DİKMEN RESTORAN

blog yazısı ekle !

DİKMEN RESTORAN

Dikmen restoran mekanları oldukça şık ve eğlenceli olduğundan yemek ihtiyacını geride bırakarak eğlenceli zaman geçirilen olağan dışı mekanlar haline gelmiştir son yıllarda. Dikmen restoran mekanlarını tercih eden müşteriler için yemek çeşitlerinden daha fazlasını yani görsellikte ön plandadır.

Dikmen Restoran Mekanlarında Uygulanan Tasarımların Detayları

Dikmen restoran mekanları Ankara'nın yorucu akışını dinlenerek atlatmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü mekanların içerisi görsellikte hayran bırakması kadar ergonomik bakımdan kurallara uygundur. Bu kurallar içerisinde en dikkat edileni insanların huzurlu oturabileceği masanın ebadı minimum 80 cm olmalıdır.

Dikmen her ne kadar mahalle olarak anılsa da aslında Ankara'nın en gelişmiş mekanlarına bura da rastlayabiliriz. Öyle ki, dikmen restoran yemeğin konsepti yöresel olduğu gibi batı mutfağı da sunulmaktadır. Mutfak kültürüne önem verildiği için yemek eğlenceli bir sunumda da gerçekleştirilmektedir.

Dikmen Restoran İşletmeleri Her An Karşınıza Çıkabilir

Ankara'nın kalabalık caddelerinde yürürken dikmen restoran bir caddenin kenarında olabileceği gibi bazen de otel, alışveriş merkezinde de yeme içme mekânı olarak karşılaşabilirsiniz. Böylece Ankara'nın uzun günlerinde enerjiniz tükenip bitkin hale gelmeniz durumunda dikmen restoran (restoran canlandıran, enerji veren olarak Türkçeye çevirebiliriz Fransızcadan) mekanlarında ihtiyacınız olan vitaminli ve proteinli besinleri bulabilirsiniz.

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara


Dikmen Restoran Mekanları Modernliğin Örnekleridir

Ankara modern anlamda restoran adımlarının temsilciliğini açılan mekanları ile tarihe geçmiştir. Modernleşme çabalarının Ankara da gerçeklemesi ile restoran mekanlarının önemlilerine sahiptir. Bu mekanlara dikmen restoran mekanları örnek verilebilir. Modern dikmen restoran mekanları dedik. Bu ifademizi şu bilgiler ile daha da açıklayalım. Hizmette kusursuzluk vizyonu ile dikmen restoran mekânın kapısında güler yüzlü personel ile karşılanıp oturacağınız masaya kadar size eşlik edilmektedir. Masaya vardığınız da masa zaten öncede özen ve titizlik içerisinde hazır halde sizi beklemektedir. Personel hizmet için eğitim ve bilgi bakımından donanımlıdır. Masada siparişiniz kibarca alınır ve sunum da aynı kibar kurallar şeklinde gerçekleştirilir. İçeceğiniz devamlı yenilenir. Hizmet kesintisiz devam ettirilir.

Kısacası dikmen restoran mekanlarında hizmetin karşılığı için ücret alınsa da ticari döngüden oldukça uzaktır. Ankara restoranları para verip karşılığında yemek yenilen yerler anlayışından uzaklaşmış ve yukarıdaki ifadeler ile farklılık oluşturduğu açıktır.

Dikmen Restoran Aşçıları Eski Geleneği Sürdürüyor

Mideniz boş geldiğiniz dikmen restoran aşçıları sizi iyileştirici lezzetlerinden sonra uğurlamaktadır. Eskiden de olduğu gibi çorbanın iyileştirici etkisi ile müşterilerini dirilten şefler günümüzde Ankara'nın dikmen restoran mekanlarında olduğu gibi midenize şifa sunmaktadır. Yapay besin maddelerinden uzak oldukça doğal ve besin değerleri yüksek yemekler menüyü oluşturmaktadır. Burnunuzda tüten eski lezzetler günümüzde Ankara'nın caddelerinde tütmektedir. Yani özlem olmaktan çıkarak günümüzde bulacağınız lezzetler haline gelmiştir.

Yukarıda söylediğimiz gibi modern mekan çizgileri günümüz şartlarına uygun olmakla birlikte canlandırıcı etkisindedir yemekler geçmişte olduğu gibi.