KIZILAY BRASSERIE

blog yazısı ekle !

KIZILAY BRASSERIE

Bugün hemen hemen Kızılay'ın her noktasında brasserieleri bulmanız mümkündür. O da ne demeyin. Bildiğiniz, her zaman girip bir şeyler yerken biranızı içtiğiniz, aynı zamanda gülüp eğlendiğiniz ve sizin genellikle cafe dediğiniz mekanların Fransızca adına deniliyor brasserie diye.
Genç yoğunluk neredeyse hizmet kalitesi oradadır görüşünü benimseyen bu işletmelerde hem oldukça lezzetli ve çeşitli yiyecekler bulabilir hem de uygun fiyatlara bira içme imkanına sahip olabilirsiniz. Tercih tabi ki de sizin.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A


Günün yorgunluğunu atıp iyi bir akşama yelken açmak istiyorsanız, özlediğiniz dostlarınızla aynı masa başında toplanıp anılarınızı tazeleyecekseniz, sevgilinizle oturup gününüzü değerlendirecekseniz ya da baba-oğul, baba-kız hem bir şeyler yiyelim hem de biraz içelim diyorsanız işte bu mekanlar tam size göre diyebiliriz.

Genellikle Kocatepe'den aşağı doğru inerken görebileceğiniz bu işletmeler Konur sokak, Yüksel caddesi, Karanfil Sokak ve Sakarya caddelerini dolanıp Atatürk bulvarına doğru uzanır. Yani neresi size daha uygunsa keyfinizi orada sürdürebilmeniz mümkündür.

Kafanıza takılanları, yaşadığınız olumsuzlukları, kem gözleri, kötü sözleri bir kenara bırakın ve Kızılay'daki brasserielere gidip gününüzün keyfini çıkarın.