KIZILAY MANGAL

blog yazısı ekle !

KIZILAY MANGAL

Şehrin merkezinde yürürken canınız bir anda mangal çekti. Tabi hemen bir köşeye eğilip mangalınızı yakıp üstüne etleri atmanın imkanı yok. Bu yüzden Ankara Kızılay'da sizlere hizmet vermek için hazır olan pek çok restoran bulunmakta.
Sokaktan geçerken burnunuza gelen mangal kokularıyla sizleri cezbeden bu restoranlarda beyaz etten, kırmızı ete, köfteden, sakatat çeşitlerine kadar pek çok türde et yemeniz mümkündür.

Aynı zamanda kebapçı olarak da hizmet veren bu müesseselerde geniş bir yelpazede yiyecek bulabilirsiniz. Ayrıca yöresel tatların bulunduğu mezeler ve salatalarla da iştahınızı daha da artırabilirsiniz.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Kızılay'da mangal yapan mekanları Necatibey ve Selanik Caddelerinde bulabilmeniz mümkündür. Taze ve lezzetli etleri mangal usulü yiyebileceğiniz bu mekanlarda fiyatlar da uygundur.

Yine Sümer Sokak, Karanfil Sokak ve Belligün sokakta da hem dürüm, hem sakatat, hem de mangal yapan restoranlara girip midenize bayram ettirebilirsiniz.

Ayrıca Kızlayın göbeğinde bulunan Kızılay Alışveriş Merkezi'nde de mangal yiyebileceğiniz restoranları bulmanız mümkündür. Kızılay'da arkadaşlarınızla keyifli bir yemek yemek istiyorsanız bir çok mangal restoranını rahatlıkla bulabilir ve lezzetin doruklarına doğru tırmanabilirsiniz.