ANKARADA MAÇ İZLENEBİLECEK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARADA MAÇ İZLENEBİLECEK MEKANLAR

Makalenin kaleme alınış amacı konu başlığından da rahatlıkla anlaşılacağı üzere Ankarada maç izlenebilecek mekanlar hakkında birtakım bilgileri aktarmaktır. Günümüzde kafe ve restoran gibi işletmelerin popüler hale getirdikleri DSMART ve Lig TV popülaritesi hızla artmakta ve bu artış gitgide ilerlemeye devam etmektedir. İnsanlar bu sayede paket alımı yapmadan hem lig maçlarını hem de Avrupa takımlarının mücadelelerini izleme olanağına kavuşmuş olmaktadırlar.

Bu sayede hem aylık olarak yüklü miktarda para verme zahmetinden kurtulmuş olmakta hem de diğer insanlarla birlikte olmanın verdiği sinerji halinde bir atmosferle maçların keyfini yaşamaktadırlar. Özellikle şampiyonluğa çok az haftaların kalmasıyla sokaklara kadar taşınan bu yerler insanların mücadele, heyecan gibi tutkularını da ön plana çıkararak onların daha hırslı, kararlı olmalarına yol açmaktadır. İşte bu açıdan da sözü edilen yerler Ankarada maç izlenebilecek mekanlar günden güne artış göstermeye devam etmektedir. İşte bu nedenle de bu yerlerin kafe işletmenleri tarafından günden güne artırılarak yaygınlaştırılması elzem bir durum olarak karşımızda durmaktadır.

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara


Buna benzer mekânları başkent Ankara içerisinde daha çok insanların sosyalleştikleri yerlerde görmek mümkün olmaktadır. Bu yerler insanların diğer insanlarla kaynaşarak vakitlerini geçirmelerini sağlamakta ve bu sayede yeni bir sosyalleşme ortamı oluşturulmuş olmaktadır. Birçok futbol takımının kritik maçlarını izlemeye olanak tanıyan Ankarada maç izlenebilecek mekanlar özellikle Tunalı caddesindeki kafelerde birbirinden sayısız örnekleriyle karşımıza çıkmış bulunmaktadır. Ülkemizde futbola olan tutkunun günden güne artmasıyla bu yerlerin de artış göstermesi aslında paralel olarak ilerleyen bir süreç olarak karşımızda duran bir olgudur.

İşte bundan ötürü bu mekânların yaygınlık kazanması amacıyla kafe sahipleri mekânlarına hemen Lig TV ve DSMART aboneliği yaptırmış olarak müşterilerine tribünde olmuşçasına futbol izleme keyfini sunmaktadır. İşte bu nedenle de bu yerler son zamanlarda adeta moda haline gelerek hemen hemen her yaş grubundan insanın buluşup maç izledikleri Ankara'da maç izlenebilecek mekânlar arasında bulunmaktadırlar. Buradaki kafe sahipleri de söz konusu Lig TV ve DSMART şirketleriyle yaptığı anlaşma sonrasında gelen müşterilerine belli bir ücret karşılığı bu yayını izletmektedirler.