KIZILAY BRASSERIE

blog yazısı ekle !

KIZILAY BRASSERIE

Bugün hemen hemen Kızılay'ın her noktasında brasserieleri bulmanız mümkündür. O da ne demeyin. Bildiğiniz, her zaman girip bir şeyler yerken biranızı içtiğiniz, aynı zamanda gülüp eğlendiğiniz ve sizin genellikle cafe dediğiniz mekanların Fransızca adına deniliyor brasserie diye.
Genç yoğunluk neredeyse hizmet kalitesi oradadır görüşünü benimseyen bu işletmelerde hem oldukça lezzetli ve çeşitli yiyecekler bulabilir hem de uygun fiyatlara bira içme imkanına sahip olabilirsiniz. Tercih tabi ki de sizin.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Günün yorgunluğunu atıp iyi bir akşama yelken açmak istiyorsanız, özlediğiniz dostlarınızla aynı masa başında toplanıp anılarınızı tazeleyecekseniz, sevgilinizle oturup gününüzü değerlendirecekseniz ya da baba-oğul, baba-kız hem bir şeyler yiyelim hem de biraz içelim diyorsanız işte bu mekanlar tam size göre diyebiliriz.

Genellikle Kocatepe'den aşağı doğru inerken görebileceğiniz bu işletmeler Konur sokak, Yüksel caddesi, Karanfil Sokak ve Sakarya caddelerini dolanıp Atatürk bulvarına doğru uzanır. Yani neresi size daha uygunsa keyfinizi orada sürdürebilmeniz mümkündür.

Kafanıza takılanları, yaşadığınız olumsuzlukları, kem gözleri, kötü sözleri bir kenara bırakın ve Kızılay'daki brasserielere gidip gününüzün keyfini çıkarın.