DİKMEN DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

DİKMEN DÖNERCİ

Dikmen Nerede?

Dikmen, Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı caddelerden biridir. Ankara'nın en merkezi yerlerine çok yakın olan Dikmen son derece canlı ve kalabalık bir caddedir. Herkese hitap eden yerlerden biri olan Dikmen, Ankara'da olan herkesin muhakkak uğradığı yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Keyifli bir vakit geçirmek için en ideal yerler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun yanı sıra kaliteli ve leziz yemekler yemek içinde son derece uygun mekanlara sahip bir yerdir Dikmen.

En Lezzetli Dönerin Sırrı Nedir?

Dikmen, Ankara için son derece önemli bir konuma sahiptir. Hal böyle olunca da yemek yenilecek mekanların varlığı da büyük önem taşır. İşte tam da bu sebeple dönerciler yemek denildiği zaman ilk olarak akıllara gelen mekanlardır. Fakat günümüzde sayıları hızla artan dönerciler insanların akıllarında soru işaretlerine sebep olmaktadır. Bu sorulardan biri de hiç şüphesiz en lezzetli döneri anlamanın sırları nelerdir? Olacaktır.

Alına bakılırsa bu soruyu açıklayan birçok cevap vardır. Ama bunlardan en belirgin olanı dönerin pişirildiği ocaktır. Yani eti yarı pişmiş, yarı ütmüş olan LPG ocakları yerine odun ateşinin kullanıldığı döner ocaklarında pişirilmesi en lezzetli döneri yemenizi sağlayacaktır. Bunun haricinde bir diğer önemli konu ise döner yiyeceğiniz yerin Ankara'nın kaliteli mekanlarından biri olmasına dikkat etmenizdir.

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Dafne Hotel

Balgat

Dafne Hotel, Ankara'nın yükselen değeri olmaya devam eden semtlerinden Balgat'ta yer almaktadır.

Sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacak olan Dafne Hotel single, double, triple ve suit odalar olmak üzere 72 oda 155 yatak kapasitelidir. Tüm odalarımız için aile konseptini benimseyen Dafne Hotel, klima, özel kasa, mini bar, saç kurutma makinesi, telefon ve 24 saat sıcak su hizmetleriyle sizleri evinizdeymiş gibi rahat hissettirmeyi amaçlamaktadır.

Toplantı, eğitim ve seminer gibi organizasyonlarınıza hitap edecek İbah Salonu ( 60 kişi ) Puis Salonu ( 80 kişi ) ve çok amaçlı 350 kişilik salonlarımız ve ekipmanları ile hizmetinizdedir.

Düğün, nişan, kına gibi özel günlerinizde sizlere hizmet verecek olan 350 kişilik balo salonumuz ve 150 kişilik çok amaçlı restaurantımız ve 80 kişilik kır bahçemiz kaliteli personeli ve profesyonel mutfağımız ile anılarınızı süsleyecektir.
devamını oku...
Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Dikmen'de Döner Hangi Dönercide Yenir?

Dikmen, Ankara'nın en merkezi bölgelerinden birinde Çankaya'da yer almaktadır. Hal böyle olunca da her gün yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen yerlerden biri olmuştur. Bu sebeple de dönercilerin sayısı da bir hayli fazladır. Hal böyle olunca Dikmen'de döner hangi dönercide yenir? sorusunu akıllara getirmektedir.

Dikmen'de birçok kaliteli ve hijyenik dönerci bulunmaktadır. Ama bu mekanların tespiti de bir hayli önemlidir. Bu sebeple iyi bir mekân önerisi isterseniz internet sitemizden Dikmen Dönerci mekanlarına bakarak size en uygun olan mekânı tercih ederek gönül rahatlığıyla dönerinizi yiyebilirsiniz.

Nezih Dönerciler ve Aile Ortamı

Döner yemeye bir dönerciye geldiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şey nitekim o mekânın temiz ve hijyenik olmasıdır. Bunun haricinde kaliteli ve lezzetli bir döner yapabildiği gibi profesyonel düzeyde bir hizmet sunması da olması gerekenlerden sadece birkaçıdır. İşte tüm bunların yanı sıra bir de mekânın nezih bir mekân olması ve ail e ortamının da bulunması son derece önemlidir.

Artık günümüzde mekanlar ailelerin de gelebileceği ve zaman geçirebileceği yerler olarak dizayn edilmektedir. Özellikle restoranlar, lokantalar ve dönerciler gibi mekanlar da aile ortamı ve nezih bir mekân olması çok önemlidir. Bu birçok aile için olmazsa olmazlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tabi bu hizmetlere ek olarak zengin bir menü ve dönerin yanına sunulan mezelerde müşterilerin memnun olması için gereken başlıca gereksinimler arasında yer almaktadır.

Herkese afiyet olsun…