AYRANCI KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

AYRANCI KEBAPÇI

Kebap; genelde kuzu ve ya dana atinin en özel bölümlerinin özel işlemlerden sonra kıyma olarak ya da marine edilmiş bonfile şekilde hazırlanmasıyla yapılır. Etin terbiye edilmesi ve yöresel lezzetlere göre kullanılan baharatlar kebabın lezzetini veren ana etmenlerdir. Tabi bu et yemeğinin pişirilmesi de en az eti ve baharatı kadar önemlidir.
Lezzetli Bir Kebap İçin Püf Noktalar Nelerdir?

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi kebap için yöresel baharatların kullanılması etin de yine terbiye edilmesi son derece önemlidir. Bu sebeple lezzetli bir kebap yemek istiyorsanız kesinlikle yöresel baharatların kullanıldığı restoranları ve lokantaları tercih etmelisiniz. Diğer bir yandan kebabın pişirilmesi de oldukça önemlidir. Yani kebabı meşe odunu ateşinde ya da ızgarada pişirilmesi gerekir. En lezzetli kebabı bu şekilde yemeniz mümkündür. Diğer bir yandan oldukça ağır pişen kebabı daha hızlı pişirmek için LPG'li ocaklar kullanmaktadır. Bu da kebabın lezzetinin kaybolmasına sebep olmaktadır.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Kuytu Meze Balık

Tunalı

Kuytu aslında tam bir semt meyhanesidir diyebiliriz. Bol müdavimi olan, fonda Türk sanat müziği ve eski 45'likler eşliğinde birbirinizi duyarak sohbet edebileceğiniz şirin, butik bir meyhanedir. Kömür ateşinde pişen balıkların yanı sıra et, ciğer, kuzu kokoreç, İnegöl köfte menüleri de mevcuttur. Muhteşem arasıcakları, günlük olarak çıkan yirmiye yakın soğuk mezeleri ile sunum yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sıcak yaz aylarının vazgeçilmez mekanı Kuytu, açık havada yemek yemenin zevkini sunmaktadır.

Bestekar Sokak'ta ismiyle müsemma Kuytu Meze Balık, "Kuytudayız" sloganı ile hizmet veren, özellikle ara sıcakları ve soğuk mezeleri ile ön planda olan balık restoranında, İnegöl'den getirilen köftenin yanı sıra Balıkesir'den getirilen kuzu kokoreç ve yaprak ciğeri çok konuşulanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm yorumlarda karides köftenin ve levrek sarmanın baş rolde olduğunu görebilirsiniz. Müdavimlerinin bol olduğu, misafirlerinin yorumlarına önem veren tek tek ilgilenip fikirlerini soran şirin bir işletmedir Kuytu.

Ankara'nın ünlü isimlerinin konutlarında özel aşçılığı ve birçok tanınmış otel ve restoranın şefliğini yapmış Yasin Karataş şefimizin salonda tek tek misafirlerle ilgilenme anlarına tanık olunan anlar gecenin en keyifli sohbetlerinin döndüğü anlardır. Erkeğin midesine giden yol için verdiği tarifler birçok yuvayı kurtarmıştır diyebiliriz.

devamını oku...
Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Neden Ayrancı Kebapçı?

Kebap çeşitlerinin yemek kültürümüzde ve her yörenin mutfak kültüründe çok önemli bir yeri vardır. Nitekim Ankara da bütün lezzet kültürlerinin buluştuğu ve birleştiği bi r yer olmuştur. Geçmişten günümüze Ankara her dönemde bu şekilde tüm lezzetlere ev sahipliği yapmış önemli şehirlerimizden biri olmuştur. İşte kebap ve kebap çeşitleri de Ankara'nın vaz geçilmez lezzetlerinden biri olmuştur. Bu özel lezzeti de özel kebapçılar yapabilmektedir. Ankara'da her semtin ve mahallenin ayrı bir önemi vardır fakat Çankaya'nın önemi her zaman Ankara ve Türkiye için ayrı olduğu için buraya gelen misafirlerde, ziyaretçilerde görevlilerde özel olmuştur. Bu sebeple Ayrancı Kebapçılarına büyük bir iş düşmektedir. Nitekim Ankara'nın en iyi kebapçıları Çankaya da olduğu gibi en lezzetli kebapları da Ayrancı Kebapçı'da yenir.

Kaliteli ve Nezih kebapçılar Nerededir?

Son dönemlerde restoran ve lokantaların sayısı hızla artmıştır. İnsanlar yeme kültürüne artık daha fazla ağırlık vermekte ve yediğinin de kaliteli olmasına dikkat etmeye başlamıştır. Bu sebeple açılan her yeni yer gibi eski mekânlarda kendilerini değiştirerek günümüz şartlarına en uygun hizmeti müşterilerine sunmaya çalışmaktadır. Fakat yine de kebap yemeden önce internet sitemizden Ayrancı'nın en özel kebapçılarını inceleyebilir ve kararınızı ondan sonra verebilirsiniz. Ama özellikle Ayrancı Kebapçı'sını denemediyseniz muhakkak olarak denemenizi tavsiye ederiz. Çankaya'nın eşsiz güzelliği eşliğinde yenilen bir kebap ve yanına meze ile bunların yanına gidecek alkollü ve ya alkolsüz içecek seçenekleri keyfinize daha da keyif katacaktır.

Kebap yiyebilmek için Ayrancı'da çok kaliteli ve nezih mekanlar vardır. Ayrancı Kebapçı'sında ailenizle ya da arkadaşlarınızla hoş bir sohbet ve ya eski günleri yâd etmek adına yaptığınız buluşmalarda yenilebilecek en güzel yemektir. Ayrıca bu buluşmalar için kebapçı da kesinlikle en güzel mekânlardan biridir.

Afiyet olsun…