YAŞAMKENT MEYHANE

blog yazısı ekle !

YAŞAMKENT MEYHANE

YAŞAMKENT MEYHANE

Yaşamkent Ankara'nın bir mahallesi olsa da adından anlaşılacağı üzere oldukça elit yaşam sürdürülmektedir. Elit olma kuralları neye göre belirleniyor diye düşünenlere basit maddeler ile küçük sıralama yapalım:

  • Köklü bir geçmiş (Yaşamkent Ankara'nın 2000'li yıllarda kurulan eski bir mahallesidir.)
  • Zengin bir kültür yapısı (geçmiş tarihi ve modern tarihi)
  • Modern yapılardaki binalar, mekânlar, alışveriş merkezleri, spor merkezleri vb.
  • Yolların nüfus durumuna uygunluğu
Böylesine geniş hizmetler ile cazibe merkezi haline gelen Yaşamkent insanların vazgeçemediği yerleşim yeridir. Yani nüfus oldukça kalabalıktır.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara MeyhaneAnkara'daki Meyhaneler


Yaşamkent Mahallesinin Vazgeçilmez Mekanları

Barba Piru Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1546. Sokak No:10 Ümitköy - Ankara

Sote Meyhane

Ümitköy

Sote Meyhane - yakından takip edebileceğiniz İnstagram adresimiz - @sotemeyhane

Sote Meyhane Ümitköy Mutlukent villalarında yer almaktadır. 3 katlı butik bir meyhane olup hem ön tarafında hem de arka tarafında balkonu bulunmaktadır.

Tabi ki ayrıca serinleyebileceğiniz ve ailenizle çok rahat edebileceğiniz nezih ve havadar bir bahçeye Sahiptir. Her çarşamba Cuma ve Cumartesi günü fasıl ekibimiz sizlerle olacaktır.

Mezelerimizin güzelliğinden de söz etmemek olmaz tabi ki... Akdeniz yeşillikleri ve kaliteli ana yemeklerle masanız ve mideniz bayram edecektir. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz :)
devamını oku...
Adres: Mutlukent Mah 1946. Sokak No:11 (Galeria Yanı) Ümitköy - Ankara

Gırgıriye Meyhane

Çayyolu

Gırgıriye Yeni Nesil Eğlence...
Dj Performance, Türkçe Pop Remix...
Meze&Rakı, Balık ve Izgara Et Çeşitleri...
Aperatifler & Kokteyl Bar...Eğlencenin Yeni adı Gırgıriye...Bol Neşe, Bol Gırgır ve Eğlence...
Açık ve Kapalı Alan Gırgıriye'de...

devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. Alacaatlı Cad. 3316. Sokak Terra Sitesi C Blok No: 2 - 1 Çayyolu - Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Meşrep Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Cad. 3316. sokak Terra Site 2 / 12 Çayyolu - Ankara


Yaşamkent denildiği zaman eski ve köklü geçmişi ile hafızalara kazınan bu mahalle özellikle de meyhane mekanları ile hizmetin sınırlarını aşmıştır. Meyhane geleneği günümüzde farklı formlara dönüşerek eski gelenekleri unutulmaya yüz tutmuştur. Ankara ilimiz kültürlerin harmanlandığı merkez ilimiz olması ile mahalleleriyle de örneğin Yaşamkent meyhane geleneğini yaşatmaya devam etmektedir.

Meyhane kelimesi Farsça kökenlidir. Yaşamkent meyhane tabelaları bu özelliğe uygundur. Meyhane ismini şarap evi olarak çevirebiliriz. Şarap evi sadece şarapların yudumlandığı sıradan mekânlar olarak düşünülmemelidir. Masa da muhabbet ile dertlerin paylaşılıp derin bir nefes alındığı, sevinçlerin ise paylaşılarak çoğaldığı, kendinizi yalnız hissetmeyeceğiniz mekanlardır.

Yaşamkent meyhane mekanları bu kadarla sınırlı değildir. Çünkü böylesine fikir, düşünce, duygunun aynı ortamda gün yüzüne çıkması birçok insana iham kaynağı olmuştur. Kimi şair için, kimi yazar için, kimi ses sanatçısı için kısaca toplumun aydın kesimlerinin doğduğu mekanlardır. İşte bu yüzden Yaşamkent meyhane mekanları kültürün bir parçasıdır ve yıllar boyunca vazgeçilmez mekanlar arasında kalmaya devam edecektir.

Yaşamkent Meyhane Hizmetinin Değerlendirilmesi

Bir restoran ile meyhane hizmet adabı arasında hiçbir farkı olmamalıdır. Tıpkı Yaşamkent meyhane mekanlarında olduğu gibi. Yani Yaşamkent meyhane mekanını tercih eden bir kişi masasını seçip siparişini verdikten sonra hizmet başlar. Enfes ve çeşitli mezeler sırayla masada yerini alır. Devam eden servis kusursuz ve samimi olarak gecenin sonuna kadar devam eder. Böylece Yaşamkent meyhane masasında lezzet yolculuğu başlamış olur. Böylesine rahat bir ortam kendinizi rahat hissetmeniz için oldukça basittir.

Yaşamkent Meyhane Mekanları Hizmette Sınır Tanımıyor

Yaşamkent meyhane mekanları aynı zamanda müziğinde ortamın rengine uygun olarak ziyaretçilerin kulağına nazikçe ulaşmaktadır. Böylece yemeğin lezzetini ikiye katlamaktadır. Yapılan bir araştırma yemek yerken müziğin etkisi lezzetin durumunu etkilediği görülmüştür. Hem yorucu günün ardından çatal-bıçak seslerinin gürültüye dönüşmesi çoğumuz için rahatsız edici bir durumdur.

Yaşamkent meyhane mekanlarının atmosferi hafif müzik ile yumuşatılarak bu tür gürültülerin önüne geçmiştir. Buna bağlı olarak mekanlar rahatsız edici mekân olmaktan başarı ile kurtulmuştur. Ziyaretçilerin memnuniyetle ayrılması en somut göstergesidir.

Sağlık için yavaş yemek ancak müziğin ritmiyle sağlandığı belirlenmiştir. Yaşamkent meyhane mekanları bu kriteri göz önünde bulundurmaktadır.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara MeyhaneAnkara'daki Meyhaneler