BOL MEYVELİ KÖSTEBEK PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

blog yazısı ekle !

BOL MEYVELİ KÖSTEBEK PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

Dünyanın her yerinde bulunan yemeklerin ve bunların yarattığı lezzetlerin dünya üzerindeki tüm insanlığa olan etkisi ciddi şekilde önemli bir kitleyi etkilemektedir. Bu sayede birçok insana ulaşma şansı yakalayan bu lezzetler, insanların kişisel olarak gösterdiği ilgiyle doğru orantılı olarak her geçen gün çoğalmaktadır. Bu durum ayrıca insanların verdikleri tepkilere bağlı değişkenlik gösteren bir süreçtir. Bu sürecin sancılı olmaması için bütün imkânların ve isteklerin doğru şekilde belirtilmesi ve hızlı bir şekilde halledilmesi gerekmektedir.Bu durum bizde de önemli sonuçlar doğurmaktadır. Yemek seçimi ve lezzetli ürünler ortaya koyma konusunda gösterdiğimiz başarıyı tüm dünya insanların önüne serme konusunda, yüzlercesi bulunan farklı ve renkli tariflerimizi kullanıyoruz. Bu eylem için hemen hazır olma durumu ise ne kadar önemli görüldüğü ve popüler olduğu konusunda görüş belirtilmesine sebep olmaktadır. Bu şekilde bir duruma gelmiş olmamız bile yemek ve lezzetler arayışı hakkında ne kadar ciddi olduğumuzu göstermektedir.

Ülkemizde yüzlerce farklı tarifin olduğu konusunda bilinen yaygın bir inanış vardır. Tatlısından tuzlusuna onlarca farklı üründe yüzlerce farklı tarif bulunmaktadır.

Taraça Resto Pub

Çankaya

Taraça Resto-Pub 2012 'den bugüne faaliyetlerine Ankara Çankaya Cinnah caddesi Willy Brandt sokak 1A da devam etmektedir. Asaf Bey Silsüpür'ün kurduğu ve eşi Yeşim Silsüpür ile beraber evlerinde misafir ağırlar gibi işlettiği Taraça Resto-Pub misafirlerinden de evimizde gibiyiz yorumlarını sıklıkla almaktadır.

Yiyecek ve içecek kalitesine titizlikle önem verilen Taraça'da damak tadınıza ve tercihlerinize uygun mönümüzü sizlere, hafta sonları canlı müzik ve karaoke imkanı ile eğlenceli bir ortamla beraber sunmaktayız.

Butik bir işletme olan Taraça Resto Pub bugüne kadar pek çok şirket yemeği, doğumgünü, nişan, kına, grup organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Grup organizasyonları için gruba özel menü teklifleri alabilir ve tek başınıza bile rahatlıkla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın.


Promosyonlar

AnkaraRestoranları.com sitesinden bizi ziyaret eden misafirler için güncel mönü fiyatları üzerinden %10 indirim.

Doğum günü organizasyonlarında 6 kişi ve üzeri gruplara doğum günü pastası bizden.

40 ve üzeri rezervasyonlarda güncel mönü fiyatları üzerinden yiyeceklerde %15 içeceklerde %10 indirim.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkürler.devamını oku...
Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

Pars Garden Pool Wedding Gölbaşı ilçesinde,yaklaşık 70.000 m2 lik bir alanda, yenilikçi tarzı ve geniş kadrosuyla kaliteli bir hizmet sunma hedefiyle kurulmuş olup, bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Düğün, nişan ,mezuniyet ,doğum günü organizasyonları, toplantılar, yaz okulu, olimpik havuz, fitness, tenis, voleybol ve basketbol kulüplerini bünyesinde barındıran işletmemiz, bu geniş yelpazede siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini sağlamaya yönelik olarak hizmet kalitesini her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır.

Şehrin merkezinde mavi ve yeşili buluşturan işletmemizde yaşayacağınız bu eşsiz deneyime en kaliteli ve en şık konseptlerimizle ev sahipliği yapmak temel hedefimizdir.
devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Bahsettiğimiz bu tariflerin en başında tatlı tarifleri gelmektedir. Pastalar, kurabiyeler, kekler, sütlü tatlılar derken yüzlerce tatlı tarife sahip bir millet olmamız gerçekten dikkat edilecek bir husustur. Bu tatlı çeşitlerinin arasında en çok tarifi bulunanlar çeşit pastalardır.

Büyük emek ve yaratıcılık sonucunda oluşturulan pastalar, ülkemizin birçok farklı noktasında insanlara ulaşmakta ve kendine ait bir tüketici kitlesine sahip olmaktadır. Tüm şehirlerimizde yer alan pastanelerde ve unlu mamul ürünleri bu pastaların satışını üstlenen kuruluşlardır. Pasta üretimi konusunda ülkemizde ünlü ve popüler olan bazı firmalar ve kuruluşlar bulunmaktadır. Bunların her biri dünyanın her yerinde ürünleri bulunan ve satış yapan evrensel markalar haline gelmiştir. Yani yerelden başlayıp önce tüm ülkeye sonra tüm dünyaya yayılmışlardır.

Bu enfes lezzetler içerisinde yer alan pastaların tarifleri arasında yer alan bir örneği sizlerle paylaşalım: Bol Meyveli Köstebek Pasta!

Yumurta, şeker, un, yağ, vanilya, kabartma tozu, su ve kakao gibi malzemelerden oluşan bu lezzet; krem şanti, süt, muz, kivi, nar, ceviz ya da fındık ve damla çikolata gibi malzemelerden oluşan iç kremanın birleşimiyle oluşturulup, servis ediliyor.

Ankara içerisinde pek çok farklı ilçede yer alan pastaneler içerisinde bu eşsiz lezzeti tatma imkânına erişmiş olacaksınız.