ANKARA CAFE

blog yazısı ekle !

ANKARA CAFE

Soğuk bir Ankara haftasonunda muhtemelen bir kitapevinin önünde buluşmuş iki sevgili de, ilkokuldan beri görüşen eğlenceli arkadaş grubu da, siyaset konuşan orta yaş üzeri abiler ve ablalar da ya da anneler, babalar, evlatlar da Ankara'nın cafelerini hınca hınç doldururlar.

Ankara'da Cafe için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Cafe

Masalarda siyasetten, geyiğe, günlük hayatın olası sıkıntılarından, ders notlarına kadar herşey vardır. Genellikle sohbetinize sıcacık demli bir çay eşlik eder. Bakmayın adının 'cafe' olduğuna, aslında Ankaralı çay sever.

Kızılay'dan, Ulus'a , Tunalı'dan Tunus'a, Çayyolu'ndan Bilkent'e Ankara'nın tüm semtlerinde pek çok cafe bulmanız mümkündür.

Üstelik çok geniş bir hizmet yelpazesi de sunulmaktadır. Ankara cafelerinin çoğunda pizzasından hamburgerine tatlısından espressosuna kadar pek çok lezzeti bir arada bulabilmeniz mümkündür.

Eğer tek başına kafanızı dinlemek ve kitabınızı okurken sıcak birşeyler de içmek istiyorsanız Ankara'da bu sükunette bulabileceğiniz kitap cafeler de mevcuttur.

Ama eğer Ankara'nın o romantik hallerini görmek isteseniz, karlı bir kış günü Yüksel Caddesi'nde herhangi bir cafeye gidin ve bir çay söyleyin. Etrafınıza şöyle bir baktığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.