TÜRK MUTFAĞINDA BÖREK

blog yazısı ekle !

TÜRK MUTFAĞINDA BÖREK

Elbette Türk mutfağında ki zenginlikler saymakla bitecek türden değil. Bizler de yine hem Türk mutfağının önemli yemeklerini hem de bununla ilgili Ankara 'da bulabileceğiniz restoranlarla alakalı bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Börek, lezzetinin dışında, sayısız tarife sahip olması nedeniyle de oldukça meşhur ve sevilen bir yiyecektir. Börek, yufkalar üst üste dizilip arasına çeşitli malzemelerin serpilmesi ile hazırlanabileceği gibi çeşitli tarifler yardımıyla sade olarak da sunulabilir.Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Çoğu kişi de gün içerisinde en azından bir öğünün de böreği mutlaka kolayca bulabilir. Elbette bunda artık günümüzde sıkça yaygınlaşan börek salonlarının da etkisi vardır. Aynı zamanda kadınlar arasında da farklı börek tariflerini paylaşmak oldukça sık rastlanılan bir durumdur çünkü bahsedildiği gibi neredeyse binlerce çeşit farklı tarif bulunmaktadır ve herkes kendi tarifini de kolayca yaratabilir.

Ülkemiz de çoğu şehirde halen börek için gerekli olan yufkalar elle açılmakta ve taze olarak hazırlanmaktadır. Bunlar dışında bazı şehirler de hazır yufkaları da temin etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca hangisi tercih edilirse edilsin ortaya çıkan sonuç mutlaka çok lezzetli olur. Aynı zamanda artık dondurulmuş ve hatta vakumlanmış olarak da hazır börekler ülkemizde bulunmaktadır.

Eğer siz de bir sonra ki öğününüzde bu lezzeti tatmak isterseniz Ankara 'da size en yakın bulunan börek restoranına ulaşabilirsiniz.