YEMEK EŞLİĞİNDE ROMANTİZM

blog yazısı ekle !

YEMEK EŞLİĞİNDE ROMANTİZM

Çiftlerin en çok sevdiği mekânlar arasında restoranlar yer almaktadır. Restoranlarda çiftler menülerden seçtikleri yiyecekler ile yemeklerini genellikle bir kadeh şarap ile süslemektedirler. Bu güne kadar romantik yemeklerin yaygın olduğu mekânlar genellikle restoranlar olmuştur. Fakat şu günlerde Ankara'da da sıkça bulunan cafe tarzı mekânlar da restoranlarda bulunan romantik yemeklerin tadılabileceği mekânlar haline gelmiştir.Pars Garden Pool

Gölbaşı

Pars Garden Pool Wedding Gölbaşı ilçesinde,yaklaşık 70.000 m2 lik bir alanda, yenilikçi tarzı ve geniş kadrosuyla kaliteli bir hizmet sunma hedefiyle kurulmuş olup, bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Düğün, nişan ,mezuniyet ,doğum günü organizasyonları, toplantılar, yaz okulu, olimpik havuz, fitness, tenis, voleybol ve basketbol kulüplerini bünyesinde barındıran işletmemiz, bu geniş yelpazede siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini sağlamaya yönelik olarak hizmet kalitesini her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır.

Şehrin merkezinde mavi ve yeşili buluşturan işletmemizde yaşayacağınız bu eşsiz deneyime en kaliteli ve en şık konseptlerimizle ev sahipliği yapmak temel hedefimizdir.
devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Taraça Resto Pub

Çankaya

Taraça Resto-Pub 2012 'den bugüne faaliyetlerine Ankara Çankaya Cinnah caddesi Willy Brandt sokak 1A da devam etmektedir. Asaf Bey Silsüpür'ün kurduğu ve eşi Yeşim Silsüpür ile beraber evlerinde misafir ağırlar gibi işlettiği Taraça Resto-Pub misafirlerinden de evimizde gibiyiz yorumlarını sıklıkla almaktadır.

Yiyecek ve içecek kalitesine titizlikle önem verilen Taraça'da damak tadınıza ve tercihlerinize uygun mönümüzü sizlere, hafta sonları canlı müzik ve karaoke imkanı ile eğlenceli bir ortamla beraber sunmaktayız.

Butik bir işletme olan Taraça Resto Pub bugüne kadar pek çok şirket yemeği, doğumgünü, nişan, kına, grup organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Grup organizasyonları için gruba özel menü teklifleri alabilir ve tek başınıza bile rahatlıkla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın.


Promosyonlar

AnkaraRestoranları.com sitesinden bizi ziyaret eden misafirler için güncel mönü fiyatları üzerinden %10 indirim.

Doğum günü organizasyonlarında 6 kişi ve üzeri gruplara doğum günü pastası bizden.

40 ve üzeri rezervasyonlarda güncel mönü fiyatları üzerinden yiyeceklerde %15 içeceklerde %10 indirim.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkürler.devamını oku...
Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Restoran ve cafe gibi mekânlar romantizm yaşamak için ideal mekânlar arasında yer almaktadırlar. Bu tarz mekânları baş başa kalmak ve romantizmi doyasıya yaşamak isteyen çiftler tercih etmektedir. Romantizmin ağır bastığı mekânlar genellikle sarı ışıkla hafif aydınlatılmış loş mekânlardır. Bu mekânlar müşterilere sıcak ve tatlı gelmektedirler. Romantizm denildiğinde akla ilk gelen müzik türü cazdır. Ankara'da sıklıkla rastlanılan bu tarz mekânların müzik kültürleri de çok geniştir. Romantizm yaşamak isteyen çiftlerin tercih ettikleri ortam, baş başa sakin ve sessiz bir mekânda yemek yedikleri ortamlar olmuştur. Bu nedenle Ankara'da bulunan ve romantik çiftlerin de uğrak yeri olan bu mekânların ortak özellikleri çiftleri rahatsız edecek kadar kalabalık olamayan mekânlar olmalarıdır.

Romantik yemek kültürü olan insanlar genellikle aşka önem veren insanlardır. Bu nedenle bu tarz mekânlarda akşam yemeğine önem veren şık giyimli insanlar göze çarpmaktadır. Bayanların özen ile seçmiş oldukları gece kıyafetleri ve onlara eşlik edecek olan beylerin de şık giyinimlerine rastlanabilmektedir. Özenilerek gidilmiş bir yemeği süsleyen en önemli şey ise tabi ki de yemeğin yanında aldığınız içkidir. Partneriniz ile birlikte hoş vakit geçirmek için bir kadeh içki ile ona eşlik etmeniz romantizmi daha da artırabilir. Romantik bir yemeğe yakışan en asil içki ise şaraptır.

Bunun yanı sıra masa düzeni de büyük önem taşımaktadır. Masada bulunan servisler, masaya serpilmiş olan güller, yarıya kadar doldurulmuş şarap kadehleri ve bunun gibi birçok detay ile birlikte romantik bir yemek yeme şansı elde edilebilirsiniz. Ankara'da ''romantik yemek'' için mekân bulmak pek de zor değildir. Siz de eğer sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlarla romantik bir yemek yemek istiyorsanız bu tarz mekânları ziyaret edebilirsiniz.