ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ - 2

blog yazısı ekle !

ANKARA SEVGİLİLER GÜNÜ - 2

Ankara'da Sevgili Olmak

Soluğun kesilircesine heyecandan ölmek üzeresindir. Muhtemelen Kızılay'da bir kitap evinin önünde O'nu bekliyorsundur. Sen heyecandan titrerken Ankara'nın Şubat soğuğu da yüzüne tokat gibi çarpıyor, heyecanını sabırsızlığa çeviriyordur.

Ankara'daki mekanların Sevgililer Günü Programları için tıklayın
Ankara Sevgililer Günü

O geldiğinde acaba nereye götürsem, nasıl dursam, ne söylesem, O'nu nasıl güldürsem gibi sorular aklını kemirirken o kalabalık hiç bitmeyecek o hiç gelmeyecek zannetmenin korkusunu da yaşarsın. Arada bir saatine bakar, dakikaları sayar, hadi artık geçsin zaman diye yakınırsın içinden.

Derken bir anda içini ısıtan o gülümseme Kızılay kalabalığının arkasından sıyrılarak, bütün fluluklar içinde en net haliyle sana doğru yaklaşmaya başlar. İşte O zaman ne Ankara'nın soğuğu kalır içinde, ne heyecandan titreme. Bir anda için ılık ılık olmuştur sevdiceğinin yüzünü gördüğünde.

Ankara'da sevgililer gününde 1 saat kadar Kızılay'da kalsanız bu manzarayla onlarca kez karşılaşırsınız. Şubat soğuğunda hava her ne kadar eksi 10 dereceleri gösteriyor olsa da Ankaralı sevgililere hiç bir engel oluşturmaz. Çünkü onlar açık hava da kalsalar bile el ele tutuştuklarında hiç bitmeyen bir sıcaklıkla birbirlerini ısıtırlar.