TÜRK MUTFAĞINDA BÖREK

blog yazısı ekle !

TÜRK MUTFAĞINDA BÖREK

Elbette Türk mutfağında ki zenginlikler saymakla bitecek türden değil. Bizler de yine hem Türk mutfağının önemli yemeklerini hem de bununla ilgili Ankara 'da bulabileceğiniz restoranlarla alakalı bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Börek, lezzetinin dışında, sayısız tarife sahip olması nedeniyle de oldukça meşhur ve sevilen bir yiyecektir. Börek, yufkalar üst üste dizilip arasına çeşitli malzemelerin serpilmesi ile hazırlanabileceği gibi çeşitli tarifler yardımıyla sade olarak da sunulabilir.Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara


Çoğu kişi de gün içerisinde en azından bir öğünün de böreği mutlaka kolayca bulabilir. Elbette bunda artık günümüzde sıkça yaygınlaşan börek salonlarının da etkisi vardır. Aynı zamanda kadınlar arasında da farklı börek tariflerini paylaşmak oldukça sık rastlanılan bir durumdur çünkü bahsedildiği gibi neredeyse binlerce çeşit farklı tarif bulunmaktadır ve herkes kendi tarifini de kolayca yaratabilir.

Ülkemiz de çoğu şehirde halen börek için gerekli olan yufkalar elle açılmakta ve taze olarak hazırlanmaktadır. Bunlar dışında bazı şehirler de hazır yufkaları da temin etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca hangisi tercih edilirse edilsin ortaya çıkan sonuç mutlaka çok lezzetli olur. Aynı zamanda artık dondurulmuş ve hatta vakumlanmış olarak da hazır börekler ülkemizde bulunmaktadır.

Eğer siz de bir sonra ki öğününüzde bu lezzeti tatmak isterseniz Ankara 'da size en yakın bulunan börek restoranına ulaşabilirsiniz.