OTEL DÜĞÜNLERİ

blog yazısı ekle !

OTEL DÜĞÜNLERİ

Düğün, hayatını birleştiren çiftlerin en önemli anını sevdikleriyle, dostlarıyla paylaştığı anıdır. Çiftler, yaşamlarının en önemli saatlerini geçirecekleri düğünün kusursuz olması için imkânları ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışır. Otel düğünlerinin en önemli avantajı evlenecek çiftin ve uzaktan gelen konuklarının geceyi bulundukları mekânda geçirebilmesidir. Geç saatlere kadar süren eğlence ve yorgunluğun ardından geri dönüşler her zaman güç olur. Otel düğlerin de en güzel taraf konaklama sorununun olmaması gerek. Otelde yapılan düğünlerde tüm konuklar dilediği gibi iddialı ünlerindegiyinebilir.
Gelin ise ortama uygun gösterişli bir gelinlik ve bunu tamamlayacak saç modeli yaptırabilir. Sutyen yakalar ve drapeler ile hareketlenen üstler gelinliğe ayrı bir hava katar. Swarovskilerle, kristal taşlarla, inci ya da cam boncuklarla bezenerek gösterişli bir güzellik sergileyen gelinliği tamamlayacak ince topuklu, bantlı ayakkabılar ortama oldukça uygundur. Gelinlikle aynı kumaştan yapılan el buketi incilerle ve kurdelelerle süslenebilir. Ankara'da birçok otelin balo salonları harika bir düğün için oldukça elverişlidir. Ayrıca bütçenize uygun zengin mönü seçenekleri ile konuklarınıza çeşitli ikramlarda da bulunabilirsiniz.

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA


Otellerde düğün yapan çiftler, otelin balayı odasını kiralayabilir ve böylece nerede balayı yapacağız diye uzun uzun düşünmelerine gerek kalmaz. Ayrıca otelin balayı çiftlerine çeşitli ikramlarından ve sürprizlerinde de faydalanabilir. Ankara'da balayı çiftlerine özel indirimler, mönüler uygulayan oteller mevcuttur. Otel düğünlerinin bir avantajı da servisin deneyimli eller tarafından yapılması, fotoğraf ve video çekim hizmetlerinin verilmesidir. Böylece bu en tatlı telaşların yaşandığı günlerde bir de fotoğraf stüdyosu aramakla zaman kaybı yaşamazsınız.

Ankara'da düğünler için özel olarak hazırlanmış otel sayısında var olan artış sayesinde kendi isteklerinizi karşılayacak tarzdaki düğün mekanlarını çok daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Ancak bu konuda dikkatli bir çalışma yapmanız gerekiyor. Çünkü oteller özellikle de düğün sezonları açıldığı zaman neredeyse her hafta tamamen dolu oluyor. Ayrıca bu dönemde fiyatlarda ciddi bir artış söz konusu. Çiftlerin uygun fiyatlara otel bulması için düğünden en az 7 ay öncesinde rezervasyon işlemlerini yaptırması gerekmekte.