BİLARDO SPORU

blog yazısı ekle !

BİLARDO SPORU

Ankara ülkemizin başkenti ve en büyük şehirlerinden biri olduğu için hemen her türlü aktiviteyi yapmak için gereken olanakları sunabiliyor. Örneğin fasıl yapan çok sayıda mekân bulabilirsiniz. Ya da yabancı müzikten hoşlanıyor ya da dans etmeyi seviyorsanız club olarak adlandırılan işletmelerden de çok sayıda var. Ama bugün daha farklı bir eğlence türünden bahsedeceğiz.Bilardo özellikle son 20 yılda alt yapısı gelişen ve daha kalabalık bir kitleye hitap etmeye başlayan bir eğlence türü. Tabi bilardoyu eğlence olarak nitelendirdiğimiz için kızanlar olacaktır. Çünkü bilardo bir spor olarak kabul ediliyor, ilgili işletmeler ya da kuruluşlar bu yönde faaliyet gösteriyor. Bilardo federasyonu ve bilardo için önemli olan kabul edilen kişiler bilardonun bir cafe eğlencesi olarak anılmaktan çok spor olarak kabul edilmesi için çok çaba gösterdiler. Ankara gibi büyük şehirlerimizde yapılan çeşitli organizasyonlar (uluslararası ya da yerel) ile bu algıyı yerleştirmeye çalıştılar.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Kraz Cafe

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2818. Sokak No:9 G-2 Çayyolu - Ankara

Sote Meyhane

Ümitköy

Sote Meyhane - yakından takip edebileceğiniz İnstagram adresimiz - @sotemeyhane

Sote Meyhane Ümitköy Mutlukent villalarında yer almaktadır. 3 katlı butik bir meyhane olup hem ön tarafında hem de arka tarafında balkonu bulunmaktadır.

Tabi ki ayrıca serinleyebileceğiniz ve ailenizle çok rahat edebileceğiniz nezih ve havadar bir bahçeye Sahiptir. Her çarşamba Cuma ve Cumartesi günü fasıl ekibimiz sizlerle olacaktır.

Mezelerimizin güzelliğinden de söz etmemek olmaz tabi ki... Akdeniz yeşillikleri ve kaliteli ana yemeklerle masanız ve mideniz bayram edecektir. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz :)
devamını oku...
Adres: Mutlukent Mah 1946. Sokak No:11 (Galeria Yanı) Ümitköy - Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Bilardo bir spor ve eğlence olarak kabul edilse de dünyada çok fazla takipçisi, meraklısı olan bir dal. Yurt dışında bar gibi ortamlarda bile bilardo masası olduğunu görmek mümkün. Hatta bazı restoran sahipleri bile beklemede olan müşterileri ya da sürekli müşterileri için iş yerlerine bilardo masası koyuyorlar. Ülkemiz meyhane ortamında bilardo masası bulamayabilirsiniz ancak çok sayıda bilardo salonu faaliyette. Ya da restaurant olarak adlandırılan ama üyelik sistemi ile faaliyet gösteren iş yerlerinde de bilardo masaları görmeye başladık. Ankara gibi büyük şehirlerimizde bu tip olanaklardan faydalanmak mümkün.

Ankara ya da diğer büyük şehirlerimizde ise çok sayıda ve federasyona bağlı olarak faaliyet gösteren, spor salonu olarak geçen bilardo salonları var. Bu tip bir mekân bilardonun spor olarak yayılması, gelişmesi için önem arz eden bir yer oluyor. Buralarda tercih edilen bilardo oyunu tipleri farklı olabiliyor. Bilardo temelde cepli(delikli) ve cepsiz(deliksiz) olarak oynanan bir oyun. Spor salonları ya da işletmeler üç top olarak adlandırılan deliksiz bilardoya ya da Amerikan bilardo olarak adlandırılan delikli bilardoya yoğunlaşabiliyor. Bu bilardo türlerinin de kendi alt bölümleri, farklı oyun çeşitleri mevcut.

Bilardo oyun olarak başlayan kişiler için bile ilerleyen dönemlerde bir tutku haline dönüşebiliyor ve çoğu kişi bu oyunun spor olarak kabul edildiği, turnuvaların düzenlendiği mekânlara geçiş yapıyorlar. Özellikle Ankara ya da diğer büyük şehirlerde sürekli olarak yenilenen turnuvalara katılmak, kendinizi denemek mümkün oluyor