BOL MEYVELİ KÖSTEBEK PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

blog yazısı ekle !

BOL MEYVELİ KÖSTEBEK PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

Dünyanın her yerinde bulunan yemeklerin ve bunların yarattığı lezzetlerin dünya üzerindeki tüm insanlığa olan etkisi ciddi şekilde önemli bir kitleyi etkilemektedir. Bu sayede birçok insana ulaşma şansı yakalayan bu lezzetler, insanların kişisel olarak gösterdiği ilgiyle doğru orantılı olarak her geçen gün çoğalmaktadır. Bu durum ayrıca insanların verdikleri tepkilere bağlı değişkenlik gösteren bir süreçtir. Bu sürecin sancılı olmaması için bütün imkânların ve isteklerin doğru şekilde belirtilmesi ve hızlı bir şekilde halledilmesi gerekmektedir.Bu durum bizde de önemli sonuçlar doğurmaktadır. Yemek seçimi ve lezzetli ürünler ortaya koyma konusunda gösterdiğimiz başarıyı tüm dünya insanların önüne serme konusunda, yüzlercesi bulunan farklı ve renkli tariflerimizi kullanıyoruz. Bu eylem için hemen hazır olma durumu ise ne kadar önemli görüldüğü ve popüler olduğu konusunda görüş belirtilmesine sebep olmaktadır. Bu şekilde bir duruma gelmiş olmamız bile yemek ve lezzetler arayışı hakkında ne kadar ciddi olduğumuzu göstermektedir.

Ülkemizde yüzlerce farklı tarifin olduğu konusunda bilinen yaygın bir inanış vardır. Tatlısından tuzlusuna onlarca farklı üründe yüzlerce farklı tarif bulunmaktadır.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Bahsettiğimiz bu tariflerin en başında tatlı tarifleri gelmektedir. Pastalar, kurabiyeler, kekler, sütlü tatlılar derken yüzlerce tatlı tarife sahip bir millet olmamız gerçekten dikkat edilecek bir husustur. Bu tatlı çeşitlerinin arasında en çok tarifi bulunanlar çeşit pastalardır.

Büyük emek ve yaratıcılık sonucunda oluşturulan pastalar, ülkemizin birçok farklı noktasında insanlara ulaşmakta ve kendine ait bir tüketici kitlesine sahip olmaktadır. Tüm şehirlerimizde yer alan pastanelerde ve unlu mamul ürünleri bu pastaların satışını üstlenen kuruluşlardır. Pasta üretimi konusunda ülkemizde ünlü ve popüler olan bazı firmalar ve kuruluşlar bulunmaktadır. Bunların her biri dünyanın her yerinde ürünleri bulunan ve satış yapan evrensel markalar haline gelmiştir. Yani yerelden başlayıp önce tüm ülkeye sonra tüm dünyaya yayılmışlardır.

Bu enfes lezzetler içerisinde yer alan pastaların tarifleri arasında yer alan bir örneği sizlerle paylaşalım: Bol Meyveli Köstebek Pasta!

Yumurta, şeker, un, yağ, vanilya, kabartma tozu, su ve kakao gibi malzemelerden oluşan bu lezzet; krem şanti, süt, muz, kivi, nar, ceviz ya da fındık ve damla çikolata gibi malzemelerden oluşan iç kremanın birleşimiyle oluşturulup, servis ediliyor.

Ankara içerisinde pek çok farklı ilçede yer alan pastaneler içerisinde bu eşsiz lezzeti tatma imkânına erişmiş olacaksınız.