FASIL MEKANLARI - FASIL NASIL YAPILIR?

blog yazısı ekle !

FASIL MEKANLARI - FASIL NASIL YAPILIR?

FASIL MEKANLARI - FASIL NASIL YAPILIR?

Her daim özlenen müzik ziyafeti olan fasıl, yanınızda sevdikleriniz ve yudumlayacağınız içeceğiniz ve canlı performansla keyfine doyum olmaz. En iyi fasıl gruplarını bulabileceğiniz Ankara'da oldukça fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Bir konser icrasında şarkıları tek tek okumak, ara nağmeleri çalmak ve varsa bir koda çalıp bitirmek ve sonra başka bir şarkıya başlamak icra açısından rahat olmasına rağmen, fasıl icrasını farklı kılan ve en büyük özelliğini oluşturan nokta, şarkıların arasındaki geçişleri sağlamaktır. Bir fasıl icrasında en önemli özellik, devamlılık ve beraber söylemenin getirdiği coşkudur. Fasılda eserler hiç ara verilmeden birbiri ardına belli ara nağmeler ve bazı bağlantı ölçüleriyle başlanarak okunur.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl MekanlarıFasıl, ilk çıkış noktasından bu güne kadar birçok evreden geçmiş ve günümüzde de varlığını sürdürmektedir. Genellikle kafasını boşaltmak, iki lafın belini kırmak ve mekanın eşsiz lezzetlerini tatmak için fasıl dinlemek bir nevi terapi etkisi de yapıyor denilebilir. Bir şarkıdan diğerine geçerken kullanılan ara bağlar gibi fasıl ortamını dinleyen kişiler de coşku seline kapılarak farklı ve coşkulu duygulara geçiş yaparak müziğin ritmine ayak uydurarak ortamın tadını çıkarır. Fasıl esnasında kullanılan enstrümantaller de çok önemlidir. Telli, vurmalı ve üflemeli çalgılar ile yüreğinize dokunan bir ses harika bir gecenin en önemli argümanlarıdır.

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara


Burada önemli olan noktaların başında çalgıları doğru kullanmak geliyor. Çünkü pek çok grupta yaşanılan en büyük sorunlardan bir tanesi de arasındaki uyumsuzluk oluyor. Öyle ki insanlar bu grupları dinledikleri zaman arada ortaya çıkan ve kendilerini rahatsız eden sesleri duyabiliyorlar. Dolayısıyla kaliteli bir fasıl müziğinde kesinlikle böylesi bir durumun meydana gelmemesi ve daha ilk saniyeden insanları kendine çekmesi gerekiyor. Mekanda çalınacak şarkıların belirli bir sayısı vardır ve genel olarak bu şarkıların arasında çok fazla vakit geçmez. Siz bir şarkıyı dinlerken diğer şarkıya nasıl geçeceğinizi anlayamayacaksınız. Bu kadar fazla gerekliliğin ortasında kaliteli fasıl müziklerini nereden bulacağınızı düşünüyor ancak bu konuda kararsız kalıyorsanız, çözümünüz de belli.

Ankara'da bulunan mekanlar arasından yapacağınız seçim doğrultusunda kolayca dilediğiniz mekanlar arasından seçimlerinizi yapabileceksiniz.

Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl Mekanları