ÇUKURAMBAR BRUNCH MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ÇUKURAMBAR BRUNCH MEKANLARI

Güne keyifli ve sağlık başlamaya ne dersiniz? Hiç tereddüt etmeden gidebileceğiniz ve memnun kalıp mutlu olabileceğiniz tüm alternatif yerler için Çukurambar Brunch Mekanları sizlerin hizmetinizde. Ankara halkı için güvenilir bir hizmet sunmak adına açılmış olan bu sınırsız keyifle ortak olmak herkesin hakkı diye düşünen işletmeciler yardımınıza koşuyor. Acıktığınız an bulabileceğiz, profesyonel ve eğitimli aşçıların bulunduğu, sınırsız hizmet veren lüks ve kaliteli Restoran yerlerinde, denetlenmiş en hijyenik ortamlarda yapılan yemekleri ile adeta size hitap ediyor.
Sağlığınızı sizin kadar düşünen, lüksü ucuzlatan, size önem veren en iyi işletmeciler burada bulunuyor. Verdikleri bu önemi ise size sunmuş oldukları mekânlar ile gösteriyorlar. Sizi mutlu etmenin vermiş olduğu gururu, vermiş oldukları hizmet ve güler yüzlerindeki rahatlık ile görülebiliyor. Ailelere, gençlere, yaşlılara hitap eden yerler olduğu gibi, sadece gençlerin takıldığı, yaşlılarımızın gittiği, ailelerin bulunduğu değişik yerleri de görebiliyoruz. Her yaşa, kültüre ve yaşayış biçimine hitap etmesi ile insanların en uğrak yerleri olmaya adeta hak kazanıyor.

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Dafne Hotel

Balgat

Dafne Hotel, Ankara'nın yükselen değeri olmaya devam eden semtlerinden Balgat'ta yer almaktadır.

Sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacak olan Dafne Hotel single, double, triple ve suit odalar olmak üzere 72 oda 155 yatak kapasitelidir. Tüm odalarımız için aile konseptini benimseyen Dafne Hotel, klima, özel kasa, mini bar, saç kurutma makinesi, telefon ve 24 saat sıcak su hizmetleriyle sizleri evinizdeymiş gibi rahat hissettirmeyi amaçlamaktadır.

Toplantı, eğitim ve seminer gibi organizasyonlarınıza hitap edecek İbah Salonu ( 60 kişi ) Puis Salonu ( 80 kişi ) ve çok amaçlı 350 kişilik salonlarımız ve ekipmanları ile hizmetinizdedir.

Düğün, nişan, kına gibi özel günlerinizde sizlere hizmet verecek olan 350 kişilik balo salonumuz ve 150 kişilik çok amaçlı restaurantımız ve 80 kişilik kır bahçemiz kaliteli personeli ve profesyonel mutfağımız ile anılarınızı süsleyecektir.
devamını oku...
Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-AnkaraYorgunluğunuzu atmak istediğiniz zaman Cafe olanağını rahatlıkla bulabilir, bir kahve molasında kendinizi özel hissetmenin verdiği mutluluk ile yudumlarınızı gönül rahatlığı ve keyifli bir şekilde içebilirsiniz. Cüzdanınıza ve kalbinize en uygun gözde ve elit mekânların verdiği mükemmel hazza şahit olmak sizi mutlu ettiği gibi, Mekan arama sıkıntısı çekmeden rahatlık ile istediğiniz alternatifleri burada rahatlıkla görebilirsiniz.

Çocuk parkurunda oynayan çocuklarını keyifle izleyen müşterilerin yüzlerinde oluşan tebessümü görme imkânını başka mekânlarda görmenin mümkün olmayacağını anlarsınız. Her açıdan mükemmeliyetçi olan bu mekânlar, özenle seçmiş oldukları başarılı ve anlayışlı çalışanları tarafından insanların isteklerine en saygın şekilde cevap veriyorlar.

Genellikle akşam ve gece aktif olan Bar Pup mekânları, sigara kullanan ve kullanmayanlara göre dizayn edilip, müşterilere istedikleri olanakları hizmetine sunmayı başarı ile elde ediyor. Alkolün fiyatının, başka mekânlardaki alkol fiyatına nispeten daha çok müşterilerin memnun olabileceği şekilde olması, buraya olan güven ve rağbetin artmasına sebep oluyor. Meyhane geleneğimizi de yabana atmayan bu işletmeler, her isteyene bölümler halinde ayırdıkları kısımlarda, kişilerin farklı tarz ve ilgilerine göre düzenlemeler yapıp hizmetlerine sunuyorlar.

Nezih bir semt, modern yapılar, çeşitli aktiviteler ve doğal bir çevre içerisinde olan bu yerlere gidip, kendinizi ödüllendirmek için neden ve neyi bekliyorsunuz?