BİLARDO SPORU

blog yazısı ekle !

BİLARDO SPORU

Ankara ülkemizin başkenti ve en büyük şehirlerinden biri olduğu için hemen her türlü aktiviteyi yapmak için gereken olanakları sunabiliyor. Örneğin fasıl yapan çok sayıda mekân bulabilirsiniz. Ya da yabancı müzikten hoşlanıyor ya da dans etmeyi seviyorsanız club olarak adlandırılan işletmelerden de çok sayıda var. Ama bugün daha farklı bir eğlence türünden bahsedeceğiz.Bilardo özellikle son 20 yılda alt yapısı gelişen ve daha kalabalık bir kitleye hitap etmeye başlayan bir eğlence türü. Tabi bilardoyu eğlence olarak nitelendirdiğimiz için kızanlar olacaktır. Çünkü bilardo bir spor olarak kabul ediliyor, ilgili işletmeler ya da kuruluşlar bu yönde faaliyet gösteriyor. Bilardo federasyonu ve bilardo için önemli olan kabul edilen kişiler bilardonun bir cafe eğlencesi olarak anılmaktan çok spor olarak kabul edilmesi için çok çaba gösterdiler. Ankara gibi büyük şehirlerimizde yapılan çeşitli organizasyonlar (uluslararası ya da yerel) ile bu algıyı yerleştirmeye çalıştılar.

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

ZENGİN İÇERİKLİ SERPME KAHVALTI İÇERİKLERİdevamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara

Kraz Cafe

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2818. Sokak No:9 G-2 Çayyolu - Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Kolektif Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergis Sokak No:7/2-3 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü-Ankara


Bilardo bir spor ve eğlence olarak kabul edilse de dünyada çok fazla takipçisi, meraklısı olan bir dal. Yurt dışında bar gibi ortamlarda bile bilardo masası olduğunu görmek mümkün. Hatta bazı restoran sahipleri bile beklemede olan müşterileri ya da sürekli müşterileri için iş yerlerine bilardo masası koyuyorlar. Ülkemiz meyhane ortamında bilardo masası bulamayabilirsiniz ancak çok sayıda bilardo salonu faaliyette. Ya da restaurant olarak adlandırılan ama üyelik sistemi ile faaliyet gösteren iş yerlerinde de bilardo masaları görmeye başladık. Ankara gibi büyük şehirlerimizde bu tip olanaklardan faydalanmak mümkün.

Ankara ya da diğer büyük şehirlerimizde ise çok sayıda ve federasyona bağlı olarak faaliyet gösteren, spor salonu olarak geçen bilardo salonları var. Bu tip bir mekân bilardonun spor olarak yayılması, gelişmesi için önem arz eden bir yer oluyor. Buralarda tercih edilen bilardo oyunu tipleri farklı olabiliyor. Bilardo temelde cepli(delikli) ve cepsiz(deliksiz) olarak oynanan bir oyun. Spor salonları ya da işletmeler üç top olarak adlandırılan deliksiz bilardoya ya da Amerikan bilardo olarak adlandırılan delikli bilardoya yoğunlaşabiliyor. Bu bilardo türlerinin de kendi alt bölümleri, farklı oyun çeşitleri mevcut.

Bilardo oyun olarak başlayan kişiler için bile ilerleyen dönemlerde bir tutku haline dönüşebiliyor ve çoğu kişi bu oyunun spor olarak kabul edildiği, turnuvaların düzenlendiği mekânlara geçiş yapıyorlar. Özellikle Ankara ya da diğer büyük şehirlerde sürekli olarak yenilenen turnuvalara katılmak, kendinizi denemek mümkün oluyor