YEMEK EŞLİĞİNDE ROMANTİZM

blog yazısı ekle !

YEMEK EŞLİĞİNDE ROMANTİZM

Çiftlerin en çok sevdiği mekânlar arasında restoranlar yer almaktadır. Restoranlarda çiftler menülerden seçtikleri yiyecekler ile yemeklerini genellikle bir kadeh şarap ile süslemektedirler. Bu güne kadar romantik yemeklerin yaygın olduğu mekânlar genellikle restoranlar olmuştur. Fakat şu günlerde Ankara'da da sıkça bulunan cafe tarzı mekânlar da restoranlarda bulunan romantik yemeklerin tadılabileceği mekânlar haline gelmiştir.Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Restoran ve cafe gibi mekânlar romantizm yaşamak için ideal mekânlar arasında yer almaktadırlar. Bu tarz mekânları baş başa kalmak ve romantizmi doyasıya yaşamak isteyen çiftler tercih etmektedir. Romantizmin ağır bastığı mekânlar genellikle sarı ışıkla hafif aydınlatılmış loş mekânlardır. Bu mekânlar müşterilere sıcak ve tatlı gelmektedirler. Romantizm denildiğinde akla ilk gelen müzik türü cazdır. Ankara'da sıklıkla rastlanılan bu tarz mekânların müzik kültürleri de çok geniştir. Romantizm yaşamak isteyen çiftlerin tercih ettikleri ortam, baş başa sakin ve sessiz bir mekânda yemek yedikleri ortamlar olmuştur. Bu nedenle Ankara'da bulunan ve romantik çiftlerin de uğrak yeri olan bu mekânların ortak özellikleri çiftleri rahatsız edecek kadar kalabalık olamayan mekânlar olmalarıdır.

Romantik yemek kültürü olan insanlar genellikle aşka önem veren insanlardır. Bu nedenle bu tarz mekânlarda akşam yemeğine önem veren şık giyimli insanlar göze çarpmaktadır. Bayanların özen ile seçmiş oldukları gece kıyafetleri ve onlara eşlik edecek olan beylerin de şık giyinimlerine rastlanabilmektedir. Özenilerek gidilmiş bir yemeği süsleyen en önemli şey ise tabi ki de yemeğin yanında aldığınız içkidir. Partneriniz ile birlikte hoş vakit geçirmek için bir kadeh içki ile ona eşlik etmeniz romantizmi daha da artırabilir. Romantik bir yemeğe yakışan en asil içki ise şaraptır.

Bunun yanı sıra masa düzeni de büyük önem taşımaktadır. Masada bulunan servisler, masaya serpilmiş olan güller, yarıya kadar doldurulmuş şarap kadehleri ve bunun gibi birçok detay ile birlikte romantik bir yemek yeme şansı elde edilebilirsiniz. Ankara'da ''romantik yemek'' için mekân bulmak pek de zor değildir. Siz de eğer sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlarla romantik bir yemek yemek istiyorsanız bu tarz mekânları ziyaret edebilirsiniz.