YAŞAMKENT CAFE

blog yazısı ekle !

YAŞAMKENT CAFE

Yaşamkent; Ankara Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Yeni yerleşim yerlerinden biri olan Yaşamkent lüks bir görünümde olduğu kadar kaliteli ve elit yerleşim yerlerinden biridir. Hem önemli yerlere yakın olan Yaşamkent hem de şehrin gürültüsü, hengamesi ve kargaşasından da uzak bir yerdir. Ayrıca Ankara merkezinden daha yüksek bir konumda yer aldığı için de Ankara'nın tüm güzelliklerini görebilmek mümkündür. Yani uzun lafın kısası Çankaya ve Ankara'nın tüm güzellikleri ile dolu bir manzarada, sevdiklerinizle birlikte güzel ve neşeli bir vakit geçirebileceğiniz ender yerlerden biridir Yaşamkent. Keyifli bir vakit geçirebileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bunlardan biri de cafelerdir. Yaşamkent cafe mekanları müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmayı vaat etmektedir.Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Suya Buz Meyhane

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Yolu Hilmi Barlas Yaşam Merkezi 9 G/2 Çayyolu-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Tavolo Mio

Ümitköy

2019'un başlaması ile Ankara'ya merhaba diyen Tavolo Mio, birinci sınıf bir restoran olarak hizmet vermektedir. Ümitköy'de konumlanan restoranımız, dünya mutfağından seçme lezzetler yanı sıra Türkiye'nin yerli, ödül almış butik şaraplarını da misafirlerine sunmaktadır.Aile toplantılarınız, özel günleriniz, iş yemekleriniz ve benzeri organizasyonlar için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
Amacımız misafirlerimizin nezih bir ortamda, keyifli zaman geçirebilmelerini sağlamaktır.


devamını oku...
Adres: Ümit Mahallesi, 2494/3. Sk. No:6 Çankaya - Ankara

Cafe in Cafe

Yaşamkent

devamını oku... Adres: 3250. Cadde Pelit Plaza No:135 C Blok Yaşamkent - Ankara


Yaşamkent Cafe İçecek Menülerinde Püf Noktalar

Günümüzde yeme ve içme kültürleri bakımından sınırlar kalkmış ve herkes her yerde aradığını bulmaya çalışmakta ve hatta tercih edilen mekanları da bu doğrultuda tercih etmektedirler. Yani kahve cafelerin en çok tercih edilen içeceklerinden biridir. Fakat kahve sadece ülkemize özgü bir lezzet değildir. Batı kültürlerinde onlarca farklı kahve çeşidi olduğu kadar Doğu kültürlerinde de onlarca farklı çeşitte kahve bulunmaktadır. İşte Yaşamkent cafe mekanları tüm bu kahve türlerini zengin içecek menüsünde bir araya getirerek herkesin zevkine ve damak tadına hitap etmektedir.

Yaşamkent Cafe Mekanlarının Kuralları

Aslına bakılırsa kültürümüzde eskiden beri olan fakat günümüzde daha da önem kazanan kurallardır. Bu kurallar görgü kuralları, ahlak, nezaket, kibarlık, hoşgörü, güler yüzlülük ve daha bu listeyi uzatmak mümkündür. Herkesin dikkat etmesi gereken bu kurallar özellikle bir mekân tarafından benimsenmesi oldukça önemli bir durumdur. Özellikle müşterilere karşı tüm bu kurallara uygun davranılması herkesin hoşuna gitmekte ve herkes ailesiyle, sevdikleriyle ve arkadaşlarıyla rahat bir şekilde zaman geçirebilmesi için son derece önemlidir.

Yaşamkent Cafe Mekanları Sohbet İçin En İdeal Mekân

Yaşamkent cafe mekanları her kesim tarafından tercih edilen mekanlardandır. Gerek öğrenciler gerek memurlar gerek ise de bürokratlar. Yani Ankara'da bulunan herkesin ilgisini çeken mekanlardandır. Hal böyle olunca da herkes kendince bir sohbet konusu bulmakta hiçte zorlanmamaktadır. Siyasi görüşlerin paylaşıldığı, ekonominin gidiş atı hakkında fikir alışverişlerinin yapıldığı, okul ve hatta gelecek planlarının yapıldığı sohbetlerin yapıldığı mekanlardır. Tabi size sevdiklerinize en uygun Yaşamkent cafe mekânı önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Yaşamkent Cafe

Her ne kadar cafe kelimesi İngilizce olsa da cafe mekanları hala günümüzde eskiye olan özlem ve eskinin nostaljik güzelliğini bünyesinde barındırmaya devam etmektedir. Özellikle cafelerin daha loş ve nostaljik görünümleri arasında kahve fincanları, kahve makinesi ve kahve değirmeni gibi bu muhteşem güzelliği pekiştirecek detaylar adeta insanlara huzur vermekte. Bu sebeple güzel ve keyifli bir vakit geçirmek için Yaşamkent cafe mekanları en ideal mekanlar olacaktır.