AYRANCI MEYHANE

blog yazısı ekle !

AYRANCI MEYHANE

AYRANCI MEYHANE

Meyhaneler; koyu sohbetlerin yapılıp, derin arkadaşlıkların ve unutulmaz dostlukların kurulduğu mekanlardır. Aslına bakılırsa meyhaneler çok geniş kapsamlı mekanlardır. Her görüşten, her düşünceden insanın geldiği ve sevdikleri ile sohbet edip içeceklerini içip, mezelerini yedikleri yerlerdir. Meyhane kültürü yüzyıllardır kültürümüzde olan ve vazgeçilmez milli keyiflerimizden biri olduğu bir gerçektir. Meyhane denildiği zaman ağırlıklı olarak alkollü içeceklerin bulunduğu ve tüketildiği yerler gelse de aslına her tür içeceğin özellikle alkollü ve alkolsüz olmak üzere her tür içeceğin bulunduğu mekanlardır. Bu sayede dostlarınızla ya da arkadaşlarınızla sohbet ederken ister alkollü içecekle isterseniz de alkolsüz içecekle eşlik edebilir ve keyifli bir zaman geçirme imkanı bulabilirsiniz. Sadece içecekler ile değil keyifli bir yemek yemek için de nezih aile mekanlarıyla birlikte meyhaneler müşterilerine hizmet vermektedir.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara MeyhaneAnkara'daki MeyhanelerMeyhanelerde En Çok Tercih Edilen Alkollü Ve Alkolsüz İçecekler Nelerdir?

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Kuytu Meze Balık

Tunalı

Kuytu aslında tam bir semt meyhanesidir diyebiliriz. Bol müdavimi olan, fonda Türk sanat müziği ve eski 45'likler eşliğinde birbirinizi duyarak sohbet edebileceğiniz şirin, butik bir meyhanedir. Kömür ateşinde pişen balıkların yanı sıra et, ciğer, kuzu kokoreç, İnegöl köfte menüleri de mevcuttur. Muhteşem arasıcakları, günlük olarak çıkan yirmiye yakın soğuk mezeleri ile sunum yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sıcak yaz aylarının vazgeçilmez mekanı Kuytu, açık havada yemek yemenin zevkini sunmaktadır.

Bestekar Sokak'ta ismiyle müsemma Kuytu Meze Balık, "Kuytudayız" sloganı ile hizmet veren, özellikle ara sıcakları ve soğuk mezeleri ile ön planda olan balık restoranında, İnegöl'den getirilen köftenin yanı sıra Balıkesir'den getirilen kuzu kokoreç ve yaprak ciğeri çok konuşulanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm yorumlarda karides köftenin ve levrek sarmanın baş rolde olduğunu görebilirsiniz. Müdavimlerinin bol olduğu, misafirlerinin yorumlarına önem veren tek tek ilgilenip fikirlerini soran şirin bir işletmedir Kuytu.

Ankara'nın ünlü isimlerinin konutlarında özel aşçılığı ve birçok tanınmış otel ve restoranın şefliğini yapmış Yasin Karataş şefimizin salonda tek tek misafirlerle ilgilenme anlarına tanık olunan anlar gecenin en keyifli sohbetlerinin döndüğü anlardır. Erkeğin midesine giden yol için verdiği tarifler birçok yuvayı kurtarmıştır diyebiliriz.

devamını oku...
Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

devamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A


Meyhanelere daha önceden de belirttiğimiz gibi oldukça geniş kapsamlı sohbet mekanlarıdır. Bu sebeple de her tür içeceğin içilebildiği mekanlardır. Peki, ama meyhanelerde en çok hangi tür içecekler tercih edilir? İşte bu sorunun cevabı alkollü ve alkolsüz içecekler olarak iki grupta incelemek gerekir. Çünkü sadece alkollü içecekler içmek için meyhaneler tercih edilmez. İşte en çok tercih edilen birkaç içecek çeşidini şu şekilde sıralayabiliriz;

Alkollü içecekler;

 • Rakı çeşitleri
 • Cin
 • Votka
 • Viski
 • Bira
 • Likör
 • Şarap çeşitleri ve daha birçok yerli ve yabancı alkollü içecekler.
Alkolsüz içecekler;

 • Soda
 • Maden suyu
 • Kola
 • Kahve
 • Türk çayı
 • Meyve suyu
 • Bitki çayları
ve daha birçok çeşit alkolsüz içecekler bulabilmeniz mümkündür.

Ayrancı Meyhane

Ankara'nın yoğun iş gündeminden ve hayatın monotonlaşmasından dolayı daha sıkıcı bir hale gelen gündelik hayatta değişiklikler yapmak insana yaşa zevki verir ve hayata bağlanmanızı sağlar. Ayrıca sevdiklerinizle ve dostlarınızla da belirli aralıklarda buluşmak ve güzel sohbetler etmek insanları birbirine daha da yaklaştırır. Diğer bir yandan zayıflayan aile içi bağların da sohbet ederek ve birbirine zaman ayırarak düzelebileceği bir gerçektir. Bu sebeple ailenize zaman ayırarak onlarla birlikte değişik bir mekana gitmek hem size hem de ailenize oldukça iyi gelecektir. İşte tam da bu konuda akıllara meyhaneler gelmektedir. Ama aile için her meyhane uygun olamayabiliyor. Meyhaneler artık daha nezih ve aile ortamına uygun hale geldiğinden daha öncede bahsetmiştik. Bu sayede ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte gönül rahatlığıyla Ayrancı'da bir meyhaneye giderek gönlünüzce doyasıya eğlenebilirsiniz. Ayrıca Ankara'nın ve Çankaya'nın eşsiz güzelliği karşısında sohbet etmenin keyfi gerçekten çok başka olduğunu da belirtelim. Ayrıca İnternet sitemizde bulabileceğiniz Ayrancı meyhaneleri için yapılan yorumları ve diğer müşterilerin bu mekanlar hakkında ne düşündüğünü de önceden görerek istediğiniz meyhaneye gitme imkanı da bulabilirsiniz. Ailenizle ve sevdiklerinizle hoş sohbetler dileriz.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara MeyhaneAnkara'daki Meyhaneler