MANAV ALIŞVERİŞİ

blog yazısı ekle !

MANAV ALIŞVERİŞİ

Sanıyoruz hiç bir kültür, taze sebze ve meyveleri Türk mutfağı kadar iyi kullanmayı başaramamıştır. Çünkü Türk mutfağı bütün bu sebzeleri ve meyveleri kullanarak oldukça fazla ve farklı kombinasyonda yemekleri, mezeleri ve tatlıları hazırlayabilmektedir. En önemlisi de bu ürünleri mevsiminde temin ederek taze olarak tüketiliyor olmasıdır.
Bu nedenle yolunuz bir manava düştüğünde orada göreceğiniz tablo, Türk mutfağının nasıl bu kadar çok çeşit yemeği ve tarifi kolayca çıkarabildiğini açıklamaya yeterli olmaktadır. Aynı zamanda yemeklerin lezzetleri de bu tazelikten kaynaklanmaktadır.

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Manavlar aslında oldukça benzersiz yerel alış veriş dükkânları gibidir. Çünkü manav tezgâhlarında tüm yurttan gelen en taze ve en kaliteli ürünler yerlerini alır. Özellikle köylerde ki daha ufak üreticilerle de irtibatta olabilen bazı manavlar, sundukları benzersiz kalitede ve tazelikte ki ürünleri ile sizlere bu özel imkânları sağlamayı başarmaktadırlar. Hatta yoğun bir alış veriş trafiğine sahip olan manavlar, ürünlerini günlük olarak temin edebilmektedirler ve eğer ihtiyaç duyarlarsa kendileri de özel hasat zamanlarını bekleyerek irtibatta olduğu üreticilerin yanlarına gidip elde edilen ürünlerin en kalitelilerini ve tazelerini kendi elleriyle seçip tezgâhlarına kadar getirebilmektedirler.
Eğer siz de taze sebze ve meyve tüketmeyi seviyorsanız, manavlar yaşadığımız şehirlerde ki oldukça önemli yerlerdir ve özenle düzenlenmiş ürünlerin bulunduğu bir manavı ziyaret etmek bile insanın içinin açılmasına yetecek güzelliktedir. Bunu sağlamak adına da manavlar ürünlerini mümkün olan en simetrik biçimde düzenlemeye gayret ederler. Hatta sürekli ürünlerini silip tazeliklerini de korumayı amaçlarlar.

Manavlar aynı zamanda direkt yaprakları tüketilebilen lahana, pancar, pazı gibi sebzeler ile diğer pek çok sebze ve meyvenin bulunabildiği hatta az miktarda elde edilebilen ve ancak toplayıcılık usulü ile sofralarımıza ulaşabilen mantar ve çeşitli otlarında kolayca bulunabileceği yerlerdendir.

Yaz aylarında bir dilim karpuzun ön plana çıkarıldığı, tavanlarından muzların sarktığı, sonbahar aylarında balkabağının başköşeye geçip isteyene bütün isteyene de parçalanarak temin edilebildiği yerler olan manavlar, 4 mevsimin değişimlerinin de gözle görülebileceği yerlerdir.

Bir manav dükkânında önemli olan taze olarak tüketeceğiniz meyve ve sebzeleri temin etmek olacağı için de isterseniz bir adet isterseniz kiloyla alışveriş yapabilirsiniz. Manavlar yaşadığımız şehirlerde, evimizin bulunduğu mahallede ki iyi korunmuş ve her zaman bizlerin hizmetinde olan özel yerlerdir. Bu nedenle pek çok manav müşterileri ile iyi ilişkilerde olup, her birinin ismini ve neleri sevdiğini, neler istediğini çok iyi bilir ve en iyi hizmeti almanızı da sağlar.

Elbette günümüzde yaygınlaşan marketler ile insanların manav alışverişini tercih etme olasılığı da azalmaktadır. Fakat gelişen imkânlara adaptasyonu ve sunduğu benzersiz hizmet ile manavlar halen yaşamlarımızda yer almaktadırlar. Bu sayede bizler de ülkemizde ki en özel meyvelere ve sebzelere ulaşabilmekteyiz.