keyfi kısıtlamaktan başka bir şey değildir. Mesela en çok tercih edilen gece eğlencelerinden bazılarını sıralayacak olursak;

  • Ankara Dans Geceleri: dans tutkunu iseniz mutlaka Ankara dans gecelerine katılmanız gerekmektedir. Eşinizle, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle keyifli bir vakit geçirebileceğiniz en güzel gece hayatı mekanlarından biridir.
  • Karaoke Salonları: eğer şarkı söylemeyi seviyorsanız gece hayatında yapılabilecek en güzel ve en eğlenceli işlerden biridir şarkı söylemek. Bu sebeple son zamanlarda oldukça yoğun bir ilgi gören karaoke salonları Ankara gece hayatı mekanları içerisinde en çok tercih edilen diğer bir mekandır.
  • Gece Kulüpleri: gece hayatı denildiği zaman gece kulüplerini atlamak olmaz. Kaliteli ve iyi bir hizmetin verildiği gece kulüpleri Ankara'da müşterilerini beklemektedir.
  • Meyhaneler: gece hayatı için son derece uygun yerlerdir. Mesai saati sona ermiş ve herkes evine gitmiştir. Artık gece vakti geldiği zaman şehrin huzurlu ve sakin zamanında güzel bir rakı ve atıştırmalık mezeler ile canlı müziğe eşlik etmek gerçekten paha biçilemez bir keyiftir.
  • Konserler: konser salonları Ankara gece hayatının vazgeçilmezleri arasındaki yerini her daim korumaktadır. Sevdiğiniz sanatçının şarkılarına eşlik edebilir ve sabahın ilk ışıklarına kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Daha bu listeyi uzatmak pekâlâ mümkündür. Ama genel itibari ile Ankara gece hayatı mekanları denildiği zaman akıllara onlarca mekân gelmektedir. Önemli olan nasıl bir zaman geçirmek istediğinize karar vermek ve ardından gece hayatı mekânı belirlemektir.

Ankara Gece Hayatı Mekanlar

Ankara gece hayatında neler yapılabileceğinden kısa bir dem vurmuştuk. Peki, ama bu bahsettiğimiz gece eğlenceleri hangi gece hayatı mekanlarında yapılabilir? Bu sorunun yanıtı herkesin merak ettiği bir konudur. Çünkü artık mekanlarda kalite olgusu oldukça önem verilen bir olgu haline gelmiştir. Bu sebeple de her gece hayatı mekânı size uygun olmayabilir. Ama iyi bir Ankara gece hayatı mekanlar önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânları kolayca belirleyebilirsiniz.