FASIL MEKANLARI - FASIL NASIL YAPILIR?

blog yazısı ekle !

FASIL MEKANLARI - FASIL NASIL YAPILIR?

FASIL MEKANLARI - FASIL NASIL YAPILIR?

Her daim özlenen müzik ziyafeti olan fasıl, yanınızda sevdikleriniz ve yudumlayacağınız içeceğiniz ve canlı performansla keyfine doyum olmaz. En iyi fasıl gruplarını bulabileceğiniz Ankara'da oldukça fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Bir konser icrasında şarkıları tek tek okumak, ara nağmeleri çalmak ve varsa bir koda çalıp bitirmek ve sonra başka bir şarkıya başlamak icra açısından rahat olmasına rağmen, fasıl icrasını farklı kılan ve en büyük özelliğini oluşturan nokta, şarkıların arasındaki geçişleri sağlamaktır. Bir fasıl icrasında en önemli özellik, devamlılık ve beraber söylemenin getirdiği coşkudur. Fasılda eserler hiç ara verilmeden birbiri ardına belli ara nağmeler ve bazı bağlantı ölçüleriyle başlanarak okunur.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl MekanlarıFasıl, ilk çıkış noktasından bu güne kadar birçok evreden geçmiş ve günümüzde de varlığını sürdürmektedir. Genellikle kafasını boşaltmak, iki lafın belini kırmak ve mekanın eşsiz lezzetlerini tatmak için fasıl dinlemek bir nevi terapi etkisi de yapıyor denilebilir. Bir şarkıdan diğerine geçerken kullanılan ara bağlar gibi fasıl ortamını dinleyen kişiler de coşku seline kapılarak farklı ve coşkulu duygulara geçiş yaparak müziğin ritmine ayak uydurarak ortamın tadını çıkarır. Fasıl esnasında kullanılan enstrümantaller de çok önemlidir. Telli, vurmalı ve üflemeli çalgılar ile yüreğinize dokunan bir ses harika bir gecenin en önemli argümanlarıdır.

Rakıcı Ümitköy

Ümitköy

devamını oku... Adres: Galerya AVM Ümitköy - Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

ASSOS RESTORAN EGE ESİNTİLERİNİ ANKARADA TATTIRA BİLMEK İÇİN ÜRÜN İÇERİKLERİ VE BALIK ÇEŞİTLERİNİN BİR ÇOĞUNU EGE SAHİLLERİNDEN GETİRTMEKTEDİR ANKARADA 2011 YILINDAN BU TARAFA HİZMET VERMEKTEYİZ RESTORANIMIZDA MEVSİME ÖZEL BALIK VE MEZE ÇEŞİTLERİ BULUNMAKTADIR DENİZ MAHSULLERİNİN ÖZEL ARA SICAKLARI VE MEZELERİ ÖZENLE USTALARIMIZ TARAFINDAN HAZIRLANMAKTADIR RESTORANIMIZ DA AYNI ZAMAN DA SALATA ÇEŞİTLERİ VE ÖZEL MASADA YAPILMAKTA OLAN LEVREK MARİN TAVA BALIKLARI VE IZGARA BALIKLAR BULUNMAKTADIR İSTEĞE ÖZEL MÜŞTERİLERİMİZİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA BALIK BUĞULAMA DA YAPILMAKTADIR RESTORANIMIZDA ALKOL SERVİSİ YAPILMAKTADIR ÇARŞAMBA CUMA CUMARTESİ CANLI MÜZİK DİĞER GÜNLERDE FASIL EKİBİMİZ MÜŞTERİLERİMİZE MÜZİK ZİYAFETİ VERMEKTEDİR RESTORANIMIZ HAFTANIN 7 GÜNÜ FALİYET GÖSTERMEKTEDİR ÖZEL VALE HİZMETİMİZ VE OTO PARKIMIZ MEVCUTTURdevamını oku... Adres: Aşkabat Cad. (Eski 7. cadde) No: 46/8 Bahçelievler-Ankara

Meşrep Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Cad. 3316. sokak Terra Site 2 / 12 Çayyolu - Ankara

Gırgıriye Meyhane

Çayyolu

Gırgıriye Yeni Nesil Eğlence...
Dj Performance, Türkçe Pop Remix...
Meze&Rakı, Balık ve Izgara Et Çeşitleri...
Aperatifler & Kokteyl Bar...Eğlencenin Yeni adı Gırgıriye...Bol Neşe, Bol Gırgır ve Eğlence...
Açık ve Kapalı Alan Gırgıriye'de...

devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. Alacaatlı Cad. 3316. Sokak Terra Sitesi C Blok No: 2 - 1 Çayyolu - Ankara

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara


Burada önemli olan noktaların başında çalgıları doğru kullanmak geliyor. Çünkü pek çok grupta yaşanılan en büyük sorunlardan bir tanesi de arasındaki uyumsuzluk oluyor. Öyle ki insanlar bu grupları dinledikleri zaman arada ortaya çıkan ve kendilerini rahatsız eden sesleri duyabiliyorlar. Dolayısıyla kaliteli bir fasıl müziğinde kesinlikle böylesi bir durumun meydana gelmemesi ve daha ilk saniyeden insanları kendine çekmesi gerekiyor. Mekanda çalınacak şarkıların belirli bir sayısı vardır ve genel olarak bu şarkıların arasında çok fazla vakit geçmez. Siz bir şarkıyı dinlerken diğer şarkıya nasıl geçeceğinizi anlayamayacaksınız. Bu kadar fazla gerekliliğin ortasında kaliteli fasıl müziklerini nereden bulacağınızı düşünüyor ancak bu konuda kararsız kalıyorsanız, çözümünüz de belli.

Ankara'da bulunan mekanlar arasından yapacağınız seçim doğrultusunda kolayca dilediğiniz mekanlar arasından seçimlerinizi yapabileceksiniz.

Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara FasılAnkara Fasıl Mekanları