NEFES ALMA MOLASI

blog yazısı ekle !

NEFES ALMA MOLASI

Hangimiz derin bir nefes alma ihtiyacı duymayıp da kısa bir mola istemedik ki? Çalışma süresinin bu kadar uzun olması ve öğle arasının bu kadar kısa olması sizce de biraz haksızlık gibi değil mi? Öyle olsa gerek ki günün o zamanında caddeler hiç olmadığı kadar kalabalık oluyor.

Çalışanlar için öğle arası her ne kadar beklenen zaman dilimi olsa da çalışmayanlar için hemen geçmesi istenen süredir. Mesela devlet kurumlarında bir işiniz varsa evden çıkış saatimizi, orda olma saatimizi ona göre belirlemeliyiz. Aksi takdirde o zaman diliminde beklemeyi göze almalıyız. Ya da dışardaysak ve güneş tam tepemizdeyken acil bir posta göndermemiz gerekirse kapalı o kapının üstüne yazılmış öğle arasındayız notunu görebilirsiniz. Evet, teknoloji sayesinde pek çok işimizi bilgisayarlardan atmlerden yapabilmekte henüz her işimizi teknolojiye bırakacak kadar ileriye gidemedik.Özellikle Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerdeyseniz bu zaman diliminde olduğunuzu çok daha rahat algılayabilirsiniz. Trafiğin yoğunlaşmasından, parkların veya cafelerin yoğunluğundan ya da yolda bir başkasına değmeden yürünmeyecek hale geldiğinden. Bu zaman dilimi bittiğindeyse tıpkı fırtına sonrası denizin çekilmesi gibi yoğunluk birden düşer. En azından mesai bitimine kadar.

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Öğle arası ilk defa öğle dinlenmesi kanunu olarak 1954'de kabul edilmiş olup görüldüğü üzere çok eskilere dayanmaktadır. Her ne kadar devlet kurumlarında yasal bir zorunluluk olsa da özel kurumlarda yaygınlaştığı söylenemez. Buna gerekçe olarak ise işe konsantre olup öğle arasındaki iş bırakmayla birlikte konsantrenin dağılması gibi geçersiz bir sömürü zihniyetidir. Çünkü herkesin biraz nefes almaya ihtiyacı vardır.

Genellikle yemek yemekle değerlendirilmekle birlikte arkadaş toplantısı ya da kısa süreli bir alışveriş serüveni olarak da değerlendirilebilmektedir. Hepsini birlikte yapabilmekte bir alternatif tabii ki. Mesela Ankara'daysanız ve Kızılay'a yani Ankara'nın merkezine yakın bir yerdeyseniz önce yemeğinizi yiyip sonra Güvenpark'ta havanızı değiştirip, caddeden alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü bütün alternatifler birbirine fazlasıyla yakın. Ankara'da yaşayanlar bunu gayet iyi bilirler. Başka şehirlerde muhakkak orda yaşayanlara göre farklıdır fakat Ankara'da yaşayan biri olarak bu güzelliğinden bahsetmeden geçemeyeceğim.

Bazı tatlar damağımızda kalır ya hani. Sabah uykusu, sağanak yağmur gibi. İşte öğle arası da damakta kalan tatlardan. Kimin aklına geldi bilmiyorum ama günün yoğunluğundan çok bunalıp küçük bir molaya ihtiyaç duyduğu çok açık.