BALGAT YILBAŞI MEKAN, PROGRAM VE ETKİNLİK

blog yazısı ekle !

BALGAT YILBAŞI MEKAN, PROGRAM VE ETKİNLİK

Sevgili arkadaşlar bugün size bambaşka bir konudan bahsedeceğim. Sorularınızı duyar gibiyim. Daha fazla meraklandırmadan konuya geçiş yapıyorum. Yılbaşı eğlencesi. Yılbaşı otuz bir aralık ile bir ocak ın birleştiği son saniyelerin sayılmasıyla başlayan ve sonunun nasıl biteceği kişilerin eğlence anlayışına göre değişen bir eğlenme günüdür. Bu eğlencenin Ankara'da ki adresi de Balgat yılbaşı mekanlarıdır. Balgat yılbaşı mekanları yılların vermiş olduğu tecrübe ile eğlencenin tanımını tam anlamı ile bilmektedir. Nedir eğlencenin tanımı dediğinizi duyar gibiyim. Dilimin bu olayı anlata bileceği kadar anlatayım sizlere.


Ankara Yılbaşı

Lakin bu denildiği gibi anlatılmaz yaşanır bir şeydir. Müzikle başlayan dans ile devam eden daha sonrasın da yılbaşı yemeğinin verdiği enerji ile sabaha kadar süren program ve etkinlikler bütünüdür. Tabi ki bunlar sadece benim saya bildiklerim. Yaşayacaklarınız hepsi bunlarla sınırlı değil. Dahası da var mı derseniz. Uygun fiyat garantisi, eğlenme tarzının seçimi (canlı müzik, clup müzik, slow müzik ve ya fantezi müzik vb.), ulaşım kolaylıkları ve park yeri sorununa kesin çözüm de imkanlarından bazıları.

Dahası saymakla bitmez. Dediğim gibi yaşamanız gereken bir olay ve bunu size Balgat yılbaşı mekanları sağlamakta. Yılbaşılarınız eğlence öbeğine dönüşmek için sabırsızlanacaklar. Yılbaşıları canlı olsalardı eğer sizi kolunuzdan tutup Balgat yılbaşı mekanlarına getirirlerdi. Çünkü yılbaşları eğlenmenin önemini çok iyi bilir.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Kolektif Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergis Sokak No:7/2-3 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü-Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara


Anlatırken adeta kendimi kaptırmışım. Sabırsızlık kapladı içimi. Sayılı günler kala bu eğlenceyi kaçırmamanız için sizlere bunları anlatıyorum. Bende Balgat yılbaşı mekanları ile tanışıncaya kadar kendimi eğleniyor sanıyordum. Fakat Balgat yılbaşı mekanları ile tanıştıktan sonra eğlencenin ne aslında demek olduğunu kavradım. (yaşadım desek daha doru olur) Menülerinin içinde yer alan her biri birbirinden ayrı her biri birbirinden güzel yılbaşı yemeklerinin de damağınızı bu denli şımartmasına şaşıracaksınız.
Bu şaşkınlığınızı saklamayın. Çünkü ilk kez tadan herkes de bu şaşkınlık görülmekte. (bende çok şaşırmıştım) Bu tavsiyeleri size neden yaptığımı soracak olursanız da, bende bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Balgat yılbaşı mekanlarına gelmiştim. Ve eğlenmenin paylaştıkça artacağına inanan bir insanım. Sizde paylaşın hepimizin eğlencesi artsın.