ANKARA'DA ÇOCUKLU AİLELERİN GİDEBİLECEĞİ GÜZEL MEKÂNLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA ÇOCUKLU AİLELERİN GİDEBİLECEĞİ GÜZEL MEKÂNLAR

Bütün bir hafta çalıştıktan sonra yorgunluğu atmak ailesiyle güzel vakit geçirmek için restoran veya çeşitli mekânlara gidenlerin en büyük sorunu çocukları yüzünden bütün bir yemeğin berbat olması hafta sonunun ziyan olmasıdır. Sonuç itibariyle çocuklar yetişkinler gibi davranamaz. Onların kendilerine ait farklı bir dünyaları var. Yetişkinler gibi saatlerce bir yerde oturup vakit geçirmeleri beklenemez. İşte bu noktada Ankara çocuklara uygun mekânlar bakımından oldukça zengin alternatifler ile ön plana çıkıyor.

Eğer Ankara'da yaşıyor ve hafta sonunu ailenizle birlikte güzel bir mekanda geçirmek istiyorsanız sizin için oldukça fazla alternatif bulunuyor. Son derece kalabalık olan Ankara'da huzur içerisinde ailenizle yemek yiyebileceğiniz bu mekânlarda çocuklarınız için de her türlü alternatif düşünülmüş. Böylece hiçbir şekilde sorun yaşamadan çocuklarınızın da gönlünü yaparak güzel bir hafta sonunu ailenizle birlikte getirebiliyorsunuz.

Peki, bu mekânlarda çocuklar için hangi alternatifler var, aileler çocukları ile birlikte neler yapabilir, siz eşinizle birlikte yemek yerken çocuklar nelerle meşgul olurlar? Birlikte göz atalım.

Aydora Cafe Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Hacılar Mah. 1418. Cad. No: 31 Gölbaşı-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Asmalı Balkon

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: 2120. Cadde 14/B-C Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Ankara Yelken Restaurant Bilkent

Bilkent

Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankaradevamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankara​

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Şirin Bahçe

Gölbaşı

Şirin Bahçe'miz Gölbaşı Haymana yolu üzerinde 4 yıldır siz değerli konuklarımıza hizmet vermektedir. 1000 metrekarelik tamamen çim alan üzerinde uzun emeklerle yetişmiş meyve ağaçlarımız altında, kahvaltı, mangal, kır nikahı, outdor yerleşkesi olarak profesyonel ekibimizle birlikte siz değerli konuklarımıza hizmet sunmaktayız.


Kıramadığımız konuklarımız için yaptığımız tüm organizasyonlarımızı artık bizi tercih eden tüm konuklarımız için planlamaktayız. Samimi bir ortamda kır nikahı başta olmak üzere düğün , nişan, kına doğum günü ve diğer toplantılarınıza ev sahipliği yapmaktan şirin bahçe ailesi olarak büyük sevinç duyarız.

devamını oku...
Adres: Hacıhasan Mahallesi, 1709. Sk. No: 20/A Gölbaşı - Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim. Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz.

Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.

Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Validebağ Cafe Restaurant

Eryaman

Düğün, nişan, kına gecesi, mezuniyet baloları ve doğum günleri gibi tüm özel davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirmek için buradayız. Siz hayal edin biz size hayallerinizi yaşatalım...

Validebağ Kına Evi, balo, kına, nişan, sünnet mezuniyet balosu, doğum günü partisi ve özel kutlamalar gibi etkinlikler için en doğru adrestir. Sunduğumuz kusursuz hizmet, bahçe içi merkezi konum, geniş otopark seçenekleri ile unutulmaz organizasyonların en ideal mekânıdır.

Deneyimli mutfak ekibi, özel menüleri ile organizasyonları aynı zamanda ziyafet şölenine çevirmektedir. Profesyonel organizasyon planlaması ordövrden pastaya, müzikten dekorasyona kadar tüm ayrıntıları kapsamaktadır.

Sonuç; siz düş kurun, biz düşünüzü ömür boyu sürecek anılara çevirelim.
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara

Baraka Sanat Cafe

Gölbaşı

Özel günlerinizde baraka sanat cafe ayrıcalığına ne dersiniz kına gecesi ,sünnet yemeği Nışan, Doğum günü , nikah yemeği, yemyeşil bahçemizde size özel organizasyonlarımızla geriye güzel anılar bırakmak dileğiyle.

devamını oku...
Adres: 2855 Cadde Taşpınar Mahallesi No:38 İncek-Gölbaşı-Ankara


Çocuklarınız İçin Birbirinden Farklı Oyun Alanları


Ankara restoranlar bakımından hakikaten şanslı bir lokasyon. Başkent bir memur kenti olmasının yanı sıra aynı zamanda birçok işadamına da ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple son derece kaliteli olan restoranlar her türlü ayrıntıya yer veriyor. bunlar arasında çocuklu aileler için oyun alanları da bulunuyor. Ankara çocuklara uygun mekânlar noktasında oyun alanlarına yer veren restoranlar ön plana çıkıyor.

Bu gibi restoranlarda hem kapalı hem de açık oyun alanları bulunabiliyor. Zaten çocukların eğlenebileceği ortamların hazırlanması da ailenin huzuru açısından büyük bir önem taşıyor. Aksi takdirde bir veya iki saatlik bir yemek tam anlamıyla anne ve babanın burnundan gelebiliyor. Çünkü çocuklar hareketli ortamları renkli dünyaları arzuluyor.

Kapalı oyun alanlarında çeşitli oyuncaklar yerleştirilerek çocukların keyifli dakikalar geçirmesi sağlanıyor. Tamamen plastikten üretilmiş olan bu oyuncaklarla birlikte en küçük yaştaki çocuklar bile güzelce eğlenebiliyor. Top havuzu tahterevalli salıncak masa oyunları kapalı olan mekânların en gözde aksesuarlarıdır.

Bahçeli Restoranlar Çocukların Vazgeçilmezi


Çocukların yapmaktan en çok zevk aldığı şey nedir diye sorarsanız tabii ki koşuşturmaktır. Hele ki arkadaşlarıyla bir araya gelindi kalabalık aile yemeklerinde dostlarla birlikte oturuldu anlarda çocuklar çılgınca koşmaktan büyük keyif alırlar. İşte bunun için bahçeli olan açık hava restoranları son derece önemli bir yerde duruyor.

Geniş bahçesi olan restoranlara gidildiğinde özellikle bahar ve yaz mevsiminde çocuklarınız için ekstra hiçbir şeye gerek kalmıyor. Siz masanızda ailenizle ve dostlarımızla rahatça yemek yerken çocuklarınız bahçede koşturuyor. Ankara çocuklara uygun mekânlar içerisinde açık hava restoranlarını ve bahçeli olanlarını tavsiye ediyoruz.

Ankara'nın güzel bahar akşamlarında ve yaz gecelerinde bile bu restoranlara çocuklarınızla gittiğinizde hiçbir sıkıntı yaşamadan keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Hatta şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki bahçeli olan restoranlarda gözünüz arkada kalmadan siz yemeğinizi yerken en küçük çocuklarımız bile çevrenizde oyun oynamaya başlıyor.

Oyun Ablaları Candır


Özellikle çalışan anne ve babalar için en önemli şeylerin başında bakıcı ablalar gelmektedir. Çocukların her türlü nazıyla oynayan onların keyifli dakikalar geçirmesini sağlayan bir taraftan da davranış kazandıran bu ablalar evde adeta emniyet supabı gibidir. Fakat hafta sonu çeşitli mekânlara gidildiğinde çocuklar bütün ilgiyi anne ve babasından beklediği için istenen rahat ortam bir türlü sağlanamaz.

Fakat Ankara'da yer alan kaliteli restoranlarda artık oyun ablaları da görev yapıyor. Yani siz restorana gidip yemeğinizi sipariş verdiğinizde çocuklarınızla ilgilenebilecek olan oyun ablaları onların her türlü dertlerini gideriyor. Onlarla oyun oynayıp sizin rahat bir şekilde hafta sonunuzu ihya etmenizi sağlıyorlar. Ankara çocuklara uygun mekânlar içinde oyun ablalarının olduğu restoranları özellikle tavsiye ediyoruz.

Bir taraftan çocuğunuzla ilgilenirken diğer taraftan da sizin gözünüz arkada kalmıyor. Aksi takdirde sürekli olarak yemeğinizden kalkıp çocuğunuzun peşinde konuşturmak "Acaba düştü mü, arkadaşları ile kavga mı ediyor, başına bir şey geldi mi?" diye merak etmek zorunda kalacaksınız. İşte tüm bunların giderilmesi için görev yapan oyun ablaları önemli bir görevi yerine getiriyor.

Bebek Odası Olan Restoranları Tercih Edin


Eğer daha küçük bir bebeğiniz varsa ve eşinizle birlikte çeşitli mekânlara gitmeyi planlıyorsanız bir kez daha düşünün. Çünkü bebeklerle birlikte gittiğinizde onların emzirilmesi altının değiştirilmesi ve daha pek çok ihtiyacı orada da devreye girecektir. Bu gibi durumlarda bebek odası olan mekânlar sizin için ön planda bulunmalı.

Bu gibi yerlerde bulunan bebek odaları aynı zamanda emzirme odası olarak da hizmet veriyor. Anneyle baba yemeğini yerken acıkmış olan bebeğinin doyurulması için son derece hijyenik ve tertemiz odalar Ankara'daki restoranlarda ve çeşitli mekânlarda bulunuyor. Ankara çocuklara uygun mekânlar içerisinde yer alan bu odalarda aynı zamanda alt değiştirme işini de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Böylece altı kuru karnı tok olan bebekler rahatça uyurken anne ve baba arzulamış olduğu özgürlük ortamını bulup doyasıya sohbet edip yemeklerini yiyebiliyorlar. Hakikaten oldukça önemli olan bu hizmet Ankara'nın kaliteli kalburüstü mekânlarında sizleri bekliyor.

Ayrıca bebek odası dediğimiz mekânlarda her türlü alternatif de düşünülüyor. Annenin oturabileceği rahat koltuk bebeği emzirirken kullanılıyor. Diğer taraftan da bebeğinizi rahatça buralarda uyutabiliyorsunuz. Bebeğiniz için mama hazırlamaya ihtiyaç duyduğunuzda da personel sizinle yakından ilgileniyor.

Çocuklar İçin Özel Menüler


Çocuklu ailelerin hafta sonu kaçamaklarında yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi de çocukların yemekleri yememesidir. Genellikle yetişkinlere özel menülerin çıkartılmış olduğunu restoranlarda çocukların ilgisini çekebilecek yiyecekler olmayınca bir süre sonra bu büyük bir soruna dönüşebiliyor.

Bu noktada Ankara çocuklara uygun mekânlar büyük bir hassasiyet gösteriyor. Çocuklar için özel menüler hazırlanıyor. Bir ocak başı restorana bile gittiğinizde etin Izgaranın çocuklara uygun formatta servis edilmesi oldukça önemli.

Böylece siz istediğiniz yiyecekleri sipariş verdiğinizde çocuğunuza özel olarak hazırlanmış çocuk menüleri ile birlikte onların da gönlü yapılıyor. Çünkü çocuklar son derece seçici davranıyor. Her türlü yemeği yemiyorlar. İçeceklerde de onlara özel mutlaka alternatiflerin bulunması gerekiyor. Özellikle servis noktasında çocuklara özel mekânlarda çok kaliteli sunumlar yer alıyor.

Çeşitli çizgi film kahramanlarının menüde yer aldığı servisler çocukların beğenisini kazanıyor. Onlar için özel tabak çatal bıçak setleri de hazırlanabilir. Bardaklarda çizgi film kahramanlarının figürlerinin yer aldığı bir sofrada oturmak onları da mutlu ediyor. Böylece hiçbir şekilde huzursuzluk çıkartmadan güzelce karınlarını doyuruyorlar.

Oyuncak... Oyuncak… Oyuncak


Çocuklarınızla birlikte plan yapmaya karar vermiş ve Ankara'da yaşıyorsanız Ankara çocuklara uygun mekânlar oyuncak bakımından da çocuklarınızı mutlu ediyor. Çünkü çocukların neredeyse bütün ihtiyaçlarının giderildiği, en güzel yemeklerin yapıldığı bir restorana bile gidilse çocuklar için oyuncaklar başköşede yer alıyor.

Günümüzde evde sürekli olarak bilgisayarla tablet ve telefonla oynamaya alışmış olan çocuklar için renkli oyuncaklar adeta nostaljik bir objeye dönüşüyor. Genellikle evde oyuncakların pabucu çoktan dama atılmış durumda. Bu bakımdan restoran gibi yerlerde çocuklara verilecek olan klasik top biblo tak yerleştir tarzı oyuncaklar son derece rağbet görüyor.

Evde olsa yüzüne bile bakılmayacak olan bu oyuncaklar Ankara çocuklara uygun mekânlar içerisinde bir anda kıymete biniyor. Çocuklar adeta bu oyuncaklarla oynamak için birbirini yiyor. Tabii ki güzel bir eğlence de ortaya çıkıyor. Böylece anne ve baba kendisine ait olan zaman dilimini değerlendirirken çocukların da canı sıkılmıyor.