ALKOLLÜ İÇECEKLERİN ADRESİ

blog yazısı ekle !

ALKOLLÜ İÇECEKLERİN ADRESİ

Alkollü içecekler günümüzde kişilerin eğlenceli, üzüntülü veya normal sıradan bir günde içmiş oldukları içecek türleridir. Alkollü içeceklerin günümüzde kullanılmasının artması ile hemen hemen her yerde ve her zaman içilmektedir. Alkollü içecekler günümüzde tüm Ankara ve daha diğer il ve ilçelerde bulunmakta ve tüketilmektedir.Alkollü içeceklerin tüketildiği alanlara ve tüketilme nedenlerine bakıldığı zaman oldukça fazla çeşit bulunmaktadır. Alkollü içeceklerin bulunduğu alanlardan biri olan restaurantlar daha çok yemek eşliğinde tüketilen alkollerin bulunduğu alanlardır. Bu alanlar daha çok sevgililer günü, doğum günü, nişan gibi özel günlerde tercih edilmektedir. Bu alanlarda alkol türü olarak da daha çok şampanya, şarap gibi alkol türleri tercih edilmektedir.

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Barba Piru Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1546. Sokak No:10 Ümitköy - Ankara

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

90'Lar (Doksanlar)

GOP

Özlediğiniz yıllar geri geldi...

Kasetle kalem arasındaki bağlantıyı bilen herkese artık yaşlandın diyorlar.

HAYIR...

Yaşlanmadık.

Birçoğumuzun en çok eğlendiği yıllar 90'larla yeniden hayatımızda.90'larla ilgili özlem duyduğunuz ne varsa karşılaşacağınız, o yılların en ünlü şarkılarını dinleyeceğiniz, sizi geçmişe götürecek, anılarınızı depreştirecek herşey için 90'larda buluşuyoruz....

devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/A G.O.P.-ANKARA

Fiz Meyhane

Ümitköy

Mekanımız şık ama mütevazı dekorasyonu ile gözünüze hitap ederken, nefis soğuk mezelerimiz, güveçte sıcak yemeklerimiz ile damak tadınıza da hitap ediyoruz.

Keyifli rakı masalarının, birer kadeh şarabın yanında edilen hoş muhabbetlerin veya eğlenceli bira toplantılarının Ümitköy'deki adresiyiz.

Sizleri yeşilin içindeki küçük saklı bahçemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Gelin, ailemizin bir parçası olun.

Not: Mekanımızda Pazar hariç her gün 20.00 - 00.00 saatleri arasında Fasıl yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara


Bir diğer alkollü içeceklerin bulunduğu alan olan meyhaneler kişilerin daha çok kötü olduğu durumlarda gittikleri ve alkol türü olarak da daha çok rakının tercih edildiği yerlerden biridir. Meyhaneler günümüzde Ankara, İstanbul ve daha birçok kentte bulunmaktadır.

Alkollü içeceklerin bulunduğu ve daha çok gençlerin tercih ettiği Ankara, İstanbul, Antalya gibi şehirlerde daha çok bulunan alkollü alanlardan biri olan bar, clup gibi alanlarda içkinin oldukça fazla tüketildiği alanlar başında gelmektedir. Bar ve clup gibi alanlar danslı eğlence alanları olduğundan dolayı daha çok eğlenmek amacıyla bu alanlara gidilmektedir. Bar ve cluplerde tüketilen alkollü içeceklere bakıldığı zaman bira, viski şampanya gibi içecekler gelmektedir.

Alkollü içeceklere bakıldığı zaman bira, viski, rakı, cin, şampanya, şarap, votka genel olarak hepsi içinde bulunulan zamanın eğlenceli hale gelmesi için kullanılan içeceklerdir. Alkollü içecekler genel olarak kişide hoş duygular oluşturmakta ve kişiler içinde bulunan zamandan zevk almakta eğlenceleri artırmakta veya üzüntülerini bu alkollü içecekler sayesinde yok etmektedir. Alkollü içeceklerin tüketildiği alanlar meyhane, restaurant veya barın yanında normal sokakta ve evde de tüketilebilir. Ankara alkol keyfi yaşatan bir il olmasının ötesinde gayet modern bir ortamda bu hizmeti sunması ülkemizdeki iller arasında yerini farklı kılmaktadır.